PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z "trójką"



Tomi
21-04-2005, 23:26
Ostatnio zauważyłem, że mam małe problemy z trzecim biegiem tzn. gdy bardzo szybko zredukuję z czwórki, lub przerzucę z dwójki na trójkę (też szybko) to jest zgrzytnięcie (dentysta :)) ), jak zmieniam powoli to wszystko jest ok. Mam obawy, że to może być synchronizator padnięty,a może coś innego. Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc.


PS. Piszcie o ewentualnych kosztach usunięcia usterki.

altoot
22-04-2005, 03:23
Ostatnio zauważyłem, że mam małe problemy z trzecim biegiem tzn. gdy bardzo szybko zredukuję z czwórki, lub przerzucę z dwójki na trójkę (też szybko) to jest zgrzytnięcie (dentysta :)) ), jak zmieniam powoli to wszystko jest ok. Mam obawy, że to może być synchronizator padnięty,a może coś innego. Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc.


PS. Piszcie o ewentualnych kosztach usunięcia usterki.

no to czytaj - przerabiałem całkiem niedawno temat...

Generalnie padający synchronizator 3-ciego biegu to typowa przypadłość mondków (wg Tevesa)


Zgrzyt pojawia sie tylko przy szybkiej redukcji = synchro zaczyna padać (predzej czy pożniej dokończy żywota)

IMO naprawiać sie nie oplaca... bo oprocz synchro musisz kupic jeszcze widełki co kosztuje mnije wiecej 400-500pln, do tego dojdzie jeszcze robocizna (pla szesc wymontowanie skrzyni, ale rozebranie jej i złozenie :zaklopotanie: )
Pomyśl też o stanie kół zębatych - możliwe bardzo, że ktoroś z nich też jest w oplakanym juz stanie

Wg mnie nie oplaca sie naprawiac skrzyni... lepiej znależć sprawną (mi udało sie kupić za niewiele ponad 1000pln do V6, do zeteca 1.8 koszt skrzyni to max 800pln)

Aha... wymiane skrzyni najlepiej połączyć też z wymianą sprzegła - bo i tak jest na wierzchu... To zwieksza koszty, ale na długi długi czas masz problem z głowy

Jak chcesz to moge zapytać u siebie o skrzynie... tylko nie wiem czy te Koluszki w zasiegu opłacalnosci są :))

Tomi
25-04-2005, 23:59
Poczekam chyba, aż ta skrzynia dokończy żywota i dopiero wtedy wymienię wszystko. Dzięki za wyczerpującą informację. Punkt ode mnie i
:beer:

Ps. Przy okazji jakbyś mógł to spytaj o cenę skrzyni.