PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Popełniłem termometr



3po3
06-03-2006, 19:12
Zamontowałem w Mondku termometr. Wygląda to tak:

http://przetwornice1.republika.pl/MONDEO/termometr1.jpg

Na co wart zwrócić uwagę przy zakupie:
1. zasilanie 12V (wyświetlacz widoczny nocą)
2. zegarek nie jest potrzebny
3. wygląd pasujący do radia (u mnie wyszło odwrotnie, powinne być ciemne tło a jasne litery, jak w radiu)
4. kształt zblizony do prostopadłościanu (jeśli ma być zamontowany głębiej)
5. cicha praca przetwornicy - pisk (nie da się sprawdzić przy zakupie :( Stąd dodatkowy wyłącznik całego termometru.

Wskazania od lewej: czas, temperatura, napięcie w instalacji (mozna wskazania zmieniać i ustawiać alarmy).
Trzeci zegarek w jednym samochodzie - mysz w ... ;)

Gniazo pod wyłącznikiem to "jack" do podłączenia playerka MP3 lub palmtopa.

Nie udało sie mi dostać z komory silnika do kabiny z przewodem czujnika temperatury zewnętrznej. Czytałem na forum ale okazało sie to trudniejsze niz w opisach.

waldek11
06-03-2006, 19:20
Ja czujnik temperatury zewnętrznej umieściłem obok zawiasów przednich drzwi. Jest tam łatwo dojść i jest sporo miejsca a poza tym nie ma przekłamań od ciepłego silnika.
Niektórzy czujnik temperatury zewnętrznej montują w zewnętrzym lusterku.
Pozdro
waldek11

3po3
06-03-2006, 21:47
czujnik temperatury zewnętrznej umieściłem obok zawiasów przednich drzwi
Bardzo dobry pomysł. Lustrko, ... raczej nie

fuel111
06-03-2006, 21:54
No bardzo fajne, a czy nie było od razu na 12V żeby przetwornik napięcia pominąć? Ale :beer: za wykonanie

pawelos
06-03-2006, 21:54
dobre miejsce wybrales, szkoda ze w mkI o takie miejsce trudniej :(

rocco26
06-03-2006, 21:59
powiedz mi czy mozna ustawic na raz temperature wenatrz,na zewnatrz i napiecie ???? bo poco mi zegarek

3po3
06-03-2006, 22:00
No bardzo fajne, a czy nie było od razu na 12V żeby przetwornik napięcia pominąć?

Przetwornica jest wewnątrz termometru, nie ma zadnych dodatkowych urządzeń. Termometr jest zasilany z 12V, nie ma nic "po drodze". Niestety nie ma jasności automatycznego podświetlenia.
A za piwko dziękuję. Nastepne ja stawiam.

fuel111
06-03-2006, 22:08
To świeci jak indiglo, a innej diody nie da się wstawić, może rozbierałeś :)

3po3
06-03-2006, 22:16
powiedz mi czy mozna ustawic na raz temperature wenatrz,na zewnatrz i napiecie ???? bo poco mi zegarek

Też tak uważam. Można robić wszystko z dwoma pozycjami w wyświetlaczu. Ale zegar to jest ŚWIĘTA KROWA i nic nie można z nim zrobić. Pewnie projektował to jakś chińczyk w depresji, skazany na karę smierci i chciał aby odliczno mu czas do końca. Pokazuje on czas w jedynym słuszym formacie chińskim tj 12 godz. ;) Ten zegar jest zasilany z oddzielnej baterii, nie ma wpływu na niego. Olałem to i przy montowaniu założyłem, że trzeci zegar na prawdę nie jest potrzebny w Mondku. Zamontowałem tak, że nie da się wymienic baterii zegara. Zreszta ja go nie widzę, kolano mi zasłania. Ale może w przyszłości dorwą jakiegoś Chińczyka, który jeździł Mondkiem :) i wówczas będzie ok ;)

Trzeci zegar w Mondku... mysz w .... :)

3po3
06-03-2006, 22:22
To świeci jak indiglo, a innej diody nie da się wstawić, może rozbierałeś
Nie rozbierałem. Ale kszatałt jest na tyle skompikowany, że musiałem "go uprościć" Nie może tam być żadnych diód. Diody świeciły by inaczej, tam jest podświetlenie "skali". A więc coś zbliżonego do neoenówki, stąd przetwornica wewnątrz (zresztą kiepsko wykonana - piszcząca (bo musi to być tanio)).

3po3
06-03-2006, 22:48
Tu masz połączenie termometru z instalacją Mondka. Nie ma nic "po drodze"
Tu masz fotkę:
http://przetwornice1.republika.pl/MONDEO/termometr2.jpg

Termometr załącza się po pierwszym przekręceniu kluczyka i działa dalej po uruchomieniu Mondka. Wyłącza się gdy kluczyk jest w "0".

fuel111
06-03-2006, 23:01
:)) ale pajęczynka :satan: no jakoś pokazać trzeba :brawo:

werc
06-03-2006, 23:22
Kolega siem straśnie opracował :brawo:
Niestety jak dla werca jest to kolejny artykuł z serii" Panie doktorze..."*




* Gość w gabinecie zabiegowym, "Panie doktorze, czy można złapać syfa na desce klozetowej???
- Wie Pan, w zasadzie tak, ale znam o wiele przyjemniejsze sposoby :metal

3po3
06-03-2006, 23:57
Kolega siem straśnie opracował
Niestety jak dla werca jest to kolejny artykuł z serii" Panie doktorze..."*


To rzeczywiscie może wyglądąc dośc skomplikowane, ale zajęło mi to ok 1,5 godz razem z demontażem, piłowaniem dopasowaniem itd. i użyte sę tylko 2 kabelki z instalacji. A czas na przemyślenia.. nie liczy się ;) Wydaje się, że jeszcze nie zakończyłem tematu :):)

Dzekis
07-03-2006, 09:43
łatwiej podłączyć pod zapalniczkę.

jackuno
07-03-2006, 09:57
powiedz mi czy mozna ustawic na raz temperature wenatrz,na zewnatrz i napiecie ???? bo poco mi zegarek

Też tak uważam. Można robić wszystko z dwoma pozycjami w wyświetlaczu. Ale zegar to jest ŚWIĘTA KROWA i nic nie można z nim zrobić. Pewnie projektował to jakś chińczyk w depresji, skazany na karę smierci i chciał aby odliczno mu czas do końca. Pokazuje on czas w jedynym słuszym formacie chińskim tj 12 godz. ;) Ten zegar jest zasilany z oddzielnej baterii, nie ma wpływu na niego. Olałem to i przy montowaniu założyłem, że trzeci zegar na prawdę nie jest potrzebny w Mondku. Zamontowałem tak, że nie da się wymienic baterii zegara. Zreszta ja go nie widzę, kolano mi zasłania. Ale może w przyszłości dorwą jakiegoś Chińczyka, który jeździł Mondkiem :) i wówczas będzie ok ;)

Trzeci zegar w Mondku... mysz w .... :)

Ja w swoim bolidzie, też wrzuciłem sobie termometr. Nie wygląda to jeszcze tak dobrze jak u Ciebie. Czekam na cieplejsze dni, żeby przy nim podłubać w garażu. Ale zasilanie i podświetlenie zapodałem mu z zapalniczki i jest OK. Moje podświetlenie jest zbliżone do oryginału (choć trochę mniej intensywne) i nawet samochodowa regulacja jasności działa. Tylko sam kształt jest trochę mniej ciekawy niż w Twoim.
A co do zegarka to mogę go przełączyć na LAP TIME :satan: , czyli czas okrążenia, czyli stoper. Tak, więc zamiast zegarka mam 0:00 :))
Tylko nie wiem, jak Twój, ale ten mój skubaniec temperatrę o kilka stopni przekłamuje. Czujnik przeprowadziłem do wnęki drzwi.

3po3
07-03-2006, 09:58
łatwiej podłączyć pod zapalniczkę

Tak, ale zapalniczka działa cały czas a chciałem aby termometr był wyłaczany po wyjęciu kluczyka. Bo po co ma dodatkowo rozładowywać akumulator. Zreszta jest to wyrób chiński i licho wie co może się stac z nim gdy będzie zasilane 24 godz. Zreszta gniazdo zapalniczki jest zarezerwowne, w moim przypadku, po podłaczenia palmtopa z GPS.

3po3
07-03-2006, 11:56
nawet samochodowa regulacja jasności działa.
Skąd wziąść sygnał tegulacji jasności??

ale ten mój skubaniec temperatrę o kilka stopni przekłamuje.

kazdy chyba przekłamuje, u mnie woltomirz też przkłamuje o 0,1 V. Ale jeśli chodzi o temperaturę to wyniki mogą być zaskakujące. I wcale nie musi to być przkłamanie. Sprzedaje przetwornice, wyłaczały sie automatycznie. Okazało się, że latem jest ponad 50 st. w niektórych miejscach samochodu i działało zabezpieczenie termiczne. Sprawdzone termometrem laboratoryjnym. A więc wcale nie musi to byc przekłamanie. Zresztą kilka stopni nic nie zmienia w zyciu, jeśli znasz odchyłkę.

3po3
07-03-2006, 12:20
Nie wygląda to jeszcze tak dobrze jak u Ciebie.

http://przetwornice1.republika.pl/MONDEO/termometr4.jpg

Dopasuj termometr do otworu, nie odbrotnie. Tu masz zaznaczone co spiłowałem aby pasowało do wyciętego otworu. Przecież nic nie stanie się, wewnątrz jest elektonika, a zabezpieczyłem ją kliejem termicznym.

jackuno
07-03-2006, 18:13
regulacja jasności u mnie działa, bo podświetlenie wziąłem też z zapalniczki, ale z jej podświetlenia oczywiście :)
a montaż jak u Ciebie zastosuję, jak dokupię zaślepkę nad radio, bo na razie mam samoróbkę i nie warto mi do niej dpoasowywać. Fotka napewno się przyda :beer: :beer: :beer:

3po3
27-03-2006, 05:39
po kilku tygodnich użytkowania:
czujnik wewnętrzny termometru pokazuje nawet ok 50 stopni a wiec mierzy temperature radia
czujnik zewnetrzny wmieszczony w lusterku czy pod dolnym zawiasem drzwi przednich - bardzo duże przekłamania

trzeci zegar (z alarmem i stperem) w Mondku - mysz w...

jedrek_G
27-03-2006, 08:17
Czyli..... :ass:

3po3
27-03-2006, 12:41
dokładnie tak :ass:

1.można wylutować termistor z wnętrza termometru i umieścić gdzie indziej
ale moje hobby to lenistwo - więc zostanie jak jest
2. czujnik zewnętrzny pod zderzak, ale nie wiem jak dostać się do komory silnika z kabelkami
3. czujnik zewnętrzny umieścic wewnątrz
4. zrobic dwa czujniki "zewnętrze" Jeden wewnątrz drugi na zewnątrz, przełączane ręcznie przełącznikiem.
5. itd
6. czujnik zewnętrzny może mieć niewłaściwą charakterystykę - wstawili chińczycy to co mięli pod ręką

Moje hobby to lenistwo.

Cossmo
02-04-2006, 13:15
Wczoraj podlaczylem w MkI zwykly termometr pokazujacy tylko temperature w miejscu zaslepki (wlasciwie to w niej) zaraz przy zegarze i wlaczniku ogrzewania tylnej szyby.
Czujnik termperatury przeciagnalem przez gumowe wprowadzenie wiazki instalacji z komory silnika do kabiny zaraz za skrzynka bezpiecznikow pod kierownica.
Samo przeprowadzenie dotyczy niestety samego kabla (czujnik nie przecisnie sie), ktory przeciagnalem za pomoca sztywnegu drutu (bardzo sztywnego) przebijajac nim gumowy kolnierz od strony komory silnika w kierunku kabiny.
W kabinie przykleilem tasma izolacyjna koniec kabla i delikatnymi szarpnieciami przeciagnalem go do kompry silnika ( 5min. ).
Reszta wiadomo.
Trzeba poszukac takiego miejsca, w ktorym nie zlapiesz cieplego powietrza z silnika.

Jasiu
05-02-2007, 22:00
Tez sobie zamontowałem termometr :metal umiesciłem go na lusterku - przyczepiłem na rzep (wszystko wygląda bardzo ładnie) niedługo zamieszcze zdjęcie!!! Jednak mam problem z przekłamaniami temp. o 3st. Czujnik umiesciłem przy atrapie takze powietrze wlatuje z zew. i nie powinno byc przekłamań.... a są!!! :wall: Moje pytanie w związku z tym: gdzie umiescic czujnik? Do komory silnika dostałem sie przez podsufitke -> uszczelka drzwi -> połączenie błotnika przedniego z słupkiem przedniej szyby (taka malutka szczelina) -> komora silnika. Czy można do takiego kabla z czujnikiem zrobic przedłuzke?

3po3
05-02-2007, 23:03
Jednak mam problem z przekłamaniami temp. o 3st
Na ogol jet to badziwna chinszczyzna. Ja mam dwa termometry i kazdy pokazuje inaczej. Ale jesli jest to staly blad to nie jest tak zle. Po prostu uwzgledniasz zawsze 3 st i wiesz jaka na prawde jest temperatura :metal

Jasiu
05-02-2007, 23:22
3po3 a gdzie w koncu umiesciłes czujniki?

3po3
06-02-2007, 00:22
pod dolnym zawiasem drzwi przednich - przekłamania ok 2 st w zimne dni, latem nawet do 5 st
Dostaje sie chyba cieple powietrze z silnika, latem blacha nagrzewa sie

majster222
14-02-2007, 03:23
jackuno-u mnie też przeklamywał jak miałem czujnik we wnęce; wepchnąłem go głebiej do przodu; dokładnie do wnęki błotnika-tam jest taka pianka z brzegu, która dobrze trzyma czujnik; i jest git; a zawsze jak było zimno na zewn.to po dlugiej jeździe temp. zewn. ciągle rosła; podejrzewam, że łapal temp. od wnętrza kabiny-przez uszczelkę lub nieszczelny nawiew na boczną szybę;