PDA

Zobacz pełną wersję : Fordy nie na gaz ?



krzysztofj
21-04-2005, 13:33
Co sądzicie o artykule ?:
http://www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?path=gs\919&file=KG_187.xml

BJSusel
21-04-2005, 15:57
"W lutym 1998 założyłem do Forda Mondeo 1.8 sekwencyjny wtrysk gazu - pisze do nas jeden z Czytelników."

Wg. mnie w 1998r. nie było instalacji sekwencyjnych.
Poza tym duratec dobrze znosi gaz (nawet HE w mkIII).

Borro
21-04-2005, 16:59
jak dla mnie to wygląda na artykuł sponsorowany :hmm:
oczywiście przez producenta (lub dystrybutora) tej "kroplówki"

kaz
21-04-2005, 23:10
Mówią tam o" jednostkach sprzedawanych w polsce", co z pozostałymi? :(

krzys-68
21-04-2005, 23:14
"W lutym 1998 założyłem do Forda Mondeo 1.8 sekwencyjny wtrysk gazu - pisze do nas jeden z Czytelników."

Wg. mnie w 1998r. nie było instalacji sekwencyjnych.
Poza tym duratec dobrze znosi gaz (nawet HE w mkIII).Dokladnie tak jak piszesz,a mój MKIII jest tego przykładem

Graluu
21-04-2005, 23:15
Ja mam sekwencję od ponad roku i jestem zadowolony. W poprzednim mondeo miałem zwykłą instalkę przeleciał 100 kkm i też było wszystko ok.
Kolega ma w accordzie '01 sekwencję i nie da złego słowa powiedzieć na ten temat,
Dość dziwny artykuł - lekko mówiąc do :ass:

jarekch
22-04-2005, 01:20
Na rynek holenderski Ford produkował specjalnie zmodyfikowany silnik ZETEC, który był bardziej przystosowany do gazu. Chyba nawet było to już poruszane na naszym forum. Różnica polegała chyba (mogę się mylić) na innym ustawieniu zaworów i rozrządu i nie da się samemu przerobić tak silnika.

Doświadczenie uczy, że da się jeździć na gazie zarówno 2 i 4 generacji i w różnych silnikach. Przyznać jednak muszę, że nie raz już słyszałem taką opinię, że silniki Forda nie powinny jeździć na gazie.

altoot
22-04-2005, 04:29
moj Durateć jeżdzi i miewa sie dobrze..cosik smierdzi ten artykuł...i to na peno nie gazem :))

ujemny
22-04-2005, 09:19
Nie jestem specem od gazownictwa, niemniej wtrace trzy grosze:
1) Obiegowe opinie powielane przez sfrustrowanych posiaczy innych aut nie moga stanowic podstaw do wydawania sadow o silniku, czy samochodzie. Tak o gazowaniu fordow, jak i np. o fatalnej jakosci diesla 1,8...
2) W Holandii rzeczywiscie jezdza mondeo z gazem, od nowosci (nie wiem czy fabrycznie, czy w ramach ichnich ASO). Radeck mial takie mkI, a teraz ma mkII.
3) Plastikowy kolektor
4) Czy nie moglby ktos w koncu napisac porzadnego artykulu o gazowaniu fordow z uwzglednieniem wszystkich generacji silnikow i instalacji i zabezpieczen dla tego przekletego kolektora, co raz na zawsze rozwialoby wszelkie watpliwosci?
5) Podejrzewam, ze wiekszosc klopotow z instalacja gazowa wynika z:
a) niefachowsci warsztatu zakladajacego instalacje
b) oszczednosci na instalacji, skutkiem czego niski budzet moze przesadzic o zlym doborze elementow instalacji
c) brakiem dbalosci i niewiedza ze strony uzytkownika...

Tomex
22-04-2005, 09:23
Nie jestem specem od gazownictwa, niemniej wtrace trzy grosze:
1) Obiegowe opinie powielane przez sfrustrowanych posiaczy innych aut nie moga stanowic podstaw do wydawania sadow o silniku, czy samochodzie. Tak o gazowaniu fordow, jak i np. o fatalnej jakosci diesla 1,8...
2) W Holandii rzeczywiscie jezdza mondeo z gazem, od nowosci (nie wiem czy fabrycznie, czy w ramach ichnich ASO). Radeck mial takie mkI, a teraz ma mkII.
3) Plastikowy kolektor
4) Czy nie moglby ktos w koncu napisac porzadnego artykulu o gazowaniu fordow z uwzglednieniem wszystkich generacji silnikow i instalacji i zabezpieczen dla tego przekletego kolektora, co raz na zawsze rozwialoby wszelkie watpliwosci?
5) Podejrzewam, ze wiekszosc klopotow z instalacja gazowa wynika z:
a) niefachowsci warsztatu zakladajacego instalacje
b) oszczednosci na instalacji, skutkiem czego niski budzet moze przesadzic o zlym doborze elementow instalacji
c) brakiem dbalosci i niewiedza ze strony uzytkownika...




Ot co! :palacz:

RWalentynowicz
22-04-2005, 09:59
Ten artykuł to jakiś żarcik jest?