PDA

Zobacz pełną wersję : mondeo 1.8 tdci 125koni



jasq
28-10-2011, 16:17
Szanowni Koledzy. Po sprzedarzy mondeo MK III 2.2tdci rok temu zniknalem z forum ale powracam..:)
..i zasanawiam sie bardzo powaznie nad zakupem mk IV z 2007 roku z 6tka skrzynia i 1.8 tdci pod maska. Jezdzilem dzis jednym egzemplarzem i zauwazylem dosc niska kulture pracy silnika (zimny byl dosc ospaly, nie wchodzil na obroty jakos latwo, i wszystko drżalo w srodku.. nawet fotele).
Czy przy wcisnieciu sprzegla na odpalonym silniku normalne jest ze zmienia sie dzwiek spod maski? takie dziwne mruczenie..
Prosze o porade i wasze doswiadczenia.

Dziekuje Wam z gory za pomoc.

sosnowicz
28-10-2011, 20:40
Po opisie mogę stwierdzić, że coś z nim jest nie teges. Przejedź się innym, mniej zajechanym egzemplarzem z takim silnikiem - wrażenia będą na pewno korzystniejsze.
Poza tym w innym wątku na tym forum możesz przeczytać:

1.8 w mk4 :panna:

To nie jedzie wcale.....
:terefere:

adela
28-10-2011, 21:06
Po opisie mogę stwierdzić, że coś z nim jest nie teges. Przejedź się innym, mniej zajechanym egzemplarzem z takim silnikiem - wrażenia będą na pewno korzystniejsze.
Poza tym w innym wątku na tym forum możesz przeczytać:

:terefere:

Bo to prawda :terefere:

sosnowicz
28-10-2011, 21:28
Prawda! A właściwie trzy prawdy: święto prowda, tys prowda i ... guzik prowda
Nie daj się też nabrać na takie artykuły: http://moto.onet.pl/1649385,1,4-letnie-mondeo-to-najlepszy-wybor,artykul.html?node=13

Spośród silników Diesla montowanych w czwartej generacji Forda Mondeo, produkowanej od 2007 roku, najlepszym wyborem wydaje się jednostka o pojemności 1800 ccm i mocy 125 koni. Dlaczego?
Jest to jedyny diesel pozbawiony nieszczęsnego, kosztownego w użytkowaniu filtra cząstek stałych. Moc 125 koni pozwala na przyzwoite osiągi. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje Mondeo niespełna 11 sekund, a szybkość maksymalna to 200 km/h. Przy czym spalanie pozostaje na relatywnie niskim poziomie rzędu 6 l/100 km.

Pamiętaj: My tu wszystko wiemy lepiej!

Gościu42
28-10-2011, 21:54
Jezdzilem dzis jednym egzemplarzem i zauwazylem dosc niska kulture pracy silnika (zimny byl dosc ospaly, nie wchodzil na obroty jakos latwo, i wszystko drżalo w srodku.. nawet fotele).

Oj przyjacielu,może za bardzo przyzwyczaiłeś się do motorka 2.2 pod maską...a to już inna historia.:car::skromny:
Jaki przebieg auta ?

adela
28-10-2011, 22:10
Pamiętaj: My tu wszystko wiemy lepiej!
O widzę że lepszy cfaniak się znalazł....:zakrecony:
To że kupiłeś takie auto z tym silnikiem to już Twój problem :jaja:
Ty nim jeździsz nie ja :jaja:
Wiadomo też nie przyznasz się że to auto nie jedzie, bo to oznaczałoby że źle wybrałeś :))

sosnowicz
28-10-2011, 22:25
O widzę że lepszy cfaniak się znalazł.. To że kupiłeś takie auto z tym silnikiem to już Twój problem

Czy "cfaniak" to to samo co cwaniak (http://sjp.pwn.pl/szukaj/cwaniak)

Spokojnie, przecież ja tylko potwierdzam. Stare ruskie przysłowie uderz w stół, a nożyce się odezwą. Nie bądźmy małostkowi. To że jeżdżę, to nie znaczy że kupiłem :)

adela
28-10-2011, 22:29
To że jeżdżę, to nie znaczy że kupiłem

Tu masz rację :)

jasq
28-10-2011, 22:54
Oj przyjacielu,może za bardzo przyzwyczaiłeś się do motorka 2.2 pod maską...a to już inna historia.:car::skromny:
Jaki przebieg auta ?

Ten ma 68 tys mil czyli okolo 108 tys km. Nie wiem czy to duzo jak na ten motor bo go nie znam

Gościu42
28-10-2011, 23:11
Ten ma 68 tys mil czyli okolo 108 tys km. Nie wiem czy to duzo jak na ten motor bo go nie znam

Jeśli to faktyczny przebieg to ten samochód jest dopiero ,,dotarty,, i nie słuchaj że on ,,nie jedzie,, na pewno lepiej to robi niż 2.0 w PB...:skromny::car:

jasq
29-10-2011, 00:10
Jeśli to faktyczny przebieg to ten samochód jest dopiero ,,dotarty,, i nie słuchaj że on ,,nie jedzie,, na pewno lepiej to robi niż 2.0 w PB...:skromny::car:
Przebieg sprawdzony i na 100% jest prawdziwy ( icarcheck hpi) wiec wciaz sie waham i nie wiem czy brac czy dac sobie
spokoj. Martwi mnie to mruczenie przy wcisnietym sprzegle do polowy...!

adela
29-10-2011, 00:56
na pewno lepiej to robi niż 2.0 w PB.

:rotfl:
Nieźle nieźle



BUhahahaahahaha :rotfl:

Saren
29-10-2011, 01:10
kaaaaaaszszaaaaaankaaaaaaaa

adela
29-10-2011, 01:18
Się dowiemy niedługo że 1.8 benia objeżdża STki :rotfl:

Saren
29-10-2011, 01:21
nie to no wtedy kupuje abonament na rok ZTM :))


kolega chyba na % zaszalał


aaaaa i pewnie na 100 km po mieście ma i 6,4 litra PB :))


ja Cię nie mogę

już dość ile to kabaretów można znosić

mamy rząd mamy opozycję a teraz 1,8 co ogarnia dziurę ozonową


dość naprawdę :))

jasq
29-10-2011, 11:05
Fajna dyskusja Panowie ale wciaz mam watpliwosci co do tego sprzegla.... Normalne takie "mruczenie" przy wcisnietym
do polowy sprzegle?

Saren
29-10-2011, 11:08
na wciśniętym sprzęgle nie powinien się pojawiać żaden dźwięk

i teraz pytanie "mruczenie" czy może jakieś stuki ? drgania cały czas czy tylko podczas zmiany biegów ?

Pablo81
29-10-2011, 11:22
Prawda! A właściwie trzy prawdy: święto prowda, tys prowda i ... guzik prowda
Nie daj się też nabrać na takie artykuły: http://moto.onet.pl/1649385,1,4-letnie-mondeo-to-najlepszy-wybor,artykul.html?node=13

Spośród silników Diesla montowanych w czwartej generacji Forda Mondeo, produkowanej od 2007 roku, najlepszym wyborem wydaje się jednostka o pojemności 1800 ccm i mocy 125 koni. Dlaczego?
Jest to jedyny diesel pozbawiony nieszczęsnego, kosztownego w użytkowaniu filtra cząstek stałych. Moc 125 koni pozwala na przyzwoite osiągi. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje Mondeo niespełna 11 sekund, a szybkość maksymalna to 200 km/h. Przy czym spalanie pozostaje na relatywnie niskim poziomie rzędu 6 l/100 km.

Pamiętaj: My tu wszystko wiemy lepiej!

:panna:

Ten silnik absolutnie nie jedzie. Służy jedynie do powolnego przemieszczania się, a żeby wyrzedzić na trasie to trzeba się pomodlić i zaplanować czynność godzinę wcześniej. No chyba, że ktoś porusza się w stylu: kapelusz na głowę i heeeeejaaaa...
Moja ciotka ma mundka właśnie z takim silnikiem i sama (chociaż nie śmiga za szybko) mówi, że to muł jest.

Jeżeli przy takim przebiegu już jest coś nie halo to tym bardziej odpuść sobie to auto i poszukaj czegoś z normalnym silnikiem.

jasq
29-10-2011, 15:30
na wciśniętym sprzęgle nie powinien się pojawiać żaden dźwięk

i teraz pytanie "mruczenie" czy może jakieś stuki ? drgania cały czas czy tylko podczas zmiany biegów ?

caly czas drga. zimny i cieply. az zone glowa rozbolala ot tych drgan a siedzielismy tylko 10 minut w nim.

czy to moga byc wywalone poduszki pod silnikiem i drgania silnika przenasza sie na kabine?

adela
29-10-2011, 17:18
Koło dwumasowe może tak już stukać i przenosi drgania na całą bude.

Saren
29-10-2011, 19:09
kolego diesel nie diesel - jak aż budą telepie to daj sobie z nim spokój, serio

sosnowicz
29-10-2011, 20:26
Ten silnik absolutnie nie jedzie. (...) Moja ciotka ma mundka właśnie z takim silnikiem i sama (chociaż nie śmiga za szybko) mówi, że to muł jest.

No widzisz, to jest nas już trzech na forum + ciotka.
Popytajcie jeszcze stryjecznego brata szwagra mego drugiego męża - jego opinię też warto zamieścić na forum, skoro samemu się nie ma żadnych doświadczeń.

Wracając do tematu:


caly czas drga. zimny i cieply. az zone glowa rozbolala ot tych drgan a siedzielismy tylko 10 minut w nim. czy to moga byc wywalone poduszki pod silnikiem i drgania silnika przenasza sie na kabine?
Też biorę pod uwagę taką ewentualność, że to poduszki. Rozumiem, że kulturą pracy ten silnik nie grzeszy, ale według opisu to jest nie do przyjęcia i na pewno wiąże się z jakąś awarią.

Gościu42
29-10-2011, 20:59
No widzisz, to jest nas już trzech na forum + ciotka.
Popytajcie jeszcze stryjecznego brata szwagra mego drugiego męża - jego opinię też warto zamieścić na forum, skoro samemu się nie ma żadnych doświadczeń.

Jest takie powiedzenie...,,psy szczekają a karawana jedzie dalej...,, i na pewno lepiej od 2.0 PB ....:hehe::car:

agassii
29-10-2011, 21:35
Nie przesadzajcie koledzy, 10,5 do setki w 1,8 Tdci to spoko wynik. Pomyślcie o mk4 w 1,6 PB...:red:

Jareczek1980
29-10-2011, 21:45
facet pyta co się dzieje jak budą telepie a wy mu o tym ze 1.8 tdci, ze użyję tego pustego frazesu, "nie jedzie". Spoko :up:
Zapomnieliście dodać ze "nie ma wypasu"

Gościu42
29-10-2011, 21:48
ze użyję tego pustego frazesu, "nie jedzie".

Dokładnie Jareczek...:skromny: nie jedzie to autko jak ma dwa rodzaje zasilania...:hehe:
Dobrze że wreszcie jesteś po tej oczywistej stronie mocy...:car:

norbi333
30-10-2011, 00:20
Miałem okazję takim jeździć.Demonem prędkości to nie jest,ale do poruszania się p naszym kraju daje radę

Pablo81
30-10-2011, 11:46
No widzisz, to jest nas już trzech na forum + ciotka.
Popytajcie jeszcze stryjecznego brata szwagra mego drugiego męża - jego opinię też warto zamieścić na forum, skoro samemu się nie ma żadnych doświadczeń.

doświadczenie własne mam. Jak oceniam jakieś auto to tylko na podstawie swoich odczuć. A odniosłem się do powolnej ciotki ponieważ zaraz byś zaczął płakać, że porównuję tą namiastkę silnika do 2.5T.

I wracając do tematu - jak pisałem, odpuść sobie ten konkretny egzemplarz. Jeżeli nie przeszkadza Ci to że auto z tym silnikiem porusza się jak porusza :hehe: to poszukaj takiego innego.

PiotrLublin
30-10-2011, 11:56
Za taka kase to wolałbym kupic MK3 ST220 w bardzo dobrym stanie, tyle :)

norbi333
30-10-2011, 12:30
Za taka kase to wolałbym kupic MK3 ST220 w bardzo dobrym stanie, tyle :)
Tylko ciekawe jak byś wtedy patrzył na spalanie,gdzie ST łyka 14 Pb ,a 1.8 TDCI poniżej 8 l ropy

KarolRS
30-10-2011, 20:05
Mi się zdaje,że to jest ex taxi, trzymał pakol trepa na sprzegle, itp,itd i dwumase szybko wykończył. jezdził na 5tce 20mph,itd.

To jest powód pewnie dobrej ceny za to auto.

a bym nie kupował,albo wział ostatni wypust spasionego MK3, wyleczony z błedow młodości, a mk4 z poczatkowego okresu w dieslu...odpusciłbym.

agassii
30-10-2011, 20:15
Mi się zdaje,że to jest ex taxi, trzymał pakol trepa na sprzegle, itp,itd i dwumase szybko wykończył. jezdził na 5tce 20mph,itd.
o to to to...

---------- Post added at 19:15 ---------- Previous post was at 19:13 ----------


a cos sie zmienilo hehe nie mowcie, ze tdci to nowoczesna jednostka, tddi tym bardziej
nie, Honta z Mrągowa bije wszystko na głowę...:hmm:

Gościu42
30-10-2011, 21:36
nie, Honta z Mrągowa bije wszystko na głowę..

...niesamowicie nowoczesna...:jaja: co tam jakiś 16 zaworowy na CR silniczyna...:boshe::red:

jasq
30-10-2011, 23:18
Dwumasa czy moze poduszki pod silnikiem?

Sliwiec
31-10-2011, 00:23
Dwumasa czy moze poduszki pod silnikiem?
Raczej dwumasa.

Pablo81
31-10-2011, 12:06
Dwumasa czy moze poduszki pod silnikiem?

najlepiej to podjechać do ASO lub jakiegoś polecanego fachury coby obadał. Bo może jak dobra cena to i starczy na wymianę wsiego i zostanie jeszcze...

rc23
31-10-2011, 17:07
temat wyczyściłem