PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] V6 - błąd ze scanXL DTC P0741



SteelRat
17-10-2011, 09:23
numer: P0741
tresc opisu bledu: Torque Converter Clutch Solenoid Circuit Performance/Stuck Off

blad poajwil sie 1szy raz na benzynie, przy licznikowych 200, na autozdradzie, podcas jazdy z pedziem w podlodze, zaczela migac kontrolka overdrive'u, skrzynia zaczela twardo zmieniac biegi.

po jakims czasie blad zostal usuniety, wszystko cacy, elegancko, ale wzial i wrocil, tym razem, jak pamietam, podczas jazdy na gazie, bez szalenstw, ba, podczas jazdy na tempomacie :) hamowanie na skrzyzowaniu, przy ruszeniu szarpniecie i miganie kontrolki.

odessane okolo 200 ml oleju ze skrzyni, srednio przejrzysty, ale z odcieniem rubinowym wciaz, na bagnecie wydaje sie slomkowy, ciekawe.
dolalem ponad 200 ml swiezego oleju (sa lekkie wysieki przez uszczelniacze, wciaz nie moge dojsc, czy mam dobry poziom, czy nie), lekkie szalenstwo na lotnisku, na gazie, na benzynie, zero problemow, elegancka zmiana biegow, osiagi... /noooo Vke w manualu objezdzalem ;>/

droga powrotna, ciut lagodnej trasy i znowu po zahamowaniu, ruszeniu, blad wrocil.
kolejne skasowanie (innym softem, tego bledu akurat nie widzial, ale kazalem kasowac bledy i zniknal), potem elegancko jezdzilem, wracajac w nocy do domu blad znowu wrocil.

dzis rano odpalam Krwista Bestyje, a tu bledu niet, do pracy dojechalem, nie bylo go.

i teraz... auto ma sekwencje, BRC sequent 56, czy cos (mam je kilka dni), jak ruszam ostro na gazie, ledwo sie zbiera, dziwnie dosc zmienia biegi, z 3 na 4 przy pedziu w podlodze zmieniac nie chce, musze odpuscic, przy benie podobnie, ale zbiera sie lepiej, zmienia biegi lepiej tez, z 3 na 4 czasem wrzuci.

pytanie, czy blad moze byc wynikiem problemow z silnikiem, wypadajacego zaplonu, swirujacego EGRa?
gdzies doczytalem na forum, ze blad skrzyni moze wywalac szujnik otwarcia przepustnicy, z ST200 pewnie do Vki nie podpasuje? czyli bede musial cos zakupic do testow/wymiany/przyszlosciowo. jak go sprawdzic, to wiem, ale nie mam sprzetu, ktory by pozwolil plynnie odczytac i zapisac zmiane rezystancji w trakcie pracy tego czujnika :)

zanim pojawil sie blad skrzyni, wystepowaly jeszcze bledy:
/gorne okno programu/ P0401 (egr) nP0402 (egr) P1131 - nieznany)0303 wypadanie zaplonu w 3, P0305 wypadanie zaplonu w 5, P0171 zbyt uboga wartosc korekcji dawki paliwa (blok cyl 1), P0174 zbyt uboga wartosc korekcji dawki paliwa (blok cyl 2)
dolne okno:
P1152 - nieznany

po pierwszym kasowaniu bledow, odpalilismy inny (jakis starszy niz poprzednio, bo inny sprzet) program i bledy byly tylko o egr w zasadzie i wypadaniu zaplonu.

ahm, po kolejnym podpiecu pod ten nowszy soft:
gorne okno P1000 i P0741,
dolne P0402, P1131 - Lack of HO2S11 Switches - Sensor Indicates Lean (See P2195) i P0305.

Wiem, ze uszczelnaicze i olej do wymiany, zreszta jak troche innych "spraw" w tym aucie, ale czy ktos mial cos podobnego? lub zna przyczyne?

rodan555
17-10-2011, 16:40
bede brutalny. konwerter do regeneracji.

---------- Post added at 15:40 ---------- Previous post was at 15:39 ----------

czyli wydatek coś około 600 zł plus wymiana.

SteelRat
17-10-2011, 16:45
Uuuuu.. a z mk3 pasuje? Bo chyba lezy sobie...

Dziwne tylko, ze jakos tak znikad wylazi ten blad. Wcziraj migal, rano nic...
Jak szalalem na lotnisku, to nie wyskoczyl...

No ale coz, trzeba, to trzeba.

---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

Aaaaa ile tak mozna jezdzic? Bo chwilowo kasy na to nie mam, ale za jakies poltora mca...


Dobrze, ze mk1 nadal w moich rekach.

rodan555
17-10-2011, 17:03
błąd wyskakuje od tego że komp widzi różnicę pomiędzy obrotami silnika a obrotami skrzyni przy załączonym lock-up. jak szalejesz na placu to nie wyskoczy bo lock-up się prawie wcale nie załącza.
Możesz posprawdzać wtyczki od czujników obrotów czy czyste i dobrze łączą, ale na 99% to konwerter.
A co do tego konwertera z MK3 to pewnie jest taki sam tyle że z tego co pamiętam to pisałeś że tą skrzynię zmieniło więc może w nim być pełno opiłków a to już nie będzie zdrowe dla twojej skrzyni.
Ja ostatnio regenerowałem swoją skrzynię i w tym i konwerter. Samko wzięło 580 zł za regenerację konwertera.
Błąd P1131 wskazuje na padniętą bądź padająca sondę lambda. zdaje się że tą od strony grodzi. Poza tym wykrywa ci zbyt ubogą mieszankę więc masz do sprawdzenia kuchenkę ...
Błędy EGR to należałoby sprawdzić czy czasem nie trzeba go wyczyścić bo się może zacina albo już padł zupełnie.

---------- Post added at 16:03 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

A jeszcze co do jazdy tym autem no cóż ja tak jeździłem dłuższy czas po prostu nauczyłem się jak jeździć żeby auto zapinało lock-up i wtedy błąd występował rzadko, ale po jakimś czasie i tak czeka cię wymiana i uważam że im szybciej tym lepiej bo takie szarpanie zdecydowanie nie jest zdrowe dla skrzyni.

SteelRat
17-10-2011, 17:10
Auto zanabyte ze swiadomoscia napraw.
blad raz wyskoczyl przy licznikowych 200, normalnie przy zwyklym, spokojnym ruszaniu leci.
o konwerter do mk3 pisalem z mysla o jego regeneracji i wsadzeniu do siebie.
Fura nie miala plecionki i katalizatora, robily tylko za balast...
chce toro doprowadzic w miare szybko do ladu, pchnac mk1 i cieszyc sie Vka raczej dlugo, bo procz samego rygla klapy, nigdzie rdzy nie znalazlem.

Blad konwertera raczej z oleju, jego jakosci i ilosci nie wynika, ani kwestii silnikowych?
a kabelki wszelkie obadam, na ile tylko mi sie uda, bo ktos cos tu robil i lapska kiedys pchal...

Lockup nie zapina sie podczas szybkiej jazdy?
Na lotnisku to sie pod maksa predkosci dochodzilo, ale wylaczylem overdrive'a, zeby zyskac na wydajnosci...

rodan555
17-10-2011, 17:29
lock-up zapina się przede wszystkim jak jedziesz ze stałą prędkością. A jeśli butowałeś ostro to nie miał szansy się zapiąć. jeśli chodzi o błędy silnikowe to byś musiał mieć walnięty/niekontakty na czujniku obrotów silnika, ale wtedy miałbyś problemy z poprawnym zapłonem i pewnie silnik by chodził jak szmata ...

SteelRat
17-10-2011, 17:44
Chodzi, gubi obroty, wypada zaplon, a szczegolnie na gazie.

rodan555
17-10-2011, 17:58
wypadanie zapłonu na gazie nie będzie miał związku bo to sprawa układu zapłonowego i kuchenki najprędzej świec i przewodów zapłonowych. jeśli to samo jest na benzynie wtedy się trzeba jeszcze przyjrzeć czujnikowi obrotów silnika cewce i jeszcze paru elementom... . ale do pracy skrzyni i tego błędu co podałeś to złudne nadzieje. z tym że złącza tych czujników przejrzyj i posprawdzaj stan kabli do nich dochodzących czy nie poprzecinanie i czy one czegoś nie przekłamują.

SteelRat
17-10-2011, 18:04
Coz, liczylem sie z naprawami pewnymi, kupujac auto z 1998 roku w koncu.
Sie poczeka na $$$, zregeneruje konwerter z mk3, wymieni razem z olejem i uszczelniaczami... to wciaz tansze niz naprawa/wymiana skrzyni znowu.

Konczacy sie konwerter moze byc przyczyna niechetnej zmiany na 4 przy gazie wcisnietym do deski?

rodan555
17-10-2011, 18:36
raczej zbyt mała ilość oleju może być przyczyną a nie kończący się konwerter. poza tym przy gazie wciśniętym do deski jest tak że obroty muszą dojść powyżej 6000 żeby zmienił bieg bo kick-down jest wykrywany z czujnika położenia przepustnicy a nie ma (jak w innych samochodach) przycisku kick-down pod pedałem gazu.

SteelRat
17-10-2011, 19:14
On z kickiem tez ma problemy... kopne w gaz i nie zawsze zredukuje, ale ze jezdzilem do tej pory 2.0 to jakos przywyklem do dziwnych reakcji

rodan555
17-10-2011, 19:41
czyli do sprawdzenia masz jeszcze czujnik położenia przepustnicy.

SteelRat
17-10-2011, 19:44
Sorawdzenie omomierzem, jak zostalo gdzies opisane? I z ST200 nie podmienie racze?
Jakby byl walniety, moze wyrzucac blad z tematu wtedy?

rodan555
17-10-2011, 19:46
tak sprawdzić omomierzem.

SteelRat
17-10-2011, 19:49
No to bede lukac spokojnie. ELMa zamowilem, wiec bede kasowac ewentualny blad, gdy wylezie, az ponaprawiam wszystko hihi...

Da sie jakos ocenic stan konwertera bez demontazu? Pomijajac ten nieszczesny blad?

rodan555
17-10-2011, 21:13
nie da się. wraz z pogorszeniem się stanu konwertera błąd będzie pojawiać się coraz cześciej w skrajnym przypadku jak podczas jazdy skasujesz to się po chwili pojawi. przetestowałem na swoim aucie więc wiem co piszę.

badger
17-10-2011, 21:40
P0171 - Czujnik O2 (Bank 1) - mieszanka zbyt uboga
P0174 - Czujnik O2 (Bank 2) - mieszanka zbyt uboga
P0305 - Cylinder 5 - wykryte wypadanie zapłonów
P0401 - Układ recyrkulacji spalin - wykryty niewystarczający przepływ
P0402 - Układ recyrkulacji spalin - wykryty nadmierny przepływ
P0741 - Sprzęgło przetwornika momentu - problemy z osiągami lub zatrzymanie
P1131 - Lack of HO2SII switch - sensor indicates lean
P1142 - Fuel restriction condition

---------- Post added at 20:40 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

PS. Zacząłbym od zaślepienia (wywalenia) EGR i sprawdzenia co będzie. W drugiej kolejności bym wymienił sondy na jakieś sprawne używki. Błąd P0741 jest raczej niezależny od pozostałych, inne mogą (ale nie muszą) się ze sobą wiązać.

SteelRat
19-10-2011, 08:33
dziwi mnie jedno, wieczorem jade spokojnie, rowno, blad wylazi, rano odpalam, blad jest, jade...
pyk!
blad znika... a wciaz jezdze spokojnie raczej...

badger
20-10-2011, 00:58
Jeżeli będziesz długo jeździł na ubogiej mieszance i z wypadającymi zapłonami to masz sporo szanse na ogólny błąd silnika, że tak to określę. ;)

SteelRat
20-10-2011, 10:40
no coz, najpierw podatek, OClenie, a potem dalsze naprawy, jak sie $$$ pojawi, z miesiac sie bede musial tak poturlac niestety najbidniej.

zawsze pozostaje bzdetec...