PDA

Zobacz pełną wersję : Prędkościomierz i licznik kilometrów w MkII



xawier2
22-04-2005, 09:08
Mam problem z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów w MkII 1,8TD kombi. Czasem działa a czasem nie. Zazwyczaj działa po pewnym czasie jak się rozgrzeje :) .Czy miał ktoś podobny problem i co zrobić. Czy jest wina jakiegoś czujnika czy zegara.

ujemny
22-04-2005, 09:12
Klika watlkow nizej jest watek o podobnej tematyce :panna: Bedziesz musial wymontowac zestaw wskaznikow i zobaczyc dlaczego?

xawier2
22-04-2005, 09:20
Czytalem juz ten artykół jaki był zamieszczony na forum. Rozbierałem już i kurde nic tam nie znalazłem ciekawego. :zly: Zastanawia mnie jeszcze czy moze to być wina jakiegoś czujnika. Moze cos trzeba przeczyścić :) .

bozg
25-04-2005, 20:59
Witam.
Mam podobny problem w moim MKII. U mnie jednak po pewnym czsie przestaje działać tylko licznik kilometrów. W pewnych warunkach można by uznać to za zaletę !!! Zauważyłem, że dzieje sie to gdy przejadę około 100 km z właczonymi światłami. Dotykając szybę liczników czuć, że jest ciepła. Po ostygnięciu licznik kilometrów pracuje normalnie do
kolejnego rozgrzania się. Ciepło pochodzi zapewne od żarówek oświatlających tablicę liczników. Tak sytuacja przedstawia sie u mnie.
Chętnie skorzystam z rady jak usunąć tą dolegliwość gdyż trudno to uznać za poważna awarię.

xawier2
26-04-2005, 09:41
Ja czasem potrafie przejechac z 10km i dopiero wtedy licznik i prędkościomierz w moim MONDKU potrafi się obudzić. Cały czas się zastanawiam czy to wina elektroniki w zegarze czy też nawala czujnik umieszczony w skrzyni biegów. Nie wiem od czego lepiej zacząc. Jak juz wspominałem wcześniej, licznik juz wyciągałem ale tylko do oględzin zewnętrznych. W sumie to chciałem się upewnić czy to nie linka ale tak jak przypuszczałem linki nie ma i wszystko jest załatwione za pomocą elektroniki. Może ktoś wie jaki jest koszt czujnika w skrzynię biegów i czy warto zaczynać od niego czy może to jeszcze coś innego. Czekam na jakieś wsparcie "wiedzą" :)

Truszek
26-04-2005, 14:49
Witam.
Mam podobny problem w moim MKII. U mnie jednak po pewnym czsie przestaje działać tylko licznik kilometrów. W pewnych warunkach można by uznać to za zaletę !!! Zauważyłem, że dzieje sie to gdy przejadę około 100 km z właczonymi światłami. Dotykając szybę liczników czuć, że jest ciepła. Po ostygnięciu licznik kilometrów pracuje normalnie do
kolejnego rozgrzania się. Ciepło pochodzi zapewne od żarówek oświatlających tablicę liczników. Tak sytuacja przedstawia sie u mnie.
Chętnie skorzystam z rady jak usunąć tą dolegliwość gdyż trudno to uznać za poważna awarię.

Najwyraźniej jest coś nie tak z połączeniami elektrycznymi w samym liczniku. Może być tak, że któraś z kostek jest zaśniedziała i pod wpływem ciepła zwiększa się rezystancja przejścia na styku, przez co licznik traci zasilanie.
Wynikiem tego może być przerywana praca licznika. Zjawisko jest podobne do tzw. "zimnego lutu" na płytce drukowanej - zimny działa, ciepły nie działa, lub abarotno :satan:
Proponuję wyjąć licznik i obejżeć wszystkie kostki, podoginać i popsikać jakimś płynem na styki i szukać szukać szukać :satan:

Pozdróffka