PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna skrzynia przy hamowaniu silnikiem rzęzi - już się boję



pikosik
08-10-2011, 14:41
Jeżeli taki temat był poruszany bardzo proszę o linka. Przeszukałem ale nie znalazłem informacji.

Otóż Mondeo MK3 2.0 tdci automat 5 biegowy przy ruszaniu i jeździe wszystko gra. W momencie kiedy puszczę gaz samochód zaczyna hamować silnikiem i wydaje z siebie odgłos rzęzienia. W momencie dodania gazu odgłos znika i jest ok. Po puszczeniu gazu znowu jest. Biegi mam wrażenie, że są dobrze przełączane.
http://hobby-elektronika.eu/programator.html
Boję się ale zapytam: Czy ktoś z Was miał taką sytuację albo domyśla się co to i dla czego tak bardzo finansowo mnie to zaboli?

Piotr

koval123
11-10-2011, 12:21
U mnie może nie ma rzęzienia ale na pewno kiedy zdejmę szybko nogę z gazu przy zapiętym lock-up-ie to poszarpuje jak przy tradycyjnej skrzyni. Towarzyszy temu odpowiednio charakterystyczny odgłos ale według mnie to nic strasznego. Po rozpięciu lock-up-a jak wiadomo nic nie rzęzi i nie poszarpuje ale niestety prawie nie hamuje silnikiem.

grsy
08-11-2011, 11:48
Jeżeli taki temat był poruszany bardzo proszę o linka. Przeszukałem ale nie znalazłem informacji.

Otóż Mondeo MK3 2.0 tdci automat 5 biegowy przy ruszaniu i jeździe wszystko gra. W momencie kiedy puszczę gaz samochód zaczyna hamować silnikiem i wydaje z siebie odgłos rzęzienia. W momencie dodania gazu odgłos znika i jest ok. Po puszczeniu gazu znowu jest. Biegi mam wrażenie, że są dobrze przełączane.

Boję się ale zapytam: Czy ktoś z Was miał taką sytuację albo domyśla się co to i dla czego tak bardzo finansowo mnie to zaboli?

Piotr

U mnie na 1 i 2 biegu też występuje charakterystyczny dźwięk przy hamowaniu silnikiem, a przy rozłączonym lock -up jest cisza. Nie wiem czy jest się czego czepiać, a tak poza tym to te nasze TDCi też sobie wyją :)

pikosik
23-11-2011, 12:42
Skrzynia po kapitalnym remoncie. Wymienione elektrozawory. Zregenerowane sprzęgło. Wymieniony olej. Nawet nie pytajcie ile to kosztowało :(.
Problem charczenia przy hamowaniu silnikiem ustąpił. Pojawił się za to inny problem:
Samochód zimny (po nocy) zmienia biegi bez problemu i ładnie. Po rozgrzaniu zaczynają się dziwne zmiany biegów. Np. zmienia bieg z 3 na 4 po czym po chwili redukuje na taki jakby między bieg, znowu zmienia na 4 i tak w kółko. Sytuacja dotyczy tylko zmiany biegów 3/4 i 4/5. Pociągnięcie obrotów na 2200 2300 obrotów powoduje już prawidłową zmianę biegu i bieg jest "trzymany" przez skrzynię (dziwnych zmian już nie ma). Mechanicy (http://uslugi.nie-spamuj.eu) od skrzyni rozkładają ręce twierdząc, że to nie jest wina skrzyni bo wszystko jest zrobione. Jeśli ktoś z Was miał taki problem proszę o podpowiedzi.

koval123
24-11-2011, 09:36
Jeśli jedziesz z prędkością graniczną zmiany biegu to może się tak zdarzać, to denerwujace ale moim zdaniem normalne. Skrzynia przerzuca na wyższy bieg lub redukuje na niższy bo tak decyduje sterownik na podstawie różnych danych, min. o prędkosci pojazdu, wysileniu, liczby obrotów wału korbowego itd. Zjawisko tzw. półbiegu to najprawdopodobniej zapinanie lock-up'a, nie dziwię się że po remoncie jest to wyraźnie wyczuwalne, nowy olej też moze mieć znaczenie.
Nie martw się na zapas tylko na razie spokojnie ją dojeżdżaj i obserwuj zachowanie.