PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MKIII black?



Berliner
29-11-2011, 18:44
Witam, to moj pierwszy post na forum, chociaz przegladam tematy od ponad miesiaca, bo od tego czasu zaczalem intensywnie szukac dla siebie Mondeo MKIII.

Znalazlem taki oto egzemplarz:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=154465915&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&minPrice=2000&maxPrice=5001&ambitCountry=DE&zipcode=14055&zipcodeRadius=100&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=1

Jako, ze mieszkam na stale za Odra, to mam mozliwosc samemu obejrzec tego Mondeasa. Moje pytanie jest odnosnie przednich i tylnych lamp. Zalezy mi, zeby moje przyszle mondeo bylo na oryginalnych podzespolach, ale czarnych lamp z przodu jeszcze nie widzialem, a ten mondeo takie ma. Z tylu tez kierunki wydaja sie jakies przydymione. Czy wychodzily Fordy z takimi lampami seryjnie? Jakas special edition? Czy moze to inwencja tworcza obecnego wlasciciela i wzial sie za domowe rozklejanie i malowanie lamp, lub wymienil na jakies chiny z ebaya?

Licze na odpowiedz i wyrozumialosc, jesli cos nie tak zrobilem - na kazdym forum panuja troche inne zasady ;)

Fun
29-11-2011, 19:38
Witam...lampy są jak najbardziej pomalowane, to tzw. black-eyes'y...i nie jest to jakaś wada, która by miała skreślać ten egzemplarz z Twojego zainteresowania...Dziwi mnie tylko cena...prawie 20 tys. za stare auto z ćwierć miliona km przebiegu ?? ..u nas chłopaki kupują takie za 10, więc może warto się pofatygować do PL i zaoszczędzić te 2 tysie jurków ?? ..tutaj masz szczegóły..popytaj kolegów :)):
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/79464-Wycena-mojego-MK3

pozdr.

Domelo
29-11-2011, 19:48
u nas chłopaki kupują takie za 10, więc może warto się pofatygować do PL i zaoszczędzić te 2 tysie jurków ?? ..tutaj masz szczegóły..popytaj kolegów :

:))

Co do auta to na prawdę bardzo ładna sztuka. Niemiec za dobre auto zawsze będzie cenił, więc cena całkiem normalna, poza tym zawsze można coś u negocjować ;)

P.S na tych alu (to są 18") i glebie będzie wyglądał kozacko :fan:

Berliner
29-11-2011, 21:20
Witam...lampy są jak najbardziej pomalowane, to tzw. black-eyes'y...i nie jest to jakaś wada, która by miała skreślać ten egzemplarz z Twojego zainteresowania...
Dzieki za wyjasniene kwestii. Dla mnie to jednak jakas tam wada. Musze nad tym pomyslec.


Dziwi mnie tylko cena...prawie 20 tys. za stare auto z ćwierć miliona km przebiegu ?? ..u nas chłopaki kupują takie za 10, więc może warto się pofatygować do PL i zaoszczędzić te 2 tysie jurków ??
A tutaj poruszyles juz moja ulubiona kwestie. Fakt, cena nie nalezy do najnizszych, ale spokojnie mozna jeszcze kilka stow stargowac.

Przeszkadza Ci przebieg 250 tys km? A ile Twoim zdaniem powinien miec 8 letni diesel przebiegu? 100 tysiecy? Wolne zarty. Ponizej 200 tysiecy nigdy nie uwierze, ze przebieg jest wiarygodny, z takim silnikiem, w tym roczniku i jeszcze na dodatek z Niemiec. Nie moge zrozumiec fenomenu, ze wszystkie samochody na mobile.de maja wyzsze przebiegi, niz te na otomoto.pl, mimo ze te z otomoto i tak sa sciagane z Niemiec. Wole prawdzie 250 i wiedziec, ze to 250, niz polskie 100, ktore w rzeczywistosci to minimum 300. Obejrzalem juz troche tych mondeo i jedno musze przyznac, zaden nie mial mniej niz 230 tysiecy na budziku, a kazdy wygladal nienagannie, jesli chodzi o stan wyswiechtania wnetrza, czy zuzycia karoserii. Potem wsiada do mondeo polski magik z laptopem, kreci o 150 w tyl i Polacy sie ciesza, ze kupili rodzynka, co wiecej stal niz jezdzil. Takie bajki wkladam miedzy ksiazki ;)

I jeszcze jedno co do ceny. 99% samochodow na otomoto jest z Niemiec. Jakim cudem, sa one tansze niz w Niemczech? To tylko pokazuje, jakie nasi rodzimi handlarze (dla mnie banda oszustow) sprowadzaja zlomy za grosze i picuja je tylko na handel.

Poprzedni samochod tez sprowadzilem sobie sam, w podobny sposob i nie zaluje.

Mimo wszystko dzieki za rady i licze na kolejne konstruktywne uwagi.

Fun
29-11-2011, 21:56
Źle odebrałeś moje słowa, ponieważ mam identyczne zdanie o cenie i stanie auta. Moje mondeo ma 230 tys. i jest młodsze tylko o rok, ale to ja tyle nabiłem tyle normalnymi dojazdami do pracy na urlopy. Wiem ile przebiegu mają diesle w uk, więc porównywalnie jest w DE. Też mnie śmieszą naiwniacy, co kupują te auta poniżej 15 tys. zł od pierwszego właściciela niemca :) z przebiegiem 160 tys. ( to najczęstszy przebieg na otomoto), a potem krzyczą, że mondeo to zło....na forum jest wysyp postów zaczynających się słowami..." witam, od miesiąca jestem posiadaczem mondeo i mam problem......." :)) Moje mondeo cenię sobie tyle samo co to z Twojego ogłoszenia, bo wiem co to za auto i co było zrobione w ostatnich 3 miesiącach.....I proszę Cię, nie patrz na te lampy, jeżeli autko jest zadbane, a raczej jest, bo tylko maniacy mondeowi zadają sobie trudu na rozklejenie i pomalowanie lamp, to weź posprawdzaj co tylko możesz, sprawdź czy była robiona dwumasa, mała dwumasa z rolkami i napinaczami..sprawdź jak wtryski ( tutaj nie powinno być źle, bo niemieckie paliwa są tak dobre jak angielskie, a mój zrobił na angielskim ponad 200 tys. km i wtryski bez zużycia) i kupuj i ciesz się pięknym czarnuchem :)) pozdr.

Berliner
29-11-2011, 22:04
No to sie ciesze, ze jednak masz zdrowe podejscie do sprawy :) Wiadomo, ze kazdy chce kupic jak najtaniej, z jak najmniejsza liczba km itd. etc. Ale fakty sa troche inne. Jutro obejrze fure i bede wiedziec co i jak, juz sie z gosciem umowilem. Przez czarne lampy na pewno nie przekreslam tego mondeo, chociaz ja nie jestem fanem tuningu, dlatego sie troche ich przestraszylem ;)

Tak jak wczesniej pisalem, pare sztuk juz obejrzalem, wiec sie na jutro nie napalam, ale kto wie, moze jutro to bedzie ten mi przeznaczony ;)

Berliner
30-11-2011, 22:30
Temat do zamkniecia. Tak dla informacji: ogladalem dzisiaj tego mondeasa i nie kupilem. Cena zupelnie nieadekwatna do stanu. Spodziewalem sie igly, ale sie przeliczylem. Klapa z tylu byla lakierowana i do tego zrobione to dosc nieumiejetnie. Lakier zwarzyl sie z podkladem, czy cos takiego, bo powstaly dziwne bomble - podobne do tych od korozji. Zamek od maski wylamany i gosciu otwieral maske srubokretem. Blotniki z przodu byly odkrecane. Hamulce mimo, ze nowe, to strasznie pozno lapaly, az sie przy pierwszym hamowaniu przestraszylem... Jedyny plus to silnik, ktory chodzil najlepiej, z dotychczas ogladanych przeze mnie fordow, mimo wszystko znalazlem wyciek plynu z ukladu chlodzenia. Szkoda, bo zapowidal sie dobrze. Trzeba szukac dalej ;)

Jareczek1980
01-12-2011, 09:38
Hamulce mimo, ze nowe, to strasznie pozno lapaly, az sie przy pierwszym hamowaniu przestraszylem...
to normalne w mondasach, było to poruszane u nas na forum