PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc MK 3 2007



rajskii
15-10-2011, 23:43
Witajcie,
mam nadzieje że już nie długo stanę się szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo. Konkretnie, zainteresowany jestem tym egzemplarzem. http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-i1855156963.html Kolega kolegi się chce go pozbyć. Jutro jadę go obejrzeć, czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę, ewentualnie czy po tym dość skromnym opisie i zdjęciach coś Was nie pokoi?? Dzięki za wszystkie informację.
pozdrawiam
maciek

adela
15-10-2011, 23:51
2007 za 23500pln....

Szerokości życzę.
Skoro to znajomy, to ma pełen serwis udokumentowany?

Lukasz
16-10-2011, 00:06
2007 za 23500pln....
Szerokości życzę.


dzwon w przód i wymieniony zderzak na przedlift :hehe:
aha, dołączam się do życzeń :))

adela
16-10-2011, 00:11
dzwon w przód i wymieniony zderzak na przedlift

Kratka droższa była :))

Ja pierdziu.... Ludzie, na prawdę myślicie że za tą kasę można kupić ten rok? :))
Nie no..... spać nie będę mógł chyba :))

rajskii
16-10-2011, 00:14
no właśnie gdyby to był znajomy to brałbym w ciemno, a ponieważ jest to znajomy znajomego to się zainteresowałem. rozumiem że nie pasuję Ci cena za ten rocznik?? Auto było kupione w Autoplaza w W-wie i tam też serwisowane do kwietnia 2010( ponoć jest jakiś wydruk potwierdzający że przy przeglądzie właśnie w kwietniu auto miało na liczniku przejechane 71000 km). Później (kwiecień 2011) kupiła go ta właśnie osoba. Auto w książce pojazdu ma nadal jako właściciela poprzednią osobę(pierwszego właściciela), bo teraźniejszy właściciel nie przerejestrował go a jedynie opłacił skarbówkę i tak jeździł. nie wiem czy zrozumiale to opisałem, jak coś to dajcie znać postaram się raz jeszcze wyjaśnić.


Ponoć dzwon był w przód centralnie po środku wymieniony zderzak, maska taki plastik pod maską z przodu (nie wiem jak fachowo się to nazywa), oraz chłodnica od klimatyzacji.

adela
16-10-2011, 00:19
Skoro masz książkę, to sprawdź to czy jest faktycznie legalna.
Ten rocznik kosztuje zdecydowanie więcej.... duuuuużo więcej.
Zerknij na wypadkowość auta.
Ja 2004r sprzedaję za 22900!
Porównaj sobie to....

rajskii
16-10-2011, 00:24
Adelajda, jak sprawdzić legalność książki (czy mogę zadzwonić do autoplaza i tam się czegoś dowiedzieć?) o co chodzi z tą wypadkowością??

adela
16-10-2011, 00:31
Na temat książki to raczej odpowiedzą tylko i wyłącznie obecnemu właścicielowi.
Albo pisz pismo z upoważnieniem albo niech CI dadzą wydruk w serwisie co i jak było robione.
Sprawdź gdzie i jak mocno był tłuczony, i jak jest zrobiony..... bo za tą cenę.... musi być szwindel..
Czemu auto jest +/- 5/7tysi tańsze niż reszta?

rajskii
16-10-2011, 01:02
Dzięki Wam wszystkim za pomoc. Czyli ogólnie rozumiem że mam się nie podpalać i postarać się o potwierdzenie z autoplazy co i jak było na ten dzień ostatniej zapisanej daty serwisu przez nich. A czy oglądając to auto na żywo ja jako laik jestem w stanie na coś zwrócić uwagę? znajomy mający styczność z mondziakami mówił mi żeby zwrócić uwagę na to jak odpala na luzie ze sprzęgłem i bez żeby sprawdzić czy zamach jest ok. wg niego jeśli z wciśniętym sprzęgłem odpali równo nie szarpiąc a bez sprzęgła będzie szarpać wskazuje na walnięty zamach. Czy to prawda?

linkgrabber
16-10-2011, 02:32
chodzi o koło dwumasowe, wtedy tak sie zachowuje ;) drży deska i otwarte drzwi kierowcy

Jareczek1980
16-10-2011, 10:43
Dzięki Wam wszystkim za pomoc. Czyli ogólnie rozumiem że mam się nie podpalać i postarać się o potwierdzenie z autoplazy co i jak było na ten dzień ostatniej zapisanej daty serwisu przez nich. A czy oglądając to auto na żywo ja jako laik jestem w stanie na coś zwrócić uwagę? znajomy mający styczność z mondziakami mówił mi żeby zwrócić uwagę na to jak odpala na luzie ze sprzęgłem i bez żeby sprawdzić czy zamach jest ok. wg niego jeśli z wciśniętym sprzęgłem odpali równo nie szarpiąc a bez sprzęgła będzie szarpać wskazuje na walnięty zamach. Czy to prawda?
najpierw niech załatwi przerestrowanie auta a potem niech sprzedaje, jęśli szukasz 2007roku to przygotuj min 30tys (sam kupiłem w czwartek auto z tego roku).
Gdybyś się zdecydował obejrzeć to auto to koniecznie sprawdzić podwozie i podłużnice czy są całe czy nie pogięte

Gościu42
16-10-2011, 10:54
dzwon w przód i wymieniony zderzak na przedlift

Dokładnie...:mo:

rajskii
16-10-2011, 12:03
Czyli to że auto jest nie przerejestrowane i nie ma ważnego oc może być dla mnie problemem?? A powiedzcie mi choć z głóry przepraszam jeśli to pytanie jest głupie, jak wygląda sprawa gwarancji na ten samochód czy on jeszcze jakąś ma czy już po tych 4 latach nie.
Pozdrawiam
maciek

Jareczek1980
16-10-2011, 12:10
możesz wykupić gwarancje 12 letnią, warunek jest taki, że musisz zrobić przegląd w ASO
z wykupieniem OC nie powinieś mieć problemu, ale czemu ten koleś nie przerejstrował auta?? Trzeba by się dowiedzieć, przecież koszt zarejestrowania to 185zł

adela
16-10-2011, 12:25
A tam nie ma przypadkiem dpf-a?
Sprawdź poziom oleju.

Jareczek1980
16-10-2011, 12:30
szczerze mówiąc w tym aucie jest za dużo druciarstwa, ja bym odpuścił

A tam nie ma przypadkiem dpf-a?
może to ten jeden z 7 egzemplarzy sprzedanych w Polsce :))

rajskii
16-10-2011, 13:19
o co chodzi z tym filtrem, czy jest czy nie ma?? rozumiem że to nie dobrze jak jest?? jak to sprawdzić czy jest czy nie maa jak jest w jakim jest stanie??

Lukasz
16-10-2011, 13:52
o co chodzi z tym filtrem, czy jest czy nie ma?? rozumiem że to nie dobrze jak jest?? jak to sprawdzić czy jest czy nie maa jak jest w jakim jest stanie??
poproś o vin tego auta, podaj tutaj to się wszystkiego dowiemy

adela
16-10-2011, 14:47
Jak filtr DPF zrobi się zapchany, poziom oleju będzie drastycznie szedł w górę....
A taki DPF jeśli był nienależycie wypalany, może generować duuuuże koszta.

Załatw VIN i będzie wiadomo.

---------- Post added at 14:47 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

A test na dwumase padającą to zgaś auto bez wciśniętego sprzęgła... Jak usłyszysz stukot i trochę zatelepie budą, szykuj się na niedługą robotę.
Ale uwierz mi, te koszty ze sprzęgłem (2.5K +/-) to i tak nic w porównaniu z tym DPF :zakrecony:

rajskii
16-10-2011, 22:55
a więc podam VIN WFOWXXGBBW7352078

adela
16-10-2011, 23:07
a więc podam VIN WFOWXXGBBW7352078

Na pewno taki? a nie WF0WXXGBB7W52078??

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

ten VIN nie działa.
Coś skopałeś.

rajskii
16-10-2011, 23:41
Wg strony http://www.vin-ford.eu/ moj numer dekoduje w miarę ok jako Ford Mondeo, Cougar, Cortina, Sierra, Taunus 2007 - WF0WXXGBBW7352078
Producent: Ford Werke A.G. (Niemcy)
Typ nadwozia: van 3-drzwiowy
Kraj - Linia produkcji: Ford Niemcy
Miasto Fabryka: Halewood - Genk - Sao Bernado
Model: Mondeo, Cougar, Cortina, Sierra, Taunus
Rok produkcji: 2007
Msc produkcji: Luty
Nr serii: 52078

a przy tym co Ty napisałeś wyskakuje błąd.

Zastanawia mnie tylko ten 3 drzwiowy van :-)

adela
17-10-2011, 00:00
a przy tym co Ty napisałeś wyskakuje błąd.

Ja strzelałem...
Zaraz zerkniemy.

---------- Post added 17-10-2011 at 00:00 ---------- Previous post was 16-10-2011 at 23:51 ----------

No coś problemy sa, nawet na stronie ETISFORD.
Trza zerknąć czy auto ma DPF czy nie i tyle..

rajskii
17-10-2011, 21:54
Ale jak sprawdzić czy ma czy nie ten filtr??

adela
17-10-2011, 21:58
Ale jak sprawdzić czy ma czy nie ten filtr??

Pod autem w okolicach połowy auta jest taka skrzyneczka i z niej rurki różne wychodzą.
Jest też kontrolka na desce, powinna się odpalić po włączeniu stacyjki.

Taki kluczyk ze sprężynką w jednym
ŻÓŁTA.

badger
20-10-2011, 03:43
dzwon w przód i wymieniony zderzak na przedlift :hehe:
Nie tylko zderzak, grill też... Wygląda to na "ekonomiczną" naprawę powypadkową. ;)

Kvojt
23-10-2011, 14:18
Kolego weź lepiej przed zakupem pojedź z tym samochodem do jakiegoś ASO Forda w Łodzi i zleć przegląd przedzakupowy, zapłacisz za to coś pomiędzy 170 - 400 zł (zależy od ASO) i będziesz wiedział co i jak. Sam jak jesteś laikiem to władujesz się na minę i kupisz fajną zabawkę dla swojego mechanika a nie dla siebie.To co koledzy piszą z tą ceną to prawda będziesz kolejnym nabywcą super okazji czyli tzw. złomu. Zresztą sam napisałeś trafnie na początku że ten ktoś chce się tego samochodu "pozbyć" :-) pozdr.

linkgrabber
24-10-2011, 16:51
To, że zderzak jest od pierwszego lifta nie skreśla auta według mnie... Może faktycznie było tylko tak uszkodzone jak mówi, z pewnoscia duża część Waszych aut też miała jakieś przygody nawet delikatne wiec nie mówcie, że samochód którego elementy bazowe nie były ruszane a tylko to co jest dokręcone jest już niewiadomo jaki zły, niebezpieczny czy nie wiem co jeszcze... Poszedł gość na giełke, powiedział, że chce zderzak i grill do polifta mondeo i taki mu dali. Nie każdy użytkownik sie zna :hmm:

Auto jest na stalówkach, biedna wersja, kombi, więc uważam, że cena nie jest jakoś mocno podejrzana. Ogłoście swoje auta w dobrej cenie i wcale tak łatwo nie sprzedacie ;)

badger
24-10-2011, 16:57
To, że zderzak jest od pierwszego lifta nie skreśla auta według mnie... Może faktycznie było tylko tak uszkodzone jak mówi, z pewnoscia duża część Waszych aut też miała jakieś przygody nawet delikatne wiec nie mówcie, że samochód którego elementy bazowe nie były ruszane a tylko to co jest dokręcone jest już niewiadomo jaki zły, niebezpieczny czy nie wiem co jeszcze... Poszedł gość na giełke, powiedział, że chce zderzak i grill do polifta mondeo i taki mu dali. Nie każdy użytkownik sie zna :hmm:
Tak czy siak oznacza to naprawę "po kosztach". Poza tym nie trzeba się specjalnie znać, żeby wiedzieć, jaki zderzak i grill miało się przed wypadkiem.