PDA

Zobacz pełną wersję : kupno mondeo mk3 st220 3.0 V6



marcin80
09-11-2011, 22:06
witam! jestem zainteresowany kupnem tego modelu,mam do wydania 25000zł,chciałbym prosić o poradę na co zwracać uwagę przy kupnie,jak wygląda sprawa ewentualnych problemów z tymi silnikami,zawieszeniem.Jakie są ceny części zamiennych i eksploatacyjnych.Szukać tego auta w kraju czy lepiej za granicą.Przy sprowadzeniu auta z zagranicy,jakie w sumie będą opłaty.Pozdrawiam.

_NeroN_
09-11-2011, 22:54
25 to mało na dobry egzepmplarz.

Eksploatacja jak zwykłe MDO, z różnicą na amorki, sprężynym niektóre części (silnik krokowy etc.).

Filtry etc. to samo, albo niewielkie różnice w cenie (np. oleju).

caqerr
10-11-2011, 16:07
25k plnów to niby mało jeżeli ktoś chce na już. Wilu kupił w kwietniu za 23kółka bodajże i jest zacnym wozidłem. Zależy jak kto trafi. Trafisz okazje to za 25k spokojnie kupisz fajnego st...:) Także spokojnie przeglądaj oferty m poproś kogoś by podskoczył Tobie obejrzeć bądź sam podjedź jak masz blisko.Weź go do aso koszt to jest ok 120-200zł w zależności od aso i konfiguracji...
Za granicą odpada - w Niemczech dobry st 8-10k ojro + 18% akcyzy , wyjdzie grubo ponad Twój budżet.

agassii
10-11-2011, 20:52
No i Ojro ponad 4,40 więc teraz moim zdaniem nie opłaca się jechać tam po auto...chyba, że po szrocika do wypacykowania i na sprzedaż...

marcin80
13-11-2011, 21:45
Witam!Przeglądam oferty sprzedaży st i w sumie za te 25 koła można coś trafić, ale na razie spokojnie,aż tak mi się nie śpieszy.za dużego wyboru też nie ma(interesuje mnie tylko sedan/hatchback),po nowym roku może oferta się powiększy o parę innych sztuk,jechać na wariata i kupić st w które póżniej i tak wsadzę parę koła to bezsensu

marcin80
16-11-2011, 23:04
Witam!mam na oku dwie maszynki,może jakieś sugestie.http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-3-0-v6-C19447234.html,i druga http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-6-biegow-C20774371.html

_NeroN_
16-11-2011, 23:16
Ten czarny na trawie pojawia się co jakis czas na allegro, komuś się chyba niespieszy ze sprzedaniem go. Wygląda nieźle.

Pierwszy link nie działa.

caqerr
17-11-2011, 21:27
A mi żadne nie działa :/

marcin80
28-12-2011, 12:52
Witam.mam nadzieje że ten link działa http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-1-wlasciciel-serwisowy-C21915652.html wygląda niezle chociaż z początku czaiłem się na białe skóry,ale czerwień też daje ładny efekt,rozmawiałem ze sprzedawcą,twierdzi że auto w bdb stanie,podjade z nim do aso,z tego co się zorientowałem to we włocławku jest jeden salon forda i właśnie w nim był on kupiony i serwisowany,może jeszcze jakieś wskazówki?

---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

aha,nie miał wymienianej dwumasy,to wiem na pewno

caqerr
28-12-2011, 12:57
Kiedy stało identyczne wiem że właścicielem był prezes black red white czy coś takiego :) może to jest to jeśli to to trochę już wisi - wstępnie było wycenione na 30k plnów...

Jareczek1980
28-12-2011, 13:08
Witam.mam nadzieje że ten link działa http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-1-wlasciciel-serwisowy-C21915652.html wygląda niezle chociaż z początku czaiłem się na białe skóry,ale czerwień też daje ładny efekt,rozmawiałem ze sprzedawcą,twierdzi że auto w bdb stanie,podjade z nim do aso,z tego co się zorientowałem to we włocławku jest jeden salon forda i właśnie w nim był on kupiony i serwisowany,może jeszcze jakieś wskazówki?

---------- Post added at 11:52 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

aha,nie miał wymienianej dwumasy,to wiem na pewno
pięknie się prezentuje

Wojtus
29-12-2011, 02:22
WIELKAAAA prosba daj znać jak będziesz rzeczywiście tam jechał, mowa o carnym z czerwona skóra czy kupiles i wgl co ci naopowiadał tez strasznie mi sie spodobało :zakrecony:

MAG
29-12-2011, 10:40
...

aha,nie miał wymienianej dwumasy,to wiem na pewno
A po kiego grzyba miałaby być wymieniana???

To nie "dyzel", gdzie przy takim przebiegu trzeba już o tym myśleć.

Co najwyżej będziesz musiał w niedługim czasie wymienić sprzęgło, bo jakoś tak dosyć typowo w ST220 wytrzymuje ono w okolicach 150tys przebiegu.
Dwumasa wytrzymuje dwa razy tyle i z reguły nie ma potrzeby jej wymiany przy przebiegach niższych niż 250tkm :hehe:

caqerr
30-12-2011, 16:50
WIELKAAAA prosba daj znać jak będziesz rzeczywiście tam jechał, mowa o carnym z czerwona skóra czy kupiles i wgl co ci naopowiadał tez strasznie mi sie spodobało


Widzę już fundusze chyba masz uzbierane na stasia :zakrecony:

pawelszakal
30-12-2011, 16:55
Ja rowniez mam chec do ST220. Teraz czlowiek placi dosc sporo za benzyne, a po zmianie na ST220 + gaz wyszedlby na tym lepiej niz teraz. :)

esik_az_eso
30-12-2011, 17:51
http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C21915652&t=ford_mondeo_st_220_1wlasciciel_serwisowy

śmieszne wisi od listopada i podrożał o 3000 :zakrecony::smash:

_NeroN_
30-12-2011, 18:24
Bo ten jest jak wino... czerń z zewnątrz... wytrwana czerwień w środku.... i ten aromat PB... to z wiekem drożeje :)

marcin80
31-12-2011, 02:16
zobaczymy koledzy jak już go obejrze to napisze co i jak,osobiście mam nadzieje że będzie oki,

---------- Post added at 01:16 ---------- Previous post was at 01:11 ----------

fundusze już od długiego czasu zaklepane,ale jak wcześniej pisałeś spokojnie przeglądam,bez ciśnienia,nie za wielki wybór akurat tego modelu,więc zobaczymy,jak będzie oki,to zamienie moje mk2 na st,a jak nie to będziemy szukać dalej

Wojtus
31-12-2011, 20:39
Widzę już fundusze chyba masz uzbierane na stasia :zakrecony:

No niestety jeszcze nie :( dopiero w czerwcu bede kupował, moze to i nawet dobrze bo nie wiem jeszcze duzo o ST ;) a tak moze cos fajnego wystawia i bede wiedział wiecej ;p ale i tak bede potrzebował pomocy waszej. Szczesliwego noweo roku z Wisły ;)

popeye81
31-12-2011, 21:28
Cieszy mnie że jest kilka osób poszukujących na poważnie Stasia, bo tym samym rosną szansę że sprzedam mojego jak przyjdzie na niego czas.

boro
01-01-2012, 04:20
bo tym samym rosną szansę że sprzedam mojego jak przyjdzie na niego czas.
Sprzedać na pewno sprzedasz, pytanie tylko za ile... ;)

norbi333
01-01-2012, 10:05
Cieszy mnie że jest kilka osób poszukujących na poważnie Stasia, bo tym samym rosną szansę że sprzedam mojego jak przyjdzie na niego czas.
Poszukujących to było tu już setki i na tym się skończyło. Patrząc na Allegro po ile czasu wiszą to ciężko widzę sprzedawanie

popeye81
01-01-2012, 14:09
Panowie, trochę więcej optymizmu w nowym roku :D
Sprzedaż będzie konieczna bo ciężko zmieścić 3 foteliki na tylna kanapę.

norbi333
01-01-2012, 14:26
Panowie, trochę więcej optymizmu w nowym roku :D

Ja tam nie biorę do głowy.Jak przyjdzie czas sprzedaży to w rozliczeniu zostawię.Nie będę się bawił w sprzedawanie

agassii
01-01-2012, 17:10
Ja tam nie biorę do głowy.Jak przyjdzie czas sprzedaży to w rozliczeniu zostawię
łatwo powiedzieć...po primo wątpię, czy zaproponowana cena będzie Cię satysfakcjonować, po secundo auto w rozliczeniu zostawisz praktycznie tylko w komisie...

norbi333
01-01-2012, 17:15
łatwo powiedzieć...po primo wątpię, czy zaproponowana cena będzie Cię satysfakcjonować, po secundo auto w rozliczeniu zostawisz praktycznie tylko w komisie...
ST 200 zostawiłem w rozliczeniu w komisie bez problemu i za przyzwoite pieniądze.Ja i tak jak szukam to tylko w komisach ,bo na firmę i mi faktura potrzebna

pawelszakal
01-01-2012, 20:30
ST 200 zostawiłem w rozliczeniu w komisie bez problemu i za przyzwoite pieniądze.Ja i tak jak szukam to tylko w komisach ,bo na firmę i mi faktura potrzebna

A ile bedziesz chcial za swojego? Ja jestem zainteresowany zmiana, ale dopiero w okresie wiosna / lato.

norbi333
01-01-2012, 21:14
A ile bedziesz chcial za swojego? Ja jestem zainteresowany zmiana, ale dopiero w okresie wiosna / lato.
Jak będę sprzedawał to marzec/kwiecień.Wtedy będę patrzył ceny i myślał ile wystawić. Z tym ,że mój ma kratkę i homologację na ciężarowe czyli jest zarejestrowany na 4 osoby

pawelszakal
01-01-2012, 21:21
Bede obserwowal :) Tylko pytanie jest takie czy moge po prostu zrezygnowac z tej kratki nie ponoszac jakichs duzych kosztow?

popeye81
01-01-2012, 22:19
Bede obserwowal :) Tylko pytanie jest takie czy moge po prostu zrezygnowac z tej kratki nie ponoszac jakichs duzych kosztow?

A nie wolał byś niebieskiego sedana??:hmm: jest pięcioosobowy a kupujący będzie zwolniony z opłaty skarbowej gdyż samochód również jest na firmę :D

norbi333
01-01-2012, 22:53
Bede obserwowal :) Tylko pytanie jest takie czy moge po prostu zrezygnowac z tej kratki nie ponoszac jakichs duzych kosztow?
Z tego co wiem to trzeba pas środkowy zamontować i przegląd.
Aczkolwiek w codziennym użytkowaniu to w niczym nie przeszkadza.

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:51 ----------


A nie wolał byś niebieskiego sedana??:hmm:
Desperat jesteś albo auto lipa jak każdemu tak chcesz wpychać swojego

popeye81
01-01-2012, 23:23
Desperat jesteś albo auto lipa jak każdemu tak chcesz wpychać swojego

norbi333 zdaję sobie sprawę że w dzisiejszych czasach nie łatwo sprzedać samochód. A co do desperacji to dziwnie ją rozumujesz skoro nawet nigdzie nie wystawiłem swojego na sprzedaż :D
Swojego MK2 sprzedałem nie sprzedając. Znaczy się przykleiłem kartkę dla picu na szybie i tego samego dnia się sprzedał. Miałem poprostu mega fuksa i wiem o tym. Dobrze więc wspomnieć że jest lub będzie na sprzedaż gdyż wiele osób śledzi te tematy poszukując swoich przyszłych wozidełek. Czy Auto Lipa skromnie pozostawię do oceny ewentualnym zainteresowanym.
Tak jeszcze tylko dodam od siebie że nie każdy może sobie pozwolić oddać swojego w rozliczeniu gdzieś do komisu gdyż niemal zawsze cena jaką ci zaproponują jest śmiesznie mała w stosunku do rynkowej. W sytuacji gdy zbiera się każdy grosz by mieć na nowszy model taka opcja jest nie do przyjęcia.

caqerr
01-01-2012, 23:33
Z tego co wiem to trzeba pas środkowy zamontować i przegląd.
Aczkolwiek w codziennym użytkowaniu to w niczym nie przeszkadza.

dokładnie + trzeba mieć fakture za demontaż kratki , montaż pasa i przegląd po tych czynnościach zrobiony - zazwyczaj robi to ta sama firma.
No i dochodzą do tego jeszcze koszta przerejstrowania auta z ciężarowego na osobowe.



nawet nigdzie nie wystawiłem swojego na sprzedaż

przecież wisiał jakiś czas temu na otomoto czy tam allegro wystawiony za 35k plnów ;)

popeye81
02-01-2012, 00:34
przecież wisiał jakiś czas temu na otomoto czy tam allegro wystawiony za 35k plnów

Świetna pamięć. Gratuluję. wystawiony był tylko raz 3 miesiące temu żeby się przekonać czy ktoś się zainteresuje. Nie miałem nawet pewności czy chcę sprzedać, stąd ta nieniska cena. No stąd i z faktu że moim zdaniem był tej ceny wart oczywiście.
A myśl o ponownym wystawieniu powróciła po świętach, jak się za każdym razem użerałem z zapięciem pasów w 3 fotelikach na tylnej kanapie. Pomyślałem że może w s-maxie było by łatwiej :D. Ale zanim decyzja zapadnie muszę przeprowadzić test czy aby na pewno będzie.

norbi333
02-01-2012, 10:04
norbi333 zdaję sobie sprawę że w dzisiejszych czasach nie łatwo sprzedać samochód. A co do desperacji to dziwnie ją rozumujesz skoro nawet nigdzie nie wystawiłem swojego na sprzedaż :D
.
Jak pamiętam to sprzedawałeś bardzo usilnie :hehe:


norbi333 zdaję sobie sprawę że w dzisiejszych czasach nie łatwo sprzedać samochód. .
Popatrz na Allegro.ST wszystkie te same wciąż się powtarzają od pół roku i lepiej i jak ceny pospadały.Teraz jak weźmiesz z 25 tyś to będzie sukces



Tak jeszcze tylko dodam od siebie że nie każdy może sobie pozwolić oddać swojego w rozliczeniu gdzieś do komisu gdyż niemal zawsze cena jaką ci zaproponują jest śmiesznie mała w stosunku do rynkowej. W sytuacji gdy zbiera się każdy grosz by mieć na nowszy model taka opcja jest nie do przyjęcia.
Ja ST 200 zostawiłem w rozliczeniu za 12 tyś ,gdzie wtedy na Allegro były 12-14 tyś.Także cena w miarę przyzwoita.Jak wystawiłem na Allegro za górną cenę to nawet nikt nie zadzwonił. A chcąc kupić inne auto po co mam siębujać ze sprzedaniem tego pół roku i lepiej i marnować czas i kasę na ogłoszenia ,zwłaszcza ,ze i tak na koniec tanio trzeba będzie oddać ,bo czas będzie gonił.To wolę od razu oddać w rozliczeniu i spokój

popeye81
02-01-2012, 11:35
Jak pamiętam to sprzedawałeś bardzo usilnie

No cóż, w przeciwieństwie do caqerr z twoją pamięcią nie jest najlepiej. Ale nie musi być bo zwyczajnie było to poza twoim obszarem zainteresowania. A to że wspomniałem w kilku wątkach że noszę się z zamiarem sprzedaży nie oznacza wcale desperacji. Jak już wspominałem wystawiony był tylko raz przez 10 dni na allegro i to wszytko, więc "bardzo usilnie" to znowu nadinterpretacja z twojej strony.
Żeby mieć jasność i nie wracać do tematu ponownie - regulamin uniemożliwi mi wystawienie samochodu na sprzedaż w dziale handel ze względu na zbyt mała liczbę założonych postów. Jakie więc ma wyjście osoba na moim miejscu jeżeli chce poinformować ewentualnych poszukujących. Na forum mondeo są głównie osoby poszukujące Mondeo i to do nich powinno się kierować taką informację. Z drugiej zaś strony jest gro osób - forumowiczów, którzy właśnie na takie informacje czekają.
Ja jak szukałem swojego to przeleciałem posty z kilku miesięcy i do wszystkich którzy kiedykolwiek wspominali o sprzedaży starałem się pisać lub dzwonić czy sprawa jest dalej aktualna. Stanisławów jest na tyle niedużo, że by znaleźć dobry egzemplarz trzeba się naszukać i najeździć po Polsce. Ja dla przykładu swojego znalazłem z archiwum allegro. Gdzie gość wstrzymał się ze sprzedażą bo czekał na s-maxa z salonu i termin miał dopiero za 2 miechy. A że po obejrzeniu kilkunastu "laleczek" nadal nie byłem usatysfakcjonowany zostawiłem zadatek i poczekałem te 2 miechy.

Proszę więc o nie wrzucanie mi że auto lipa, że kieruje mną desperacja itd, a wziąć pod uwagę również fakt że wiele osób liczy właśnie na takie informacje na forum. Zwłaszcza że chętnie porozmawiam z każdym zapaleńcem na temat ST. Nie ważne czy kupić chce ode mnie czy od kogoś innego czy po prostu nosi się z zamiarem kiedyś tam w przyszłości i się zwyczajnie zastanawia.

Mam nadzieję że sprawę sobie wyjaśniliśmy i od tej pory będziemy jedynie się uzupełniać w wypowiedziach, a interpretację motywów pozostawimy zainteresowanym.

Pozdo

norbi333
02-01-2012, 12:19
No cóż, w przeciwieństwie do caqerr z twoją pamięcią nie jest najlepiej. Ale nie musi być bo zwyczajnie było to poza twoim obszarem zainteresowania. A to że wspomniałem w kilku wątkach że noszę się z zamiarem sprzedaży nie oznacza wcale desperacji. Jak już wspominałem wystawiony był tylko raz przez 10 dni na allegro i to wszytko, więc "bardzo usilnie" to znowu nadinterpretacja z twojej strony.o
Być może,bo akurat ofert z ST praktycznie nie przeglądałem i nie przeglądam,bo nie mam potrzeby.


regulamin uniemożliwi mi wystawienie samochodu na sprzedaż w dziale handel ze względu na zbyt mała liczbę założonych postów. Jakie więc ma wyjście osoba na moim miejscu jeżeli chce poinformować ewentualnych poszukujących. Na forum mondeo są głównie osoby poszukujące Mondeo i to do nich powinno się kierować taką informację.

Pozdo
Czyli bardzo nie ładnie z twojej strony ,że próbujesz różnymi sposobami obejść regulamin.Ale to już sprawa modów



Ja jak szukałem swojego to przeleciałem posty z kilku miesięcy i do wszystkich którzy kiedykolwiek wspominali o sprzedaży starałem się pisać lub dzwonić czy sprawa jest dalej aktualna. Stanisławów jest na tyle niedużo, że by znaleźć dobry egzemplarz trzeba się naszukać i najeździć po Polsce.
Pozdo
Ja kupiłem od razu pierwszego ,którego pojechałem oglądać.



Proszę więc o nie wrzucanie mi że auto lipa, że kieruje mną desperacja itd, a wziąć pod uwagę również fakt że wiele osób liczy właśnie na takie informacje na forum.

Pozdo
Może i przesadziłem,ale dla mnie tak to wygląda,bo gdzieś tylko ktoś wspomina o kupnie ST to już ty jesteś i próbujesz sprzedawać swego

Jareczek1980
02-01-2012, 14:37
Może i przesadziłem,ale dla mnie tak to wygląda,bo gdzieś tylko ktoś wspomina o kupnie ST to już ty jesteś i próbujesz sprzedawać swego
czepiasz sie ;)

norbi333
02-01-2012, 14:44
czepiasz sie ;)
Nie czepiam się,bo akurat mi to bez różnicy :hehe:

pawelszakal
02-01-2012, 15:45
A nie wolał byś niebieskiego sedana??:hmm: jest pięcioosobowy a kupujący będzie zwolniony z opłaty skarbowej gdyż samochód również jest na firmę :D

Do ciebie mam blizej :P Ale jak wiadomo cena odgrywa glowna role ;)

popeye81
02-01-2012, 16:22
Do ciebie mam blizej :P Ale jak wiadomo cena odgrywa glowna role

Nie no jasna sprawa. Jednak czytając różne nasze opinie na ten sam temat sprzedaży auta mogę przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem że norbi333 będzie sprzedawał taniej :)
Tak czy owak zawsze dobrze się przejechać kilkoma żeby sprawdzić czy wszytko jest ok z samochodem który cię interesuje. Poza tym zawsze chętnie się spotkam z Mondeo maniakiem. Niestety bardzo rzadko mam możliwość spotkać się z forumowiczami na żywo. Więc jak by co zapraszam.

Fietkus
02-01-2012, 17:44
Panowie, trochę więcej optymizmu w nowym roku
Sprzedaż będzie konieczna bo ciężko zmieścić 3 foteliki na tylna kanapę.
Tos się panie napracował skoro 3 foteliki aż musisz montować. Zarazem gratuliję:)

Ja jak na razie pozostaję przy marzeniach (podobno się spełniają) :).

Chyba widziałem twoje ogłoszenie i naprawdę pozostał on w mym sercu ten kolor ech miodzio.

popeye81
02-01-2012, 18:14
Tos się panie napracował skoro 3 foteliki aż musisz montować. Zarazem gratuliję

Ja jak na razie pozostaję przy marzeniach (podobno się spełniają) .

Chyba widziałem twoje ogłoszenie i naprawdę pozostał on w mym sercu ten kolor ech miodzio.

Dzięki serdeczne. Tak tylko nadmienię że są trzy bo w syna celowałem stąd dodatkowa 2 i 3 próba. I tak celowałem że mam 3 córki :D
Ale teraz bym się już nie zamienił:).
Co do marzeń. Trzymam kciuki. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem ST na stacji BP jak swojego MK2 tankowałem. Zeszło mi 5 lat ale w końcu sobie kupiłem. jak więc widzisz można.
I po trzecie. Miło mi że się podobał. Ja za każdym razem się cieszę na myśl o jeździe moim STachem.
Trzymam kciuki.

norbi333
02-01-2012, 19:06
Nie no jasna sprawa. Jednak czytając różne nasze opinie na ten sam temat sprzedaży auta mogę przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem że norbi333 będzie sprzedawał taniej :)
.
Mój jest starszy ,więc raczej na pewno.:hehe:

Fietkus
03-01-2012, 23:13
Ja zaczynam odkładać zaskórniaki a od lutego będą to niezłe kwoty także zobaczymy jakie będą opłaty i ceny tych autek i chyba się pokuszę:)

popeye81
04-01-2012, 09:22
Co do opłat to nie rozumiem o co ten strach. Ja za swojego płacę w pakiecie OC+AC+NNW 1600zł z czego OC to 370zł.
Zaznaczę tu że AC to wariant maksymalny z naprawą w ASO na częściach oryginalnych, bez żadnych kosztów amortyzacji czy wkładu własnego. Warto również się zorientować ile wyceniają samochód firmy w razie szkody całkowitej lub kradzieży. Bo niby mają te same książeczki a cena między np Liberty Direct a PZU może się wahać pomiędzy 34 - 15 tys. Tak więc w przypadku AC polecam solidnie poszukać i się upewnić że chociaż na papierze jest wszytko OK.

Wojtus
04-01-2012, 19:47
Jakie zniżki?



Co do opłat to nie rozumiem o co ten strach. Ja za swojego płacę w pakiecie OC+AC+NNW 1600zł z czego OC to 370zł.
Zaznaczę tu że AC to wariant maksymalny z naprawą w ASO na częściach oryginalnych, bez żadnych kosztów amortyzacji czy wkładu własnego. Warto również się zorientować ile wyceniają samochód firmy w razie szkody całkowitej lub kradzieży. Bo niby mają te same książeczki a cena między np Liberty Direct a PZU może się wahać pomiędzy 34 - 15 tys. Tak więc w przypadku AC polecam solidnie poszukać i się upewnić że chociaż na papierze jest wszytko OK.

popeye81
04-01-2012, 20:30
Jakie zniżki?

na OC 60%
na AC nie miałem żadnych. Ale w wyliczeniu przenieśli mi zniżki z OC również na AC. Taka maja politykę. Myślę że wiele firm tak robi.

MAG
04-01-2012, 20:57
...
A myśl o ponownym wystawieniu powróciła po świętach, jak się za każdym razem użerałem z zapięciem pasów w 3 fotelikach na tylnej kanapie. Pomyślałem że może w s-maxie było by łatwiej :D. Ale zanim decyzja zapadnie muszę przeprowadzić test czy aby na pewno będzie.
Czyli chcesz zrobić kopię mojego ruchu - ja przesiadłem się z ST na S-Max'a

Gwarantuję, że bezproblemowo zamontujesz "bezkłopotowo" 3 foteliki w eSiu, ale nie popełnij mojego błędu przesiadając się na 2,0TDCI bo będziesz się strasznie męczył ...

Po ST220 wchodzą w rachubę tylko S-Max'y 2,5T albo 2,2TDCI (ale diesel'a trza koniecznie zaczipsować ...)

popeye81
04-01-2012, 21:45
Czyli chcesz zrobić kopię mojego ruchu - ja przesiadłem się z ST na S-Max'a

Gwarantuję, że bezproblemowo zamontujesz "bezkłopotowo" 3 foteliki w eSiu, ale nie popełnij mojego błędu przesiadając się na 2,0TDCI bo będziesz się strasznie męczył ...

Po ST220 wchodzą w rachubę tylko S-Max'y 2,5T albo 2,2TDCI (ale diesel'a trza koniecznie zaczipsować ...)

Dzięki MAG za info. Przyda się zwłaszcza ostrzeżenie bo jak zapewne wiesz wersji 2,5T jak i 2.2 TDCI jest bardzo mało, co zaczęło mnie skłaniać do rozważania nad 2.0TDCI.
Ale weterana słowa trzeba wziąć sobie do serca i poszukiwać mocniejszych jednostek. Dzięki

marcin80
10-01-2012, 19:50
Witam!Wczoraj byliśmy zobaczyć st(czarny z czerwonymi skórami)we Włocławku,sprawdziliśmy go dokładnie w aso,przejechaliśmy się,sprawdziłem go dokładnie miernikiem grubości lakieru,no i wszystko było ok.Ludzie z aso polecali go,dobrze znali właściciela(auto było wstawione do komisu),w sumie nie było się do czego przyczepić więc dość szybko się dogadaliśmy co do ceny no i mam ST!!!:car:

_NeroN_
10-01-2012, 19:55
No i gites :):hmm:

badger
10-01-2012, 20:21
Co najwyżej będziesz musiał w niedługim czasie wymienić sprzęgło, bo jakoś tak dosyć typowo w ST220 wytrzymuje ono w okolicach 150tys przebiegu.
Podobnie jak zawieszenie...


Dwumasa wytrzymuje dwa razy tyle i z reguły nie ma potrzeby jej wymiany przy przebiegach niższych niż 250tkm :hehe:
Ta... dwa razy tyle to mało która V-ka wytrzyma. ;) Już poniżej 200 tys. km te silniki potrafią być w bardzo kiepskim stanie (szczególnie 3.0), a co tu dopiero mówić o 250-300...

Wojtus
11-01-2012, 01:26
Witam!Wczoraj byliśmy zobaczyć st(czarny z czerwonymi skórami)we Włocławku,sprawdziliśmy go dokładnie w aso,przejechaliśmy się,sprawdziłem go dokładnie miernikiem grubości lakieru,no i wszystko było ok.Ludzie z aso polecali go,dobrze znali właściciela(auto było wstawione do komisu),w sumie nie było się do czego przyczepić więc dość szybko się dogadaliśmy co do ceny no i mam ST!!!:car:


Nie będę ukrywał ze sie nie ciesze :p bo tez mi strasznie wpadł w oko ;P ale GRATULACJE ;) oby ci dluugo służył ;)

popeye81
11-01-2012, 09:31
dość szybko się dogadaliśmy co do ceny no i mam ST!!!

Gratuluję. Na bank przysporzy ci wiele frajdy z jazdy.


Ta... dwa razy tyle to mało która V-ka wytrzyma. Już poniżej 200 tys. km te silniki potrafią być w bardzo kiepskim stanie (szczególnie 3.0), a co tu dopiero mówić o 250-300...
Hmm. Co ja mogę na to powiedzieć. Faktycznie ja mam 200tys przebiegu i sprzęgło i dwu-masę wymieniałem. Z tym że dwu-masa poszła nowa tak na wszelki wypadek mimo że w momencie wymiany sprzęgła nie było jeszcze takiej palącej potrzeby. Natomiast nie rozumiem co ma dwu-masa do silnika. Pisząc że silniki potrafią być w kiepskim stanie przy przebiegach 200-300KKm? Może się nie znam ale mój właśnie wszedł w ten przedział i jak pokazywałem na wykresie z hamowni 237HP bez żadnego tuningu to raczej nie jest kiepski stan.
Moim zdaniem jak ktoś dba o samochód to może mieć i ponad 300KKm i moc będzie się trzymać na właściwym poziomie.
Trzeba tylko pamiętać o serwisie na czas - oleje, świece, przewody, filtry... wszytko dobrej jakości i można się cieszyć samochodem bez żadnych obaw że coś się stanie.

badger
11-01-2012, 15:47
Hmm. Co ja mogę na to powiedzieć.
Że masz szczęście? Szukałem bloku 3.0 dla siebie i te z ST220 były w bardzo kiepskim stanie, to samo mogą potwierdzić inni, którzy szukali. Ostatecznie mam blok z Jaguara...


Pisząc że silniki potrafią być w kiepskim stanie przy przebiegach 200-300KKm? Może się nie znam ale mój właśnie wszedł w ten przedział i jak pokazywałem na wykresie z hamowni 237HP bez żadnego tuningu to raczej nie jest kiepski stan.
Moim zdaniem jak ktoś dba o samochód to może mieć i ponad 300KKm i moc będzie się trzymać na właściwym poziomie.
Trzeba tylko pamiętać o serwisie na czas - oleje, świece, przewody, filtry... wszytko dobrej jakości i można się cieszyć samochodem bez żadnych obaw że coś się stanie.
Problemem tego silnika są panewki, a to jest dość perfidna rzecz, bo jeśli silnik nie ma innych defektów to może pracować zupełnie normalnie i mieć normalną moc, a tydzień później może nadawać się tylko na złom. Panewki w najlepszym razie zaczyna być słychać na niedługo przed całkowitym uszkodzeniem i zatarciem silnika, a większość osób dowiaduje się "że to były panewki" dopiero po rozbiórce martwego silnika.

marcin80
11-01-2012, 20:37
Podziekowania koledzy za wszystkie wskazówki i opinie przed zakupem

Fietkus
21-01-2012, 00:57
na pewno nie tylko tobie się przydały i przydadzą hmm ja rozmyślam tylko chciałbym kupić i wyremontować żeby igiełka była:)

popeye81
21-01-2012, 19:55
ja rozmyślam tylko chciałbym kupić i wyremontować żeby igiełka była

możesz również od razu kupić igiełkę. Tyle że pewnie więcej zapłacisz niż za takiego do roboty.

Fietkus
22-01-2012, 00:32
widzieliście tego rozbitka z allegro za 5 tyś części by z niego było
może jakbym to coś kupił to by na tym trochę zarobił, jak myślicie

Ja bym tego w/w nie robił tylko kupił innego sprawnego i zrobił remoncie i wuala bajerka. Ech moze sie na to bym zdecydował

Najbardziej z oferowanych na allegro ST220 to ten Blue Performance, za około 33 tyś pięknie utrzymany.

linkgrabber
22-01-2012, 00:43
to auto co mówisz to już z miesiąc temu było widać, sam rozebrał na części i już prawie nic nie zostało, na forum forda sie ogłaszał ale już i tak mało miał, zderzak tylni jest i tylna klapa od ST z tych wizualnych rzeczy

Fietkus
22-01-2012, 23:33
aha to faktycznie już nic ciekawego nie ma. Tak czy siak dzięki:)

_NeroN_
23-01-2012, 23:27
Ten za 33kpln....

Stoi... od hmm....


Maja ? :smash:

popeye81
24-01-2012, 02:28
Ten za 33kpln to mój główny konkurent będzie jak się w końcu zdecyduję swojego wystawić.
Bo też performance blue z podobnym rocznikiem i ceną. :hmm:

_NeroN_
24-01-2012, 10:35
Ale od maja to by chyba znalazł chętnego.

---------- Post added at 09:35 ---------- Previous post was at 09:34 ----------

BTW. W Maju był za 35

popeye81
24-01-2012, 10:48
Ale od maja to by chyba znalazł chętnego.

---------- Post added at 09:35 ---------- Previous post was at 09:34 ----------

BTW. W Maju był za 35

Czy my mówimy o tym samym?
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-zam-zamienie-C19784056.html
Jeżeli tak to chyba jeszcze się nie sprzedał skoro jest wystawiony na otomoto. Swoją drogą ciekawe czemu. Czy za drogo dla kupujących, czy mu jednak coś dolega.
Niestety z ST jest taki problem, że poszukuje go tylko wąska grupa zapaleńców, co zdecydowanie utrudnia sprzedaż. Poza tym Polacy to przeważnie optymiści - kupując samochód poszukują egzemplarzu w "okazyjnej cenie" bo będą mieli szczęście i trafią na cacuszko.

_NeroN_
24-01-2012, 10:59
Dokładnie ten.

Po tym którego kupiłem, jeśli bym nie kupił ten miał być następny do oglądania.

I z tego co pamiętam to jest z FV :hmm:


http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/71418-TOMASZOW-MAZOWIECKI-woj-lodzkie-prosze-o-opinie-dot-auta-ST220

popeye81
24-01-2012, 11:06
I z tego co pamiętam to jest z FV
Przepraszam za moją niewiedzę ale nie potrafię rozszyfrować skrótu FV:boshe:


Po tym którego kupiłem, dobrze pamiętam że kupiłeś czarnego sedana z czerwona skórą??

linkgrabber
24-01-2012, 11:11
Przepraszam za moją niewiedzę ale nie potrafię rozszyfrować skrótu FV:boshe:


faktura vat

popeye81
24-01-2012, 11:13
faktura vat
I stała się jasność :smash: THX

_NeroN_
24-01-2012, 11:15
Niebieskiego z czarną od gościa z STdrivers - a jeszcze wcześniejszy właściciel VTEC też z STdrivers, a teraz jeździ ST225.

FV- Faktura Vat :)

popeye81
24-01-2012, 11:20
Niebieskiego z czarną od gościa z STdrivers - a jeszcze wcześniejszy właściciel VTEC też z STdrivers
to coś mi się pomiesząło, pewnie z podobnym wątkiem na forum forda :D . Mówisz że wcześniejszy właściciel VTEC? To ten co miał moc podniesioną do 255HP czy inny?



PS. Buuuhhaaaa właśnie zauważyłem twój podpis ST[COLOR="#FF0000"]220 Blue Performance ależ ja spostrzegawczy jestem. Kończę bo aż wstyd :D

_NeroN_
24-01-2012, 11:50
Piro miał 251BHP.

A takiego 255 nie kojarzę...

U mnie jeszcze seria :hehe:

wilu117
24-01-2012, 17:22
dobrze pamiętam że kupiłeś czarnego sedana z czerwona skórą??

ja takiego kupiłem wiosną :)

---------- Post added at 16:22 ---------- Previous post was at 16:21 ----------


U mnie jeszcze seria

a zmierzona ta seria ?

popeye81
24-01-2012, 17:26
ja takiego kupiłem wiosną
no proszę. Okazuje się że jesteś całkiem po sąsiedzku. Kiedyś można by nasze serie porównać :D.
Moja zmierzona a twoja?

_NeroN_
24-01-2012, 17:40
Moje też kiedyś jeździło po Bełchatowie :)

A i byłem oglądac niebieskiego w Bełchatowie z czarną skórą.

---------- Post added at 16:39 ---------- Previous post was at 16:37 ----------

Mój jest ten w środku :)


http://img341.imageshack.us/img341/1884/dscf9946a.jpg

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:39 ----------

A tego Wilowego czarnego - nie zdążyłem zobaczyć - bo kupił :foch:

wilu117
24-01-2012, 17:43
no proszę. Okazuje się że jesteś całkiem po sąsiedzku. Kiedyś można by nasze serie porównać .
Moja zmierzona a twoja?

Czasem nawet są spoty MKP w Bełchatowie :)
Mierzony był już dwa razy po zakupie miał 190 :panna: potem go poprawiłem na 210.
Teraz jest już ogarnięty całkowicie ale jeszcze nie było kiedy sprawdzić.

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:41 ----------


A tego Wilowego czarnego - nie zdążyłem zobaczyć - bo kupił

I mogę już powiedzieć że to była okazja, dałem chyba 23000, jakoś tak :zakrecony: i nie mam na co narzekać :skromny:
A to już po FL

_NeroN_
24-01-2012, 17:43
a zmierzona ta seria ?

Zmierzona... :foch:

popeye81
24-01-2012, 17:50
Moje też kiedyś jeździło po Bełchatowie

A i byłem oglądac niebieskiego w Bełchatowie z czarną skórą.
Znam model. Też go oglądałem. Kiedyś gadałem z gościem co poszukiwał ST i zakupił na blachach bełchatowskich tyle że używany był w Wawie. To nie byłeś ty - prawda:P?



Czasem nawet są spoty MKP w Bełchatowie.

Był nawet całkiem niedawno. Ale info na maila mi doszło jakoś za późno i nie dałem rady. Strasznie żałowałem bo lepszej okazji nie było od dawna.
Wiesz ja nie mam szans wyskoczyć gdzieś dalej bo z dzieciakami malutkimi większość czasu siedzę w domu. Więc szansa jest tylko na miejscu że się wyrwę na chwilę.


Mierzony był już dwa razy po zakupie miał 190 potem go poprawiłem na 210.
To mam szanse odskoczyć :D . Ale wiele zależy od kierowcy, więc jak driver galanty jesteś to i tak możesz pozamiatać :P

_NeroN_
24-01-2012, 18:13
VTEC mieszkał wcześniej w Bełchatowie, potem wyprowadził się do Wawy a potem odkupił go koleś z Legionowa, a teraz bujam się nim ja :zakrecony:

popeye81
24-01-2012, 18:27
VTEC mieszkał wcześniej w Bełchatowie, potem wyprowadził się do Wawy a potem odkupił go koleś z Legionowa, a teraz bujam się nim ja
LOL
Czyli ja znałem tego gościa z Legionowa. Napalony był z niego koleś, a tak szybko sprzedał. O ile mnie pamięć nie myli to to był rocznik 2004 i został sprzedany w 2010 mniejwięcej w sierpniu za kwotę ok 37tysi.
A on sam sprzedawał jakieś 6 miesięcy później za ok 34 tysie. Czy coś się zgadza??:hmm:

_NeroN_
24-01-2012, 19:19
Bo tamten koleś należy do OCP, lubi Diesle, Laurent&Klement i STek nie dla niego.

Poza tym jak go kupowałem to miał naklejkę OCP :boshe:

No nie dla niego fura była :) Niby miał dostać służbowe i sprzedawał.
Generalnie wolę nie wracać do tego :)

No 34900 cenił, za 33 wziąłem.



*OCP - Octavia Klub Polska

MAG
27-01-2012, 00:39
...
Mój jest ten w środku :)


http://img341.imageshack.us/img341/1884/dscf9946a.jpg

Wtedy jeszcze nie był twój ...

Fotka ze starego spota ST Drivers i moje byłe kombi po prawej ... :hehe:

Wilhelm
27-01-2012, 01:40
Wszystkie zmieniły właścicieli :)

kreml73
27-01-2012, 02:15
kurczaki takie fajne zdjęcia macie, czemu ja ich nie widzę w konkursie na fotkę do kalendarza co??????????:dres::)

_NeroN_
27-01-2012, 11:25
Bo na tego po lewej się pies rzucił :P

caqerr
27-01-2012, 11:42
po lewej st od andro czy mi się zdaje :hmm: ?

MAG
27-01-2012, 14:26
po lewej st od andro czy mi się zdaje :hmm: ?
Oczywiscie że to były ST Andro ...

caqerr
27-01-2012, 14:43
no były były , kurcze fajnego miał tego STeka :hmm:
I jeśli się nie mylę maj-czerwiec był sprzedawany :wall:

wilu117
27-01-2012, 16:24
kurczaki takie fajne zdjęcia macie, czemu ja ich nie widzę w konkursie na fotkę do kalendarza co??????????

Bo chciałeś fotki związane z porą roku, ja mam teraz brzydkie felgi to zdjęcia nie dam. Poczekam do wiosny :hehe:

popeye81
27-01-2012, 16:28
Bo chciałeś fotki związane z porą roku, ja mam teraz brzydkie felgi to zdjęcia nie dam. Poczekam do wiosny

Ja mam zimówki na 17" aluminiowych felgach OZ. Muszę tylko zrobić jakieś fajne zdjęcie to może by przypasowało.
Poczekam tylko na jakiś świeży śnieg.

_NeroN_
27-01-2012, 17:28
I jeśli się nie mylę maj-czerwiec był sprzedawany :wall:

Później był sprzedawany, teraz ma Nissana zamiast STka :)

caqerr
27-01-2012, 18:44
w czerwcu na pewno już wisiał :P
a i wiem że s14 jeździ teraz :zakrecony:

MAG
27-01-2012, 19:46
kurczaki takie fajne zdjęcia macie, czemu ja ich nie widzę w konkursie na fotkę do kalendarza co??????????:dres::)
No to chyba musze jakies stare zimowe fotki mojego BlueSTeck'a podesłac ... :hehe:

wrozek
28-01-2012, 10:33
No to chyba musze jakies stare zimowe fotki mojego BlueSTeck'a podesłac ...
A ja kupić aparat z większą ilością pikseli ;)

caqerr
28-01-2012, 12:13
Wpadnij na megaspota to cykniemy jakieś fotki w Żywcu.Taniej wyjdzie niżeli nowa lustrzanka :zaklopotanie:

Adi-M-
07-09-2014, 22:57
Witam.
Chcę kupić Mondeo ST220 3.0 V6.
Chciałbym się was poradzić ponieważ macie lub mieliście te auta. A waszego zdania na temat tego modelu nie zastąpi ,żaden artykuł w necie.
Na co mam uważać podczas kupna tego auta. Jakieś szczególne wady o co pytać itp.

Auto ma mi służyć jako drugie (na niedzielę).
Z góry dzięki i pozdrawiam

caqerr
08-09-2014, 07:52
Głównie zwróć uwagę na silnik.
Reszta rzeczy jakby nie patrzeć nie jest droga.
Sprawdźić silnik, czy nie jest zarzygany olejem przy łączeniu głowicy. Czy jedzie tak jak należy.
Często możesz znaleźć mokrą miske olejową, ale tym się nie przejmuj bo to są koszta ~200zł. Ważne żeby nad miską nie ciekło.
No i zwróć uwagę standardowo jak to w mk3 na rdzę ;)

Adi-M-
08-09-2014, 21:15
Głównie zwróć uwagę na silnik.
Reszta rzeczy jakby nie patrzeć nie jest droga.
Sprawdźić silnik, czy nie jest zarzygany olejem przy łączeniu głowicy. Czy jedzie tak jak należy.
Często możesz znaleźć mokrą miske olejową, ale tym się nie przejmuj bo to są koszta ~200zł. Ważne żeby nad miską nie ciekło.
No i zwróć uwagę standardowo jak to w mk3 na rdzę ;)


Aha...no dobra.Ruda podobno w tych modelach na rantach drzwi chce wychodzić:hehe: Coś słyszałem o grzaniu silnika. Temp. nie powinna przekroczyć 90stopni i na tej temperaturze silnik na wolnych obrotach powinien pracować tak samo cicho?
Oglądałem już jednego to silnik na chodzie bujał się na boki i lekko jak by przerywał.
Nie miałem wcześniej V'ki ,ale wydaje mi się ,że tak nie powinno chodzić V6:hmm:
Zbieram jak najwięcej info ,aby po kupnie się nie rozczarować:)

caqerr
08-09-2014, 21:26
Dokładnie, nie może się ruszyć nic poza 90* wskazówka ;)
Wentylator może się często włączać, zwłaszcza jak jest ciepło. Ale tym się nie przejmuj. Chyba, że przekracza magiczne 90* :)
Ranty drzwi to ogólnie w mk3, do tego pod lusterkami.
W ST220 często potrafi wychodzić na łączeniu zderzaka tylniego z nadkolem. Zderzak jest ciężki, mocowania są słabe i przez ocieranie potrafi to rdzewieć :)
Sam już u siebie to robiłem :) 3 znajomych też to robiło. :)

Adi-M-
08-09-2014, 21:53
Ok. Twoje rady już zanotowałem. Bo do oględzin kolejnego MK3 mogę część zapomnieć:hehe:
Wypatrzyłem kolejny egzemplarz. Zobaczymy co z tego wyjdzie:car:

http://allegro.pl/ford-mondeo-st-220-i4587201192.html

Dzięki Ci bardzo za pomoc:piatka:

caqerr
08-09-2014, 21:54
Odpuść :)
Zobacz temat podwieszony u samej góry w tym dziale.
Napisałem dlaczego :)
Jak masz jakieś pytania jeszcze to wal, troche już ze swoim ST przeszedłem. :zakrecony:

Adi-M-
10-09-2014, 04:51
Odpuść :)
Zobacz temat podwieszony u samej góry w tym dziale.
Napisałem dlaczego :)
Jak masz jakieś pytania jeszcze to wal, troche już ze swoim ST przeszedłem. :zakrecony:


Dobra. A jeżeli będzie powyżej 90st. to co może być tego przyczyną?
Aha no i jak poznać czy silnik nie był wcześniej przegrzany?:traktor:

lukasz2810
25-10-2014, 19:16
Czy ST200 po lifcie jest dużo lepszy niż przed liftem. Wiem ze różnią się skrzynia biegów.

Graboss
25-10-2014, 20:28
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4720178077&ref=last-visited


Co sądzicie o tym egzemplarzu ???

Przema
27-10-2014, 09:14
gdzie xenon zgubił? vin by sie przydało rozkodować

i to spalanie... chyba po wsi

u mnie było średnie od 16l w górę

popeye81
27-10-2014, 09:57
Wersje ze Szwajcarii były bez ksenonów więc może to taka wersja. Nie zgadza się jednak gdyż sprzedawca pisze że auto jest z salonu pl. Co do samego auta zdjęcia nie przedstawiają zbyt dokładnie auta. Mi osobiście się nie specjalnie podoba.

WojtasS
27-10-2014, 11:53
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4720178077&ref=last-visited


Co sądzicie o tym egzemplarzu ???

uważać i sprawdzić dokładnie... prawdopodobnie auto od stfana ;)

Tymek_88
27-10-2014, 12:17
To bylo auto od stfana najtansze ktore sprzedal o ile pamietam.... fabrycznie ma xenon tylko lampy zamienione widocznie nie chcialo sie regenerowac odblysnikow a komplet uzywanych za drogi :hehe:
obecny wlasciciel szybko po zakupie go sprzedaje nie wiadomo dlaczego ale juz dlugo widnieje w ogloszeniach i to za co raz mniejsza cene....
Krotko mowiac, odpusc sobie, podejrzane... :red:

Graboss
28-10-2014, 14:08
Cena już 13,500.
Podjadę dziś go zobaczyć (mam praktycznie pod nosem) właściciela strasznie pili żeby sprzedać dopytywał się czy aby na pewno będę na 100% oglądać. Nie omieszkam zapytać o xenony :zakrecony:

caqerr
28-10-2014, 14:39
Podjedź ale na spokojnie sprawdź.
Bo w tej cenie to nawet biorąc czarny scenariusz czyli padnięte serducho... Wymienisz i masz w dobrej cenie z idealnym motorem STeka...

Graboss
28-10-2014, 21:02
Sprzedaje to młody chłopak którego obuł w ten egzemplarz "pewien handlarz z Limanowej".
Auto malowane z każdej strony .... przez pijanego rzeźbiarza nie wiedzącego co to papier ścierny drobnoziarnisty. Prawe drzwi tragicznie pomalowane widać grube rysy na szpachli pod bezbarwnym, zderzak przód w podobnym stylu, pospływał bezbarwny tu i tam, a w jednym miejscu baza się zważyła, halogeny bardzo zaniedbane, silnik się poci tu i tam (plusem dużym jest LPG) opony lato stan agonalny, jakieś zimówki na stali są. Progi niedokładnie wklejone na klej do szyb nawet się nadmiarów po doczyszczać komuś nie chciało. Drzwi kierowcy ....OMG to że kolor nie wszedł to rozumiem .... drzwi wyglądają jakby ktoś je szpachlował i malował nie zdejmując z auta a szczeliny później brzeszczotem porobił, bezbarwny na dole odłazi, a od środka na rogu przy zawiasach lepiony chyba plasteliną (tak to wygląda).
Zawieszenie: coś tam puka w prawym przodzie i przy ruszaniu na skręconych lekko kołach dziwnie tak jakby falował na boki. Srodek jak na swoje lata w miarę zadbany, jasna skóra w dobrej kondycji ale przydałoby się odświeżyć.

Także suma summarum, jeśli komuś nie zależy na super odpicowanym lakierze to auto chyba w rozsądnych pieniądzach (stanęło na 11tys), silnik równo pracuje zarówno na gazie jak i na benzynie, zawias zrobić i wozić dupę

Jacho21
30-10-2014, 18:30
Koledzy co myślicie o tym mondku?
http://olx.pl/oferta/sprzedam-ford-mondeo-3-0-lpg-st220-CID5-ID326mB.html#e7c3a8cb43

caqerr
30-10-2014, 21:44
nie jestem w 100% pewny ale mało było takich z ciemnymi lampami z tyłu, czarnymi z przodu
i był kiedyś taki, ale miał przebiegu ~300k :hehe:

agassii
30-10-2014, 22:00
Sprzedaje to młody chłopak którego obuł w ten egzemplarz "pewien handlarz z Limanowej".
Auto malowane z każdej strony .... przez pijanego rzeźbiarza nie wiedzącego co to papier ścierny drobnoziarnisty. Prawe drzwi tragicznie pomalowane widać grube rysy na szpachli pod bezbarwnym, zderzak przód w podobnym stylu, pospływał bezbarwny tu i tam, a w jednym miejscu baza się zważyła, halogeny bardzo zaniedbane, silnik się poci tu i tam (plusem dużym jest LPG) opony lato stan agonalny, jakieś zimówki na stali są. Progi niedokładnie wklejone na klej do szyb nawet się nadmiarów po doczyszczać komuś nie chciało. Drzwi kierowcy ....OMG to że kolor nie wszedł to rozumiem .... drzwi wyglądają jakby ktoś je szpachlował i malował nie zdejmując z auta a szczeliny później brzeszczotem porobił, bezbarwny na dole odłazi, a od środka na rogu przy zawiasach lepiony chyba plasteliną (tak to wygląda).
Zawieszenie: coś tam puka w prawym przodzie i przy ruszaniu na skręconych lekko kołach dziwnie tak jakby falował na boki. Srodek jak na swoje lata w miarę zadbany, jasna skóra w dobrej kondycji ale przydałoby się odświeżyć.

Także suma summarum, jeśli komuś nie zależy na super odpicowanym lakierze to auto chyba w rozsądnych pieniądzach (stanęło na 11tys), silnik równo pracuje zarówno na gazie jak i na benzynie, zawias zrobić i wozić dupę
Normalnie czyścisz mi monitor...dawno się tak nie śmiałem...

caqerr
30-10-2014, 22:21
Sprzedaje to młody chłopak którego obuł w ten egzemplarz "pewien handlarz z Limanowej".
Auto malowane z każdej strony .... przez pijanego rzeźbiarza nie wiedzącego co to papier ścierny drobnoziarnisty. Prawe drzwi tragicznie pomalowane widać grube rysy na szpachli pod bezbarwnym, zderzak przód w podobnym stylu, pospływał bezbarwny tu i tam, a w jednym miejscu baza się zważyła, halogeny bardzo zaniedbane, silnik się poci tu i tam (plusem dużym jest LPG) opony lato stan agonalny, jakieś zimówki na stali są. Progi niedokładnie wklejone na klej do szyb nawet się nadmiarów po doczyszczać komuś nie chciało. Drzwi kierowcy ....OMG to że kolor nie wszedł to rozumiem .... drzwi wyglądają jakby ktoś je szpachlował i malował nie zdejmując z auta a szczeliny później brzeszczotem porobił, bezbarwny na dole odłazi, a od środka na rogu przy zawiasach lepiony chyba plasteliną (tak to wygląda).
Zawieszenie: coś tam puka w prawym przodzie i przy ruszaniu na skręconych lekko kołach dziwnie tak jakby falował na boki. Srodek jak na swoje lata w miarę zadbany, jasna skóra w dobrej kondycji ale przydałoby się odświeżyć.

Także suma summarum, jeśli komuś nie zależy na super odpicowanym lakierze to auto chyba w rozsądnych pieniądzach (stanęło na 11tys), silnik równo pracuje zarówno na gazie jak i na benzynie, zawias zrobić i wozić dupę
Normalnie czyścisz mi monitor...dawno się tak nie śmiałem...

Ten ST został odkupiony przez STfana wczoraj :)

agassii
30-10-2014, 22:23
No, widziały gały, co brały:)
Niech chłop jeździ...

Jacho21
31-10-2014, 00:31
nie jestem w 100% pewny ale mało było takich z ciemnymi lampami z tyłu, czarnymi z przodu
i był kiedyś taki, ale miał przebiegu ~300k
Niby gość pisze o jakiś poprawkach lakierniczych może wynikają one z faktu że już kiedyś była blacha prostowana :zakrecony:
Nie mniej jednak chciałbym poprosić kogoś z okolic żeby go obejrzał, może zobaczył by coś więcej niż pokazują zdjęcia :skromny:

Remik
02-11-2014, 22:22
Ok. Twoje rady już zanotowałem. Bo do oględzin kolejnego MK3 mogę część zapomnieć:hehe:
Wypatrzyłem kolejny egzemplarz. Zobaczymy co z tego wyjdzie:car:

http://allegro.pl/ford-mondeo-st-220-i4587201192.html

Dzięki Ci bardzo za pomoc:piatka:

Zastanawia mnie skąd taki upust... Teraz jest za 19900.

RaFi_mk2V6
05-11-2014, 16:01
Ten ST został odkupiony przez STfana wczoraj
dobrze rozumiem ze najpierw go sprzedal a teraz odkupil za nizsza cene?:D
jelsi tak to niema co dobry handlarz z niego :D,ciekawe kto nastepny to kupi i za ile:D

boGGusz
08-11-2014, 11:01
http://allegro.pl/ford-mondeo-st-220-3-0-v6-kombi-220km-stan-idealny-i4767942320.html

a co sądzicie o tym? cena kosmiczna na zdjęciach ładny. ciekawe gdzie tkwi haczyk :D

norbi333
08-11-2014, 11:46
Koła i jak dobrze widzę to przedni zderzak połamany.Pewnie dlatego pomalowany na czarno i nie ma zdjęć z bliska.Tak na szybko

DonMondeo
08-11-2014, 12:10
Sa dobre foto :-)

Z2

cramp120
08-11-2014, 14:15
Był bity ... malowany prawdopodobnie cały. Znaczki w innym miejscu niż fabrycznie.
Przebieg koło 300 tys. jak nie więcej.
A do tego wygląda na to, że to anglik był, bo fotel pasażera wytarty nawet bardziej niż kierowcy i uchwyt przy boczku - od pasażera wyszlifowany, że aż się świeci, a od kierowcy matowy bardziej. I ten a'la carbon przyklejony do zderzaka ...
Ale w sumie mogę się mylić, bo przy przeróbce z anglika na eu trzeba wymienić boczki albo same te plastiki, żeby przełączniki pasowały.

Jacho21
08-11-2014, 14:39
http://allegro.pl/ford-mondeo-st-220...767942320.html

a co sądzicie o tym? cena kosmiczna na zdjęciach ładny. ciekawe gdzie tkwi haczyk

Auto było jakiś miesiąc temu na e-bayu za 900euro z uszkodzonym sprzęgłem, stało nie całe 4 godziny :)
na początku miał czerwone felgi ale widać że je pomalował. Niemiec pisał że auto było uszkodzone z prawej strony było to naprawiane a obecnie ma uszkodzone sprzęgło i łyse opony :jaja:

Przema
09-11-2014, 09:40
http://allegro.pl/ford-mondeo-st-220-3-0-v6-kombi-220km-stan-idealny-i4767942320.html

a co sądzicie o tym? cena kosmiczna na zdjęciach ładny. ciekawe gdzie tkwi haczyk :D

w końcu ktoś pokazał prawdziwe spalanie esteka

cena super

Qwerty
14-11-2014, 18:50
Siemanko
A co sadzicie o tym ST ??
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-C34889979.html
Był wystawiony za 12300zł teraz jest już 11000

bumblebee
14-11-2014, 22:59
w końcu ktoś pokazał prawdziwe spalanie esteka

Dobre he he

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:56 ----------


Siemanko
A co sadzicie o tym ST ??
http://otomoto.pl/ford-mondeo-st-220-C34889979.html
Był wystawiony za 12300zł teraz jest już 11000

Fura jodzio miodżio ale na zdjęciach.Musisz zobaczyć na własne oczy i dotknąć.Znam to :ass: z autopsji

st220
14-11-2014, 23:12
Dobra rada - nie łudź się.

Qwerty
15-11-2014, 02:06
Łudziłem sie z tym : http://allegro.pl/ford-mondeo-st-3-0-gaz-226ps-skora-klima-full-i4716576442.html
Na zdjeciach wszystko pieknie ładnie, a na żywo mija sie z prawdą plus mokry bagażnik z grzybem i lampy tylne zaparowane

st220
15-11-2014, 08:09
Wygląda bosko. Mokry bagażnik i lampy zaparowane mogą być od myjni. Przechodziłem to w jednym aucie.
Co z nim nie tak poza tymi kwiatkami?

Qwerty
15-11-2014, 10:28
pod wykładzinami w bagażniku na spawach jest już rdza, dość długo wilgotny musiał stać i jeszcze musiał być trącony tyłem z prawaj strony zderzak odstaje trochę. Niestety nie opłacony a opłaty z tego co czytałem to koło 4 tyś a tak poza tym wszystko ok silnik ładnie pracował i na benzynie i na gazie

st220
15-11-2014, 11:17
eee, ja myślałem, że on jest PL, bo taka reklama, samochody poleasingowe, etc.
Pierwszy właściciel.
Czyli normalna ściema. Bez sensu. Po co ktoś robi takie ogłoszenie? Przecież i tak wszystko wyjdzie po pierwszych oględzinach?
Ja dziś swojego ujeżdżam. Zastanawiam się, czy tego nie zostawić, a sprzedać stka mojej żony:))

galant79
15-11-2014, 14:42
Niestety nie opłacony a opłaty z tego co czytałem to koło 4 tyś a tak poza tym wszystko ok silnik ładnie pracował i na benzynie i na gazie
to się da łatwo obejść i zarejestrować za niecałe 2 tyś

st220
15-11-2014, 14:52
Chętnie dowiem się jak. byle legal i bez widoków na przyszłość wezwania na rozprawę.
Moi koledzy pokombinowali. Teraz ze sraczką oddają wszystko i czekają na wyroki.

galant79
15-11-2014, 15:33
Chętnie dowiem się jak.
ja przy rejestracji swego rozebrałem przód auta,odkręciłem maskę,lampy gril i zerzak,rzeczoznawca zrobił opis auta że nie kompletne plus kilka drobnych wgniotek i rysek,akcyza wyszła 420zł plus rzeczoznawca 250zł

st220
15-11-2014, 16:34
Nie opowiadaj bajek. Wprowadzasz ludziom mętlik w głowie.
Który ST220 ma wartość celną 2258 zł? Żebyś nie miał wątpliwości - najniższa wartość auta nie może przekroczyć progu 30% wartości bazowej. Ale poniżej 50% celna często kieruje sprawy do ochrony środowiska i uznaje auto jako wrak.
Nawet przyjmując, że rzeczoznawca zrobił dla Ciebie wartość pojazdu na poziomie 30% bazy ( żaden się nie podłoży za 200 zł), to wartość bazowa musiałaby wynosić 7526 zł. Widziałeś w jakimkolwiek cenniku taką wartość ST220? Nawet z 2002 r?
400 zł to ja płacę akcyzę za benzynę 1.8 - 2.0 z 2003 r.

galant79
15-11-2014, 17:27
nie chcesz nie musisz na dokumentach celnych ze szwajcarii mam umowę na 1000chf i od tej sumy cliłem i płaciłem vat i nie było żadnego problemu dla niemieckiego celnika przyjąć tą wartość za całe kąpletne auto, miałem idealną podkładkę

st220
15-11-2014, 17:37
ale o czym ty mówisz? o cle? a nie zapomniałeś czasem o akcyzie w PL?
Cło w DE mogłeś zapłacić od obojętnie jakiej kwoty. A akcyzy nie płaciłeś?

galant79
15-11-2014, 17:52
Cło w DE mogłeś zapłacić od obojętnie jakiej kwoty. A akcyzy nie płaciłeś?
nie da się zapłacić cła od obojętnie jakiej kwoty wtedy bym sobie wpisał 100 franków,pisałem o idealnej podkładce dla mnie żeby zaniżyć wartość auta i zapłacić tak niską akcyzę w polsce,urzędnik w uc nawet dobrze tego nie czytał wyliczył i za pół godziny miałem zaświadczenie

st220
15-11-2014, 17:57
Cóż. Z pewnością tak było.
Tylko weź pod uwagę jedną istotną rzecz. UC ma w "tyle" faktury i umowy. Po to wypisujesz deklarację wraz z pełnymi informacjami o samochodzie, że UC wpisuje to do systemu, a system to nic innego jak Eurotax i wychodzi kwota bazowa w PL. I od takiej kwoty pomniejszonej o kilka drobnych procentów płacisz akcyzę.
I jeśli ktoś zobaczyłby w UC forda o wartości 4000 zł, to zaśmiałby Ci się w twarz.
Ale jeśli Ci się udało, to gratulacje.

Linarr
15-11-2014, 17:59
<rozmowa kontrolowana>

mam wrażenie że takie rzeczy to nie do końca na forum publiczne się nadają :hmm:

st220
15-11-2014, 18:01
Eee, to są bajki, więc można pisać na forum.

galant79
15-11-2014, 18:22
Eee, to są bajki, więc można pisać na forum.
tak na szybko wymyślone żeby nie nudzić się w sobotnie popołudnie

Linarr
15-11-2014, 18:23
dobra dobra:p myślę że zakończymy dyskusję na ten temat

st220
15-11-2014, 18:26
Dobry pomysł. Bo po co ludziom w głowach mieszać i niepotrzebnie podkręcać niektórym fantazje.
Zaraz się okaże, że ktoś się napali i kupi mk4 2,5 turbo z założeniem, że poroskręca karoserię i zapłaci 300 zł akcyzy.

st220
23-11-2014, 14:33
Klient, który kupił mojego ST wczoraj opowiadał mi o tym czarnym szwedzie z Koszalina. Generalnie stwierdzenie jedno - dużo zrobione, ale bardzo niechlujnie, byle jak.
Jak sam mówił, nie zna się na samochodach, ale na pierwszy rzut oka dużo rzeczy nie pasuje.
To tak dla kogoś, kto by się interesował tematem.

Tylko dodam, że niestety okazało się, że jednak klient nie kupi mojego, bo firma leasingowa zwariowała.

andrzejkrysztal
18-12-2014, 11:10
Witam wszystkich poszukuję mk3 st 220 z tego co piszecie ten jest trefny http://allegro.pl/show_item.php?item=4893452062 znalazłem jeszcze takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=4891015329. Co sądzicie o tym? Chyba że ktoś ma do sprzedania swojego stka? SZukam sedana albo hacza kombi raczej odpada bo mi sie nie podoba za bardzo

franczesko
18-12-2014, 12:48
Z tym z Płocka to się niestety spóźniłeś :) bardzo ładny ST stoi w Nowym Sączu - oglądałem go i naprawdę warto, bo stan jest fajny.
Ja nie kupiłem go bo to sedan :) przebieg w na allegro podany 165 tys - ja go oglądałem w jak zjeżdżał z lawety i miał 235 :)

andrzejkrysztal
18-12-2014, 13:42
Z tym z Płocka to się niestety spóźniłeś :) bardzo ładny ST stoi w Nowym Sączu - oglądałem go i naprawdę warto, bo stan jest fajny.
Ja nie kupiłem go bo to sedan :) przebieg w na allegro podany 165 tys - ja go oglądałem w jak zjeżdżał z lawety i miał 235 :)

Franczesko masz jakieś namiary na tego z nowego sącza?

franczesko
18-12-2014, 21:17
http://otomoto.pl/ford-mondeo-3-0benz-226-st-alu-recaro-sony-ideal-C34133091.html

Robiłem mu pomiary powłoki lakierniczej i wyglądało wszystko ok, ale trzeba mim jechać na kanał i zobaczyć co jest co.
Silnik chodzi fajnie standardowy wyciek z okolić miski olejowej :)

Piotrek_77
18-12-2014, 21:39
zobacz na poduszkę kierowcy.. coś było kombinowane.

andrzejkrysztal
20-12-2014, 00:37
zobacz na poduszkę kierowcy.. coś było kombinowane.

Faktycznie coś nie halo z tą poduchą. Widać na zdjęciach jak byk. I ta czerwona skórka nie do końca do mnie przemawia. Może jakieś inne opcje?

BugsDW
20-12-2014, 10:54
Z tym z Płocka to się niestety spóźniłeś :) bardzo ładny ST stoi w Nowym Sączu - oglądałem go i naprawdę warto, bo stan jest fajny.
Ja nie kupiłem go bo to sedan :) przebieg w na allegro podany 165 tys - ja go oglądałem w jak zjeżdżał z lawety i miał 235 :)

Franczesko masz jakieś namiary na tego z nowego sącza?

http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk3-st-3-0v6-220km-C33992366.html

Ten też z Nowego Sącza :-) Byłem nim kiedyś zainteresowany bo stoi już dość długo. Przez telefon dowiedziałem się się że auta nie sprzedaje salon tylko osoba prywatna - chyba pracownik, w salonie tylko zrobił zdjęcia. Samochód jest po zabiegach odmładzających ( jakieś polerki, renowacja skóry, chyba lakierowane któreś drzwi jeśli dobrze pamiętam. Ogólnie chyba nic strasznego ale ode mnie za daleko żeby brać w ciemno a cena abstrakcyjna.
Jak szukasz sedana to pisz na PW.

Przema
20-12-2014, 15:35
http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk3-st...C33992366.html chyba już z pół roku stoi

nawet jakby był ideał to spokojnie cena powinna być niższa o 10 tysi

BugsDW
20-12-2014, 15:54
http://otomoto.pl/ford-mondeo-3-0benz-226-st-alu-recaro-sony-ideal-C34133091.html

Robiłem mu pomiary powłoki lakierniczej i wyglądało wszystko ok, ale trzeba mim jechać na kanał i zobaczyć co jest co.
Silnik chodzi fajnie standardowy wyciek z okolić miski olejowej :)

Hm, a brak oznaczeń na klapie to była w ST dostępna opcja?
Na tylnej szybie powinny być znaczki IPS - u mnie są, tutaj nie widzę, nie wiem czy to tylko kwestia zdjęcia.

W ogłoszeniu jest "auto sprowadzone z Niemiec na kołach" - teraz rozumiem że chodzi o koła lawety, licznik skręcony a w ogłoszeniu "oryginalny przebieg", ciekawe co jeszcze ładnego :)

Kurskey
02-01-2015, 17:53
Miał ktoś może do czynienia z tym ST ???

http://otomoto.pl/ford-mondeo-st220-sprzedam-lub-zamienie-C35504557.html

Prosił bym informacje gdyz znajomy nosi się z zamiarem kupna, wiadomo nie ma co jechać na marne :hmm:

bumblebee
02-01-2015, 18:04
poprosić o VIN i zadzwonić do dealera (autentyczny:hehe:)http://www.centralgarage.ch/cmb/

chetos
11-01-2015, 12:02
Cze, zna ktoś tą sztukę ?

http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-st220-3-0v6-226-koni-szybkie-kombi-st-2003-CID5-ID8sUZ3.html#10af778dd0

morhot
11-01-2015, 22:01
neromax to ty?? :hmm::hmm:
Coś było tu o nim pisane... Spróbuje poszukać. Może kolego WojtasS coś wiedzieć, bo jest z Chrzanowa.
Na pewno był wspominany w temacie "Obejrzane ST220" ale linki powygasały...

chetos
11-01-2015, 23:40
No może ktoś coś więcej o nim wie, ja to się nie znam ... a korci mnie jednak ..

DonMondeo
14-01-2015, 08:53
a czy to nie jest auto kolegi @Kapi1983 ??

WojtasS
14-01-2015, 17:28
tak, to jego ;)

lookson83
20-01-2015, 12:10
Panowie jeżeli ktoś zainteresowany to musze sprzedać moje oczko w głowie.

CjFalcon
29-01-2015, 00:56
Witajcie,
żeby nie zakładać osobnego tematu podepnę się tutaj.

Co myślicie o tych ofertach? ktoś miał okazje zobaczyć na żywo? Ogłoszenia wyglądają obiecująco.

http://allegro.pl/ford-mondeo-st220-kombi-lift-6b-recaro-warszawa-i5012343011.html

http://otomoto.pl/ford-mondeo-3-0-v6-st220-facelift-recaro-led-bixeno-C34085839.html

Ten niebieski szatan skowyrny jak ja pierdziuuu, jednak czy wart aż tyle kasy?

Pucek_TM
29-01-2015, 19:02
http://otomoto.pl/ford-mondeo-3-0-v6...C34085839.html

jednak czy wart aż tyle kasy?

Od tego sprzedawcy, nie wart nic.

cinek74
05-03-2015, 10:20
Witajcie,

sprzedałem swojego MK3 2.5 V6 teraz pora na ST-ka.Od jakiegoś czasu obserwuję te dwie sztuki,jeszcze nie rozmawiałem z właścicielami ale stoją już dość długo.Polski salon prawie takie same przebiegi i ta sama miejscowość Limanowa-przypadek,zdjęcia chyba nawet robione w tym samym miejscu?
Dodam że interesuje mnie tylko hatchback ew.sedan poliftowy.

http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk3-st220-lifting-polska-lpg-zobacz-C35611769.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk3-st220-v6-lift-6b-piekny-polska-k-n-C35707682.html

DonMondeo
05-03-2015, 10:25
To tego samego goscia.
Zobacz watek o ST220

Z2

cinek74
05-03-2015, 10:35
To tego samego goscia.
Zobacz watek o ST220

Z2

kolego mógłbyś podesłać jakiś namiar(link) bo nie mogę znaleźć:wall:

BugsDW
05-03-2015, 10:54
To tego samego goscia.
Zobacz watek o ST220

Z2

kolego mógłbyś podesłać jakiś namiar(link) bo nie mogę znaleźć:wall:

zaczyna się gdzieś tutaj:

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/53533-Obejrzane-St-220/page43

cinek74
05-03-2015, 13:34
dzięki zabieram się do lektury

---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 11:32 ----------


To tego samego goscia.
Zobacz watek o ST220

Z2

kolego DonMondeo czytając forum widzę że miałeś styczność niezbyt szczęśliwą z tym sprzedającym i rozumiem że raczej nie polecasz jego ''perełek"

DonMondeo
05-03-2015, 13:51
Napisze tak.

Dobrze ale to dobrze sprawdz auto i koniecznie rzuc ich vin na fora typu bezwypadkowe czy jakos tak

Z2

cinek74
05-03-2015, 13:58
może koś miał już okazję oglądać te wozy bo ja mam do Limanowej ponad 300 km i tak sobie chce mi się jechać tylko po to żeby okazało się że to jakiś szrot

Pablo81
05-03-2015, 14:43
poczytaj wątek podrzucony wyżej. Masz tam spore info, które da ogląd sytuacji.

cinek74
05-03-2015, 14:54
właśnie czytam i stwierdzam że nie warto jechać pół polski żeby później przeczytać na forum "a nie mówiłem" a swoją drogą to ciężko znaleźć coś ciekawego po lifcie

BugsDW
05-03-2015, 18:08
właśnie czytam i stwierdzam że nie warto jechać pół polski żeby później przeczytać na forum "a nie mówiłem" a swoją drogą to ciężko znaleźć coś ciekawego po lifcie

No nie wiem czy tak ciężko, mój zadbany dionwestowany polift wisiał dłuższy czas i zero zainteresowania, pytania w wątku tylko o szwajcarskie i limanowskie okazje.
Pierwsza osoba która go oglądała - kupiła. Nawet się zdziwiłem przy oględzinach na podnośniku że tak idealnie suchy na dole :)

Tomala
05-03-2015, 22:30
To ile waszym zdaniem takie poliftowe z końca 2003 i początku 2004 roku powinno kosztować?

cinek74
06-03-2015, 11:50
No nie wiem czy tak ciężko, mój zadbany dionwestowany polift wisiał dłuższy czas i zero zainteresowania, pytania w wątku tylko o szwajcarskie i limanowskie okazje.

no tak tylko że ja właśnie zacząłem szukać,cóż może okaże się to jednak osiągalne

WojtasS
06-03-2015, 12:57
To ile waszym zdaniem takie poliftowe z końca 2003 i początku 2004 roku powinno kosztować?

jeżeli naprawdę nic nie trzeba dołożyć, tylko pierdoły eksploatacyjne oleje, filtry, gdzie nie ma rdzy, nie był za mocno uderzony(mając pod uwadze że kupujemy 10-12 letnie auto) zderzaki całe itp itd, lakier jest w co najmniej w dobrym stanie (mowa o normalnej eksploatacji, ew do korekty lakieru) to myślę że uczciwie +/-22 tyś zł z opłatami...

Tomala
06-03-2015, 14:25
Ok. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

BuBuTaBi
28-04-2015, 15:15
witam jest ktoś tu jeszcze w ogole :)? mam zamiar kupic na te wakacje (2015) jakiegoś st220 bez gazu, i pytanie czy warto odkladac na CIEKLY GAZ? czy sekwencja wystarczy.
a dwa to czy może kos ma fajna wersje na sprzedanie?? 2004 do 2006 navi tempomat itd. tylko nie czerwona skura:P

DonMondeo
28-04-2015, 15:55
Patrz watek obejrzane ST220
Wystarczy sekwencja
A za niechec do czerwonej skóry +

Z1 bo tak

Pablo81
29-04-2015, 00:42
A co to jest skura?

wyImprezowano z S5

WojtasS
29-04-2015, 02:09
A co to jest skura?

też się zastanawiałem właśnie ;)

DonMondeo
29-04-2015, 06:47
Oj czlowiek szybko pisze i czasem sie pomyli a tu juz smiechy. Juz poprawiam

Z1 bo tak

BuBuTaBi
05-09-2015, 21:54
Ach dzięki DonMondeo :) tak wiem skÓra.
ale u mnie to jest tak ze ja wiem ze ma być tak a robi inaczej a znow pisze to samo i pisze dobrze wiec nie wiem czemu tak :P
ok zrezygnowałem z ST w tym roku :( mam MK4 2.0 TDCI 115 PS i no nadziałem się bo facet ogolnie sprzedal mi szrota silnik przerywa na 4 tys obrotow i nie wiem co jest ogolnie reszta ok ktoś wie o co kaman? 1 do końca nic 2 do końca nic i od 3 4 dochodzi do 4 tys i szarpie nim jak by dopływ paliwa raz był raz nie
w ogole ma jakies turbo dziury po 3 tys od 1.5 ciagnie pięknie ale tylko do 3 może nawet do 2.5 tys obr
czy to czas na wtryski ??

karolnomad
07-09-2015, 18:07
Przy tych 4k obrotów auto kopci?

ekodesign
07-09-2015, 23:46
http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-polski-salon-drugi-wlasciciel-bogate-wyposazenie-CID5-IDb7hTT.html#475791b990

KTOS TO OGLĄDAŁ?

MotoManiaq
08-09-2015, 23:36
http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-ford-mondeo-st220-polski-salon-drugi-wlasciciel-bogate-wyposazenie-CID5-IDb7hTT.html#475791b990

KTOS TO OGLĄDAŁ?


http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/53533-Obejrzane-St-220/page118

hoopek1
31-12-2017, 20:34
WItam, koledzy co sądzicie o tym egzemplarzu ?

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-st220-szwajcar-lpg-226-km-ID6zrdMX.html