PDA

Zobacz pełną wersję : Pukanie w zawieszeniu



adwokat
21-04-2005, 07:31
Witam.
Badałem, badałem i wybadałem. Coś mi stuka podczas jazdy w tyle samochodu. Myślałem, że to wydech jest luźny na gumach i obija się w tunelu. Niestety nie. Złapałem za koła i zaczołem sprawdzać luzy. Okazało się, że tylnie koła mają te luzy.
W związku z powyższym mam pytanie;
1. czy te luzy mają wpływ na pukanie ? (cholery można dostać)
2. jak je zlikwidować - co jest przyczyną? czy wuystarczy tylko wymienić silentblocki
Pozdrawiam

Tomi
21-04-2005, 23:18
Jak dla mnie może być to luz na łożyskach, ale bardziej prawdopodobne będą alementy gumowe na tyle.

remik07
21-04-2005, 23:49
1.lużno wiszące linki hamulca ręcznego(obijają się - trudne do wychwycenia kiedy auto stoi)
2. drążek stabilizatora poprzecznego(wytarte gumy)
3. końcówki drążka stabilizatora (krótkie,pionowe elementy met-gum zużyte)

- to elementarz każdego użytkownika Mondeo, dopiero potem możesz szukać dalej.pozdrawiam

Martino69
22-04-2005, 00:45
A fee... mam to samo stukanie :wall: Tylko, że do orkiestry stuk-puk vocalu udzieliła tylkna poducha skrzyni biegów (oryginał 275 zeta), i do tego pół literka łodki bols (w promocji szkło dostałem :) ) bo warunki polowe przy wymianie.I treaz juz tylko stuk puk z tylnego stabilizatorka.Za tydzień wymienię wszystkie gumy na tyle i nastanie ... krótka cisza bo zaś pełno dziur w drogach :(

adwokat
22-04-2005, 07:18
[quote="remik07"]1.lużno wiszące linki hamulca ręcznego(obijają się - trudne do wychwycenia kiedy auto stoi)quote]
Linki nie są na 100 %. Sam osobiście sprawdzałem. Ztresztą linki nie mają nic wspólnego do luzu na kole, a wnioskuję, że to co jest do wymiany (nie wiem jeszcze co) powoduje stukanie i pewnie ma wpływ na luz.
Pozdrawiam

Dzekis
22-04-2005, 10:22
przez dwa lata coś mi pukało w aucie i nie mogłem tego zlokalizować. Cała zawiecha zrobiona na cacy, nawet z tyłu wszystkie tuleje, łączniki powymieniane. Ostatnio przypadkiem schodząc do kanału złapałem za tłumnik. Wyobraźcie sobie, że obijał się o osłonę termiczną i wystarczyło odgiąć ja bardziej do środka! Taka to była jazda. Teraz cichutko, jak makiem zasiał.

grzebyk
22-04-2005, 19:43
mój stuka tylko przy skręcie w prawo stuki dochodzą z tyłu auta, oglądane i sprawdzane na szarpakach luzów nie widać - ktoś ma jakiś pomysł

remik07
24-04-2005, 12:02
oglądane i sprawdzane na szarpakach luzów nie widać - ktoś ma jakiś pomysł

Na szarpakach problemy ze stabilizatorem i końcówkami nie wyjdą - sprawdzone w praktyce

pawel1985
25-11-2010, 12:58
jesli masz nabijane ciężarki na felgi to zobacz czy wewnętrzny nie wali w linkę od ręcznego, ja tak miałem u siebie.