PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo 2005' 2.0 115KM HB 23600 zl



Leyas
30-10-2011, 19:28
Mam prozbe, zebyscie pomogli mi ocenic ten samochod:

http://allegro.pl/ford-mondeo-lifting-feligi-17-duza-navi-i1884036807.html

Ogladalem go na zywo, nie jestem znawca, ale z zewnatrz wiele nie rzuca sie w oczy, nie ma rdzy na podwoziu, czy wydechu.
Problem zaczyna sie za to dalej:
1. Przednia szyba wymieniona, reszta orginalne
2. Kontrolka poduszki wogole sie nie zapala. :D
3. W tylnym zderzaku ta dolna czesc jest w kolorze nadwozia, a w przednim ta listwa jest szara. Wychodzi na to, ze przedni zderzak takze byl wymieniany?
Zapomnialem ze soba zabrac niestety czujnik lakieru, zeby posprawdzac blachy...

Podjechalem na stacje - zawieszenie, itp ok.
Podpiety pod komputer - diagnosta mowi, ze nie wychodza zadne bledy poduch - widac jak sie zna... Ale coz nie klocilem sie z nim.

Samochod w 2009 roku sprowadzony z Niemiec, troche dziwna wersja, bo jest nawigacja Denso, a nie ma np. tylnych elektrycznych szyb, czy instalacji podgrzewanej przedniej szyby.

Prosilbym o rady, bo w przyszlym tygodniu musze kupic samochod do firmy i gonia mnie terminy...

caqerr
30-10-2011, 22:19
zdaje mi sie czy ma plastikową kiere :zaklopotanie:?
poproś chłopaków niech Ci vin rozkodują.

Jareczek1980
31-10-2011, 14:58
trzeba sprawdzić podłużnice,
to ze poduchy się niee swieca to pewnie też nie działają, kwestia czy są, jeśli tak, to innego jest do naprawy
pytałes czemu poduchy nie działają?

Leyas
31-10-2011, 15:49
Pytalem.
Koles mowi, ze nie wie czemu, ze on kupil go juz takiego.
Byc moze mowi prawde, ze nie wiedzial nic o tym, bo zgadza sie na wszystkie sprawdzania jakie chce, z tym, ze jak bylem nie mialem czasu go zabrac do porzadnego aso.
Jest szansa, ze uderzenie bylo nie duzo i zostala wymieniona tylko szyba + zderzak? A poduchy to problem np. czujnika jakiegos?

A co sadzicie o przebiegu? 140.000 w 6 lat - troche malo jak na diesel z Niemiec?

Platikowa kierownica, tzn? Chodzi o to, ze nie w skorze, czy jak? Jezeli tak, to co? Przekladana np z przedliftowego, czy jakie to ma znaczenie? :)

Jareczek1980
31-10-2011, 16:30
Platikowa kierownica, tzn? Chodzi o to, ze nie w skorze, czy jak? Jezeli tak, to co? Przekladana np z przedliftowego, czy jakie to ma znaczenie?
mnie wygląda na obszytą skórą, nie ma żadnego znaczenia

A co sadzicie o przebiegu? 140.000 w 6 lat - troche malo jak na diesel z Niemiec?
spytaj ile on nim zrobił, z jakim przebiegiem go kupił

Jest szansa, ze uderzenie bylo nie duzo i zostala wymieniona tylko szyba + zderzak? A poduchy to problem np. czujnika jakiegos?
możliwe, ale po mojemu poduch z przodu nie ma są zaślepki (możesz to sprawdzić zaglądając za klakson), szyba podgrzewana była, ale przy wypadku zainstalowali bez podgrzewania. Nie wiem jakie masz podejście do samochodów, bo ja kiedyś podchodziłem do tego ze jeśli auto jest po stłuczce to ok, dopóki nie kupiłem fiesty, która była podobnie naprawiana jak to mk3 z ogłoszenia. Oprocz tych problemów (poduszka, szyba zamieniona na zwykła) były problemy z lakierem bo ktoś położył jedną warstwę lakieru i po jakimś czasie miałem rdze i wychodził spod lakieru wczesniejszy kolor. Oprócz tych kłopotów auto jeździ w rodzinnie do dziś i się nic nie dzieje, ale ja już auta powypadkowe odpuściłem

przemoprzem
31-10-2011, 17:31
Pod względem wyposażenia do dziwoląg z deka z tego auta. Kierownica plastikowa, z tyłu korby, siedzenia "zwykłe", ALE siedzenia podgrzewane, radio niezłe, tempomat. Z drugiej strony wygląda na typowy flotowy samochód, z tempomatem na niemieckie autostrady.

Są sporo lepiej wyposażone diesle.... również powypadkowe :)

caqerr
31-10-2011, 19:06
Platikowa kierownica, tzn? Chodzi o to, ze nie w skorze, czy jak? Jezeli tak, to co? Przekladana np z przedliftowego, czy jakie to ma znaczenie?

Nic z tych rzeczy.

Chodzi tylko że strasznie śmieszne wyposażenie - korbki + plastikowa kiera ( w mondeo to rzadkość ...)
tu taka bieda a tu pyk denso za 15k plnów...no chyba że właściciel chciał navi kosztem całego wyposażenia...lepiej odpuść sobie bo strasznie dziwny egzemplarz - do tego te poduchy...
Ewentualnie wchodzi w gre to że ktoś podpicował wersje i przełożył denso...




mnie wygląda na obszytą skórą, nie ma żadnego znaczenia

Jak dla mnie to plastyk , mogę się mylić oczywiście...

---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

rozkodowałeś vin ? dowiemy się z czym wyjechał z fabryki...

Jareczek1980
31-10-2011, 19:10
Jak dla mnie to plastyk , mogę się mylić oczywiście...
no tak, ale czy plastykowa kiera ma decydować o zakupie auta?
miałem zwykła kierę, taka jak na foto i mnie lepiej leżała w dłoni niż skóra.
2 sprawa, możesz kupić kiere i przełożyć, 100zł na allegro więc dramatu nie ma

caqerr
31-10-2011, 19:22
Tak ale tylko patrze na to kosmiczne zestawienie...
plastykowa kiera , korbki a tu nagle denso , halogeny(co standardem nie jest w mdo) i grzane zadki...najlepiej by go rozkodować:hehe:

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

a i tempomat...

Jareczek1980
31-10-2011, 19:54
Tak ale tylko patrze na to kosmiczne zestawienie...
fakt zestawienie nietypowe

Leyas
02-11-2011, 11:25
VIN:
WF05XXGBB55C52204

Moglby ktos go rozkodowac, bo nie wiem do kogo sie z tym zwrocic.

Jareczek1980
02-11-2011, 14:05
musisz zapytać w ekspoatacji, mnie wyszło tylko ze seria 20 a to jest najtańsza wersja, więć skąd DENSO?

caqerr
02-11-2011, 20:03
zawsze można przełożyć...tylko jeżeli ktoś bierze korbki i plastykową kiere to dołoży potem denso ? dziwnaaaaaa sprawa...

linkgrabber
03-11-2011, 20:34
navi nie musiała wyjść z tym samochodem fabrycznie, większość z Was dokłada samemu lepsze radio, tempomat czy wiele innych rzeczy i sie tym chwalicie a jeśli robi to ktoś inny to już na minus auta?
Nie zachwalalm tego auta bo nei moje i dziwna sprawa z tymi poduszkami, pierwoszerzędna rzecz do zrobienie ;)

caqerr
03-11-2011, 20:49
pisaliśmy o dokładce - ale to by było conajmniejjj dziwne - kupić mondka , nie wziąć kiery w skórce i automatu na szybkach a za to później denso kupić ? przeca to sie kupy nie trzyma. :smash:

Jareczek1980
03-11-2011, 23:44
pisaliśmy o dokładce - ale to by było conajmniejjj dziwne - kupić mondka , nie wziąć kiery w skórce i automatu na szybkach a za to później denso kupić ? przeca to sie kupy nie trzyma.
kwestia dopytania

linkgrabber
03-11-2011, 23:47
Według mnie takie coś nie powinno zaważyć na wyborze auta bo wystarczy kupić za jakies 150-200 zł kierownicę i dołożyc skóre i auto jest konkretnie wyposażone ;) Szyby elektryczne z tyłu mi osobiście są zbędne, w swoim samochodzie jeszcze nigdy nie jechałem z tyłu :zakrecony:

przemoprzem
04-11-2011, 08:17
Przy tak dużej liczbie mondeo diesel to bym to auto sobie darował. Przecież ogłoszeń z lepszymi autami jest multum, co innego gdyby kolega szukał benzyny. Ale TDCI MK3 jest od groma - prawie wszystkie z jakimiś przygodami, bo taki u nas rynek aut używanych, więc to auto to nic szczególnego. A wersje Ghia są nieźle wyposażone i za kilka lat łatwiej to będzie sprzedać.

Pomyślcie ile jeździ mondeo i jaki za kilka lat będzie wybór na rynku wtórnym - i teraz chcecie auto sprzedać i jak ktoś będzie miał do wyboru wersję Ambiente czy Silver X a obok Ghia to co weźmie? Zakładam, że oba auta będą "jeżdżące" i nie są to padliny, ulpeki itp - i tak nie wieże, że w aucie nic się zepsuć nie może, więc znajomy mechanik i można uniknąć wtopy przy kupnie.

Może nie adekwatne porównanie, ale mamy w domu Lanosa 1.4 LPG z 2000 r. Pytam się ostatnio handlarza znajomego (od którego wkrótce odbierze tata sprowadzone MK3) ile by dał za Lanosa. Wspomaganie jest - nie ma, klima jest - nie ma. A to dziękuję, bo się będę bujał z autem kilka tygodni.

Tak to już jest, że jak auto "stare" to wyposażenie w późniejszej sprzedaży odgrywa dużą rolę. I co z tego jak lanos np. nie ma w ogóle rdzy, a jest prawie cały malowany 8 lat temu, bo ojciec na zakręcie w poślizg wpadł i do rowu wleciał. Słabe wyposażenie i trzeba za pół darmo oddać komuś, więc powiedziałem rodzicom, że za 3000 zł nie ma sensu sprzedawać auta z LPG.

Leyas
04-11-2011, 11:21
Problem w tym, ze w tej cenie nie ma auta z lepszym wyposazeniem.
Szukam juz od pol roku. :)
Te co byly, to sie sprzedaly juz. :P
Sroboj znalesc mk3 najlepiej po 2005, jak nie to chociaz po 2003.
Czarne (NIE kombi) + tempomat + grzane siedzenia do 23.000 zl. :)
Do tego to ma denso. :)

Szyby z tylu bez problemu doloze, skladane lusterka mysle tez. Gorzej z grzana szyba. :)

Jareczek1980
04-11-2011, 12:42
kup od adeli tylko rok róznicy a auto pewne

caqerr
04-11-2011, 16:39
kup od adeli tylko rok róznicy a auto pewne


Czarne (NIE kombi)

:)

abraham2ooo
04-11-2011, 18:31
Vin rozkodowany, poleciał na maila.

kemot678
04-11-2011, 20:07
VIN:
WF05XXGBB55C52204

Moglby ktos go rozkodowac, bo nie wiem do kogo sie z tym zwrocic.








Mondeo 2001-2007, Duratorq DI 2,0 HPCR (115 KM), Panther Black Metalik








Numer VIN:
WF05XXGBB55C52204







Główne funkcje


Data produkcji:

02.09.2005


Model pojazdu:
Mondeo 2001-2007


Typ nadwozia:
5-Drzwiowy Sedan


Wersja:
Seria 20


Silnik:
Duratorq DI 2,0 HPCR (115 KM)


Przekładnia:

5-biegowa ręczna - MTX75


Napęd:
LHD FWD


Przełożenie przekładni głównej:
3.41


Norma emisji spalin:

2000 EEC (EEC 7)


Klimatyzacja:

Automatyczna Regulacja Temperatury


Obszar:

(+)"F"


Lakier:
Panther Black Metalik


Materiał we wnętrzu:
Slate Blue Majestic

Leyas
04-11-2011, 21:15
Dziekuje Adam. :)

Wychodzi na to, ze ktos wybral taka konfiguracje i denso wyszlo z fabryki. :)
A moglby ktos podpowiedziec, jakby z faryki wyszla podgrzewana szyba, to bylaby dodatkowa pozycja w tym rozkodowanym vinie? Bo nie widzialem (moze przegapilem) pozycji "Podgrzewana szyba: brak". :)
Coz - oprocz tych podejrzanych poduch reszta wydaje sie ok.

linkgrabber
05-11-2011, 16:12
grzana szybe tez mozna dolozyc, szkoda tylko tej chyba żebys mial kupca :zakrecony: