PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] Plamy na wykładzinie podłogowej



kruszyna
27-11-2011, 16:51
Witajcie
Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział bo w sumie i troszkę detalingu i troszkę porad potrzebuje.
W moim mondziole mam beżową skóre i jednocześnie beżową wykładzine na podłodze (tą pod dywanikami) z tyłu mam różową plame, po wylanym jakimś napoju, próbowałem ją wyprać jakimś środkiem do mycia dywanów, dkurzaczem piorącym ale nawet nie drgnęło :( jest to co prawda pod dywanikiem ale sam fakt drażni. Druga sprawa to powiększająca się sama delikatnie pomarańczowa plama pod wydanikiem z przodu z prawej strony. Kiedyś wyprałem swój welurowy dywanik w lato, suszyłem go na słonku aż był całkowicie suchy i po włożeniu go do auta przy kolejnym sprzątaniu ukazała się niewielka podłużna delikatnie pomarańczowa plama. Teraz nie wiem czemu ta plama poprostu się sama powiększa pod tym dywanikiem. Jest bezwonna raczej sucha, chociaż teraz jak auto dłużej pod chmurką stoi to wszystko jest delikatnie wilgotne i ciężko powiedzieć czy jest to zimne czy faktycznie wilgotne. Rdza napewno to nie jest bo mam porównanie z mk2 gdzie mi delikatnie wychodziła rdza z podłogi przez wykładzine i to nie jest to, nie ten kolor nie takie plamy. O ile ta różowa plama była już jak kupiłem auto tak tej nie było a ja tam nic nie wylałem. Powiedzcie mi proszę czym najlepiej wyprać te plamy aby zniknęły i co zrobić z tą pomarańczową i co to może być.


http://images47.fotosik.pl/1235/3f1965a88a4167d4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

blaszczu
27-11-2011, 18:53
Musisz kombinować - ja bym próbował APC w odpowiednim stężeniu, może ewentualnie nafta

Mav
27-11-2011, 21:12
Nafta moze lepiej nie:zakrecony: Ale APC w odpowiednim stezeniu czyni cuda:skromny: Punktowo mozna psiknac APC mocniej skoncentrowanym i nie powinno byc sladu. Chyba, ze material jest trwale odbarwiony...

kruszyna
27-11-2011, 22:31
a co to jest to APC i gdzie to można dostać ??

Mav
28-11-2011, 00:24
APC- All Purpose Cleaner- srodek ogolnego czyszczenia, w zaleznosci od producenta i czyszczonej powierzchni rozciencza sie go od 1:3 do 1:150 i czysimy:) Dostepny w kazdym internetowym sklepie z kosmetykami samochdowymi.

kruszyna
29-11-2011, 20:32
APC widziałem tylko w bańkach 5litrowych... nie ma mniejszych ??

Mav
30-11-2011, 08:46
Sa kruszyna, litrowe sa na pewno. Mniejszych nigdy nie kupowalem ale znajac zycie tez sa.

brzozek
30-11-2011, 14:50
nawet mniej jak litr :)
Duragloss All Purpose Cleaner (APC) #401 650 ml

kruszyna
04-12-2011, 22:48
ok :) w takim razie będę musiał to sobie zakupić :) może się uda :)