PDA

Zobacz pełną wersję : [Nadwozie] Jak odkleić naklejke D na aucie



Pawcioz109
09-10-2011, 21:37
Witam
Jak kupiłem mondziaka parę lat temu miał on naklejoną wlepke D okrągłą (Niemcy) i jakoś dopiero dzis mnie natchneło aby ją usunąć. Naklejka ta pewnie ma za 12 lat i jest cała tak jakby pokruszona/połamana od słońca. Kiedyś ją skubałem palcem i takie mini skrawki tylko odchodziły. Czym się tego pozbyć? Chcę w to miejsce nakleić wlepkę brzydkiej grupy :) wiem to że będzie tam inny odcień lakieru.
Pozdrawiam

Mav
09-10-2011, 21:47
Z taka stara naklejka moze byc maly problem:hehe:
Sprobuj podgrzac ja opalarka i powoli powinna zejsc. Mozliwe, ze zostanie klej. Bedziesz musial zaopatrzyc sie w preparat do usuwania kleju z lakieru, ja korzystam z: http://www.verad.pl/Mycie_usuwanie_smoly_z_karoserii_samochodowej_500m l-19.html
(http://www.verad.pl/Mycie_usuwanie_smoly_z_karoserii_samochodowej_500m l-19.html)Jest tez inna opcja- coraz popularnijesze sa tzw myjnie parowe- chlopaki myja maszynami, ktore podgrzewaja wode i myja w sumie goraca para. Jak sa w Twojej okolicy to mozesz zadzwonic i spytac sie czy sie podejma, bo takimi urzadzeniami powinno zejsc bez problemu.

Potem korekta lakieru i nie bedzie sladu.

wrobel
09-10-2011, 22:14
Ewentualnie spróbuj suszarką rozgrzać, może zejdzie. W przypadku sukcesu tak jak napisał Mav pozostanie klej, który należy usunąć.

Pawcioz109
09-10-2011, 22:15
Widzę ze moze byc z tym problem jak przypuszczalem :) podjade ktoregos dnia do chlopakow co myja auta moze cos wymysla ciekawego.
Dzieki za zainteresowanie :)

Gebar
09-10-2011, 23:37
Suszarka, delikatne skubanie naklejki, później np. nitro (nie szkodzi na lakier-testowałem) i klej ściągamy.
Na koniec pasta typu temp, lub inna tego typu.
Nie ma opcji by nie zeszło

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

Klej można też parafiną usunąć.
A na myjce to uważaj bo "chłopaki" mogą spróbować usunąć ją ciśnieniowo dając mocne ciśnienie z bliska.
To może się udać, ale jest duże prawdopodobieństwo, że zejdzie clar, albo jeszcze lepiej nawet baza

kuba976
21-10-2011, 16:19
ja polecam takie coś http://www.klakiernik.pl/Krazek_do_usuwania_kleju_z_adapterem-196.html

używam tego bardzo często i jest dobra na takie przypadki

caqerr
22-10-2011, 22:39
Suszarka, delikatne skubanie naklejki, później np. nitro (nie szkodzi na lakier-testowałem) i klej ściągamy.
Na koniec pasta typu temp, lub inna tego typu.
Nie ma opcji by nie zeszło

polecam tą opcję , testowane też na naklejce D ale na volvo S60 :hehe: i ładnie naklejka zeszła.

Abram_2006
04-03-2012, 15:46
A czy ktoś z was usuwał naklejkę z szyby przedniej ? typu D4 zielona od emisji spalin czy jakoś tak

Mav
04-03-2012, 19:26
A czy ktoś z was usuwał naklejkę z szyby przedniej ? typu D4 zielona od emisji spalin czy jakoś tak
Usuwalem. Zyletka, plyn do usuwania kleju i plyn do mycia szyb i nie bedzie sladu.

Abram_2006
08-03-2012, 13:05
Usuwalem. Zyletka, plyn do usuwania kleju i plyn do mycia szyb i nie bedzie sladu.

oki spróbuje dzięki za odpowiedz a co do żyletki nie porysuje szyby ?

Jondi
08-03-2012, 17:48
nie porysujesz o to możesz być spokojny tylko dawaj ją jak najbardziej równolegle do szyby :) wciskaj po prostu po między naklejkę a szybę i nie drap