PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] temperatura



pink25
04-03-2006, 00:54
Witam
Od kilku dni wskazania temperatury zewnętrznej na LCD przy zegarach zgłupiały.
Po nocy jest jakby lepiej.

jedrek_G
04-03-2006, 00:57
Być może padł czujnik temperatury.Teraz nie mam wskaźników i mnie to wkurza,ale w Seacie przytrafiło mi się to ze dwa razy.Czujnik zewnętrzny jak się nie mylę jest w zderzaku - od strony nadwozia.

Zielar
04-03-2006, 08:32
po stronie kierowcy

krzys-68
04-03-2006, 08:49
po stronie kierowcyW MKIII czujnik temperatury jest po stronie pasazera.Dostep do niego jest ulatwiony po zdjeciu dolnego deflektora zderzaka :metal .Najpierw jednak moe spróbowac wykasowac bledy w ukladzie klimatyzacji :satan:

STraits
04-03-2006, 10:43
Nie koniecznie sprawa czujnika. Wystarczy że czujnik gdzieś przyśniedział na połączeniu i pokazuje zafałszowane wyniki.

pink25
04-03-2006, 11:45
po stronie kierowcyW MKIII czujnik temperatury jest po stronie pasazera.Dostep do niego jest ulatwiony po zdjeciu dolnego deflektora zderzaka :metal .Najpierw jednak moe spróbowac wykasowac bledy w ukladzie klimatyzacji :satan:


Ten czujnki to duży jest ?.
Ile toto kosztuje i czy sa zamienniki ?

Mam nadzieję, że to moze sprawa zasniedzenia, soli, wilgoci... bo jakos po nocy postoju samochodu w ciepłym , suchym garazu jest lepiej...
ale tak czy siak dostac sie muszę do niego :(

pink25
13-03-2006, 16:01
W weekend zdjąłem lampe (oj zimno w pazurki :( ) i czujnik namierzyłem ;). Niestety kabeleki w czujniku sa zalane i nic tam podziałać się nie da aby odczyścić.
2 kabelki od czujnika biegną sobie dalej. Tylko pytanie gdzie one biegną ???. Do nadkola ???. Gdzie jest pierwsz kostka połączeniowa od strony czujnika która moznaby przeczyścić ?

krzys-68
13-03-2006, 16:05
czujnik jest maly,podłużny,pierwsza kostka zaraz za czujnikiem,ok 3-cm przewodu i jest :metal

pink25
13-03-2006, 18:50
czujnik jest maly,podłużny,pierwsza kostka zaraz za czujnikiem,ok 3-cm przewodu i jest :metal

to u mnie jest inaczej... dziwne...
Czujnik napewno namierzyłem bo to co namierzyłem wziąłem i podgrzałem w rękach to wskazanie tez się zmieniło.
Od mojego czujnika odchodza 2 kableki. Widze ich ok 20 cm od czujnika i znikają gdzieś. Żadnej ingerencji w te przewody nie widać...
Tylko nie wiem którędy dalej się dobierać do tych przewodów... :(

fuel111
13-03-2006, 18:55
Muszą wchodzić do komory silnika.

krzys-68
13-03-2006, 21:12
czujnik jest maly,podłużny,pierwsza kostka zaraz za czujnikiem,ok 3-cm przewodu i jest :metal

to u mnie jest inaczej... dziwne...
Czujnik napewno namierzyłem bo to co namierzyłem wziąłem i podgrzałem w rękach to wskazanie tez się zmieniło.
Od mojego czujnika odchodza 2 kableki. Widze ich ok 20 cm od czujnika i znikają gdzieś. Żadnej ingerencji w te przewody nie widać...
Tylko nie wiem którędy dalej się dobierać do tych przewodów... :(kostka jeszcze po deflektorem dolnym byc powinna :metal

pink25
13-03-2006, 21:31
czujnik jest maly,podłużny,pierwsza kostka zaraz za czujnikiem,ok 3-cm przewodu i jest :metal

Tylko nie wiem którędy dalej się dobierać do tych przewodów... :(kostka jeszcze po deflektorem dolnym byc powinna :metal

Ty mi powiedz co to ten deflektor dolny ? :))))

krzys-68
13-03-2006, 21:34
taki waski kawalek plastiku,mocowany od dolu zderzaka do belki przedniej wózka.zaslania wolne pole :satan: pod silnikiem na szerokosc ok 15cm :metal

pink25
13-03-2006, 21:39
taki waski kawalek plastiku,mocowany od dolu zderzaka do belki przedniej wózka.zaslania wolne pole :satan: pod silnikiem na szerokosc ok 15cm :metal
a tak... to wiem gdzie to jest ;)