PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Znowu o automacie i nadbiegu :((((



jabato
21-02-2006, 09:49
Do tej pory chyba za bardzo chwaliłem swoją skrzynię automatyczną. Jednak okazało się że nie jest wszystko ok. To wasza wina !!! :jezyk1:
Dopuki nie wiedziałem o istnieniu nadbiego było ok. Wczoraj przeczytał na ten temat dyskusje i oświeciło mnie że powinienem wyłączać nadbieg w jeździe po mieście. A tu się okazało że klikam tym przyciskiem i nie mogę go wyłączyć. Nie ma informacji na pulpicie że nadbieg jest wyłączony. Poza tym skrzynia pracuje ładnie. O ile pamiętam to jak kupowałem mondka to gościu coś mi pokazywał z nadbiegiem i chyba wtedy działał (podobna sytuacja była z regulacją świateł. Jak kupowałem to działała a teraz niet). Może to coś niegrożnego? Jakaś awaria komputera który nie przekazuje informacji o wyłączeniu nadbiegu? Pocieszcie mnie ze nie będę musiał niedługo remontować skrzyni :wall:

marcin195
21-02-2006, 11:13
Cześć!

Nie wiem kto Ci naopowiadał o konieczonści wyłączania nadbiegu w mieście... ale to jest największa głupota jaką od dawna słyszałem! Automat działa w ten sposób, że w miarę mozliwości powinien jechać na biegu ostatnim tzn. 4. Wyłącznik O/D OFF uzywa sie TYLKO w sytuacjach gdy jedziemy w trudnych warunkach i automat nieustannie wrzuyuca 4 bieg i znowu redukuje. Żeby tego uniknąć należy zablokować na chwilkę 4 bieg. Nie używa się natomiast tego wyłącznika do redukcji biegów!!!

Co do wyłącznika O/D OFF myslę, że to może być jakaś usterka elekrtroniczna, ale dla pewności radze skontaktować sie z serwisem ASB. Prawdopodobnie koszt naprawy bedzie bardzo niewielki.

Nie wyłączaj Over Drive w mieście!!!
Pozdrawaim

STraits
21-02-2006, 12:09
No dobra, ale czujesz że wyłacza nadbieg, czy nie ? Bo za samą kontrolke odpowiada moduł IIM (instrument interface module).

jabato
21-02-2006, 15:45
Nic nie czułem. Ale będę musiał to sprawdzić na dłuższym odcinku czy wrzuci mi czwarty bieg czy nie

marcin195
21-02-2006, 23:34
Prawidłowo działający automat wrzuci Ci 4 bieg już przy prędkośći około 50-60 km/h na rozgrzanym silniku na płaskiej drodze (delikatnie naciskając na gaz) - "dłuższa droga" nie jest do tego potrzebna