PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc dla świerzaka



radzix
15-11-2011, 11:47
Witam, aktualnie śmigam Audi A3 1.9TDI 110KM 3d, ale jako że zostałem ojcem, to przymierzamy się do zakupu czegoś większego. Rozważałem sporo aut, m.in Scenic, Octavię, Astrę czy BMW E46, w każdym coś nie tak, a to za drogie w częściach,a to za nudne.. W tej chwili jestem mocno sfokusowany na Mitsubishi Lancer 2.0 Sport w kombiaku, ale mój ojciec (właściciel warsztatu na JK) mocno namawia mnie na mondeo. Chwali za tanie części i łatwą dostępność.

Do rzeczy. Do wydania będziemy mieć 15-20 tyś zł, szukamy auta przestronnego, szybkiego i bezpiecznego. Ideałem jest dla mnie ST220 , ale obawiam się że w tej kwocie ciężko będzie coś znaleźć. Nie koniecznie kombi, wiem że hatchback ma dość spory bagażnik, w tej chwili dajemy radę w A3 , wózek mieści się do bagażnika, gorzej z wsiadaniem do 3 drzwiowego auta. Generalnie wolę benzynę, chyba mniej awaryjny , po Audi mam awersję, telepiące koło dwumasowe, problemy z turbiną.

Prośba o wypisanie głównych usterek, i mniej więcej cen części. Jaki silnik polecacie? Co byście wybrali na moim miejscu ? Lancera czy Mondeo?
Za lancerem przemawia silnik, wygląd kombi, i dość duża siermiężność wnętrza (nie ma się co popsuć za bardzo) , a co przemawia za mondeo?


A podoba mi się przykładowo ta wersja http://otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-C21755266.html , ktoś zna, widział, może mi coś powiedzieć o tym aucie? Jak silnik się sprawuje?

Jareczek1980
15-11-2011, 18:15
A podoba mi się przykładowo ta wersja http://otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-C21755266.html , ktoś zna, widział, może mi coś powiedzieć o tym aucie? Jak silnik się sprawuje?
wygląda ładnie, trzeba by sprawdzić bezwypadkowość, silnik fajny, ewentualnie (jeśli zależy ci na w miarę dobrych osiągach) można sprawdzić wersję 2.0/145KM

Nie koniecznie kombi, wiem że hatchback ma dość spory bagażnik, w tej chwili dajemy radę w A3 , wózek mieści się do bagażnika, gorzej z wsiadaniem do 3 drzwiowego auta.
hatch da rade, miałem wcześniej kombi jeśli chodzi o załadunek lepiej było ale tu też dramatu nie ma. Z sedanem i załadunkiem może być problem. Na +hatchbacka lepeij trzyma się drogi, ale w kombi dramatu nie ma

sfokusowany na Mitsubishi Lancer 2.0 Sport w kombiaku
mam nadzieje ze nie oczekujesz ze na forum mondeo ktoś napisze ze to lepszy wybór :))
mondeo kombi pakuje do bagażnika lancera i masz jeszcze miejsce na wózek dla dziecka
co do V6 się nie wypowiem bo jak widzisz w podpisie miałem wersję 1.8

Domelo
17-11-2011, 19:20
sfokusowany na Mitsubishi Lancer

To może focus II :) Auto sporo większe wewnątrz od a3 więc sądzę że dało by radę ;)

Co do mondeo vs. lancer to trudno coś powiedzieć ale jak to kolega określił:
mondeo kombi pakuje do bagażnika lancera i masz jeszcze miejsce na wózek dla dziecka :los2:

Jednym słowem jeśli szukasz auta które jest na prawdę duże, bierz mondeo, a jesli szukasz auto ciut większe od a3 tyle że kombi bierz lancera. Lancer wiadomo japoniec więc bezawaryjny, a mondeo również fajne bezawaryjne auto ale jeśli chodzi o benzynowce poczytaj o "klapkach" w kolektorze, no i żeby nie było, od razu mówię, że w benzynowcach mondeo też jest koło dwumasowe (jak w dieslach) W mondeo zwróć też uwagę na rdzę drzwi, a zresztą w mitsu będzie podobnie bo ta marka nie słynie z dobrego ocynku...