PDA

Zobacz pełną wersję : Woski



matisl
20-02-2006, 21:33
Witam. Czy używacie do swoich bolidów jakichś preparatów np. wosków?? Jakie polecacie? Może jakieś linki do konkretnych prosuktów? Ja narazie używałem jakiegoś badziewia i mam zamiar kupić coś porządniejszego do 30zl. Co polecicie? :beer:

Lipa
20-02-2006, 21:37
Tylko i wyłącznie PLASTMAL, nie ma nic lepszego od tego środka, miałem juz rózne, ale ten jest najlepszy.

Acha a jeśli chodzi o szampon to tylko Shell Wax Shampoo, najlepszy

Jesli cos jest dobre to po co zmieniać

Pozdrawiam!!!

waldemarz
20-02-2006, 21:47
Jesli naprawde cos porzadnego to napewno nie do 30 zl. :satan:
Jesli chodzi o "Plastmal" to nie wiem czy on jest taki rewelacyjny, bo ja mam inne zdanie co do tego. Ja do swojego bolida uzywalem tzw żółwia i bylem zadowolony, potem przywiozlem sobie z Niemiec wosk i nie narzekam. Nie pamietam nazwy ale jak bede w piwnicy to zerkne i spisze nazwe.

Lipa
20-02-2006, 21:53
tylko plastmal, spójrzcie na zdjęcie to sie sami przekonacie.

Waldku, zapewne chodzi tobie o Turtle wax- uzywałem go, to prawda też jest bardzo dobry
:metal :metal :metal :metal

waldemarz
20-02-2006, 22:05
tylko plastmal, spójrzcie na zdjęcie to sie sami przekonacie.

Waldku, zapewne chodzi tobie o Turtle wax- uzywałem go, to prawda też jest bardzo dobry
:metal :metal :metal :metal
O wlasnie masz racje, kiedys to uzywalem. Jesli robiles to plastmalem to ladnie blyszczy. :metal :metal :metal

wojtek-68
20-02-2006, 22:06
O.K plastmal ale trzeba uważać na porowate plastiki np. kamki itp. pozostaje po poastmalu biały nalot.

Lipa
20-02-2006, 22:11
O.K plastmal ale trzeba uważać na porowate plastiki np. kamki itp. pozostaje po poastmalu biały nalot.

:metal :metal :metal

przesyłam inny dowód na skuteczność plastmalu:

http://img421.imageshack.us/my.php?image=bryczkaojca5jy.jpg

chrisuk
20-02-2006, 23:24
O.K plastmal ale trzeba uważać na porowate plastiki np. kamki itp. pozostaje po poastmalu biały nalot.

:metal :metal :metal

przesyłam inny dowód na skuteczność plastmalu:

http://img421.imageshack.us/my.php?image=bryczkaojca5jy.jpg

Rzeczywiscie robi wrazenie ale wyprobuj sobie Nanowax z Valvoline'a
To jest dopiero rewelka, tylko niestety cena powala, 60 zl :(

KOKOT
21-02-2006, 00:16
Cześć !!!
Ja używam od dawna tylko wosku Shella.
Zawsze dwa razy w roku pastuje- przed zimą i na wiosnę przed wyjazdami na łono natury.
Staniesz nad wodą pod jakimś drzewem i zacznie z niego lecieć jakiś kit to zawsze łatwiej zmyć, a zimą łatwiej zmieść śnieg i tak mocno nie przymarza do blachy.
Niedawno sprzedawałem moją Favoritkę-14,5 roku, a kupujący był zachwycony jakością lakieru.
Teraz w Mondku też nie będe kombinował :metal :metal :metal

grzesiekS-C
21-02-2006, 11:37
Plastmal jest mleczkiem lekko sciernym czy nie szkodzi to jednak powłoce? Zbyt częste jego używanie zmniejsza powłokę przecież. Zgoda,że jest dobry ale osobiście wole woski bez czynnika sciernego. Pozdrawiam.

matisl
21-02-2006, 19:50
Kiedyś kupiłem w hypernowej za 15zł produkt AUTO LAND politure renowacyjną LUMINA. Czy ktoś używał kiedyś takiego preparatu? Czy będzie ok z lakierem? Czy on posiada jakieś srodki scierne?

pieciag
21-02-2006, 20:09
A ja stosuję SILICONE GLAZE emulsję do polerowania samochodu firmy Amway. Plastmal zostaje daleko z tyłu. Fakt,że jest dużo droższa, ale efekt o niebo lepszy. Używałem Plastmalu i raczej nigdy więcej go do ręki nie wezmę.