PDA

Zobacz pełną wersję : MK3 z silnikiem TDDI porady przed kupnem



djremo
18-11-2011, 14:36
Witam,
Namówiłem kolegę na zakup mk3 z 2002. W grę wchodzi ropniak więc podsunąłem mu pomysł z tddi. Jako, że posiadam mk3 ale w benzynie i ze sprawdzeniem ogólnym auta nie będę miał problemu to o silniku nie wiem prawie nic. Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu silnika i potem przy jeździe próbnej aby nie wpakować się na minę?!

Domelo
20-11-2011, 13:26
Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu silnika i potem przy jeździe próbnej aby nie wpakować się na minę?!

Odpal auto, i słuchaj czy nic nie stuka na wolnych obrotach (jeśli stuka to pewnie dwumasa - naprawa 1300zł części+ robocizna , albo jeśli stukanie słychać pod maską po stronie pasażera to koło pasowe - koło nie jest bardzo drogie i można je wymienić samemu, ale dochodzi do tego jeszcze napinacz i paski.) Poza tym wiadomo przejechać się, sprawdzić jak się zbiera (zdrowe TDDi całkiem fajnie jeździ) i patrzeć czy nadmiernie nie dymi (tddi lubi puścić dymek, jak każdy diesel ale nie może to być zasłona dymna) Poza tym z silnikiem nie dzieję się nic ;)

agassii
20-11-2011, 19:02
Poza tym z silnikiem nie dzieję się nic
potwierdzam:). Żadnych kłopotów z układem paliwowym a to już, jeśli chodzi o ON dużo.
Polecam swojego w kontekście "uniknięcia miny" :)