PDA

Zobacz pełną wersję : 2 szt Mondeo mk2 do oceny 2,0 i 2,5



tomi24
05-12-2011, 20:48
Witam
Spójżcie fachowym okiem czy wato sie przejechac kawałek i je obejrzeć,czas na zmiena starego mkI.

http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-2-0-16v-si-99-recaro-krajowy-salon-pl-i1958078615.html

http://moto.allegro.pl/ford-modeno-2-5-v6-wersja-elance-ghia-pakiet-st-i1969970597.html

dav18
05-12-2011, 21:03
Niewiem nad czym się zastanawiasz :D V i tyle, popatrz na środek......jaśniutki :) lepiej wyposażone, szkoda że nie kombi :P

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

Pozatym ten 2.0 z zewnątrz ma trochę niedociągnięć

adamuus
05-12-2011, 21:25
pierwsze mondeo:
- prawy tył był robiony. prawdopodobnie dzwon bo dziwna szpara pomiędzy drzwiami i błotnikiem, błotnik gnije.
- popekany tylny zderzak
- prawa strona - drzwi poobijane
- przód lakierowany.

tomi24
05-12-2011, 21:28
Ten 2.0 troche taki kolorowy ,przednie błotniki cos niegraja,w V-ce na tylnym prawym chyba jakies purchle albo mi sie zdaje.Oba sa w poznaniu to jek sie zdecyduje to jeden i drugi obejze ale jak radzisz pierwsza obejrze v-ke:)

adamuus
05-12-2011, 21:29
mondeo drugie:
- przód robiony
Ale przynajmniej przy tym właściciel nie ściemnia o bezwypadkowości. Sprawdzić go morzesz ale baczniej się przodowi przyjrzyj.
- wydaje mi się że ruda na tylnym prawym błotniku już wychodzi oraz prawe przednie drzwi na dole.

dream
05-12-2011, 21:37
Mondeo nr 2 oglądałem osobiscie, wersja elance z francji jasna skóra ale bez ogrzewania do tego strasznie zmeczona auto po przekładce skrzyni biegów bo to był automat i do tego miga na desce kontrolka od skrzyni. Cały do okoła odrapany, popękane progi. Nie działa tempomat bo wiązka na pedałach została automatowa. Silnik chodził równo cały suchy to tak na szybko co pamiętam

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

No i tak jak zauważył adamus tylne nadkola już je ruda

tomi24
05-12-2011, 22:41
Dzieki za informacje ,chyba daruje sobie jednak ta wycieczke bo troche daleko i w ogóle mk2, bo cos znaleźć coś godnego uwagi to cieżko ,juz sie namęczyłem z blacharka w mk1,poczekam do wiosny uskładam na może MK3,albo poeksperymentuje z inną marka.Pozdrawiam

Colorado30
06-12-2011, 05:55
Mondeo nr 2 oglądałem osobiscie, wersja elance z francji jasna skóra ale bez ogrzewania do tego strasznie zmeczona auto po przekładce skrzyni biegów bo to był automat i do tego miga na desce kontrolka od skrzyni. Cały do okoła odrapany, popękane progi. Nie działa tempomat bo wiązka na pedałach została automatowa. Silnik chodził równo cały suchy to tak na szybko co pamiętam

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

No i tak jak zauważył adamus tylne nadkola już je ruda
podoba mi sie ten w pakiecie ladny jest:hmm: a ruda to nie problem

przemoprzem
06-12-2011, 09:42
Nie pakuj się w MK1/2. Ja mam MK1, tata ma MK2 i kupił teraz MK3 - bajka :). MK1 od początku był w środku zrobiony do kitu - wszystko trzeszczy, urywa się itp, a co dopiero jak auto ma 15-20 lat. W MK2 już jest lepiej, ale tak czy siak te auta mają już swoje lata.

Ale MK3 to już jest fura niezła - duża (choć z tyłu nad głową jak dla mnie trochę nisko - mam ok 183 cm wzrostu), plastiki i ich spasowanie w aucie z 2001 roku nadal dobre, nic nie trzeszczy. Cicho w środku, komfort podróżowania jest świetny. Rdzy w naszym nie ma - auto sprowadzone z Niemiec (spod Francji).

MK3 wybór jest dużo większy, jedynie problem niestety jest z silnikiem 2.0. Więc teoretycznie łatwiej jest znaleźć egzemplarz który będzie pasował pod nasze preferencje silnik/wyposażenie/cena.

Ja wpakowałem w swoje auto kupę kasy i teraz żałuję. Mieliśmy w niedzielę mały wyjazd i jak się przesiadłem z MK3 do mojego MK1 to się załamałem :mad:

dream
06-12-2011, 13:02
Ja mam MK1, tata ma MK2 i kupił teraz MK3 - bajka . MK1 od początku był w środku zrobiony do kitu - wszystko trzeszczy, urywa się itp, a co dopiero jak auto ma 15-20 lat.


Ja wpakowałem w swoje auto kupę kasy i teraz żałuję.

Kupiłeś szrot za grosze to tak masz, stąd biorą się opinie "for mało wort" przez taki jak twoje ja miałem mkI, które miało17lat jak je sprzedawałem i nic nie trzeszczało i urywało sie jak to opisujesz, teraz mam mkII z 2000r i nic podobnego sie nie dzieje

przemoprzem
06-12-2011, 13:29
Tak tak, kupiłem go w biedronce jako gratis do bułek. Chcesz powiedzieć że mk1 ma doskonałe wykończenie wnętrza? Nie twierdzę, że auto rozsypuje się podczas jazdy, ale jakość plastików to jest kpina. Mam golfa 3 z 91 r, progów prawie brak, ale w środku plastiki o niebo lepsze.

Wszelkie zatrzaski osłon słupków czy panela środkowego to są jednorazówki w MK1 - raz odepniesz i urwane. Często te blaszki które robią za zatrzaski trzymają tak mocno że urwanie plastikowej wypustki to standard. Nie wspominając już o jakości kratek od nawiewów.....

I nie kupiłem szrota, określenie kupę kasy odnosiło się do stosunku zainwestowanej kwoty do wartości auta. Możesz sobie wejść w mój profil i zobaczyć co zrobiłem. Oprócz kilku kaprysów w postaci wymiany lamp, czy kratek nawiewów to nie zrobiłem w tym aucie nic nadzwyczajnego.

MK2 jest dużo lepsze w środku od MK1, ale tak czy siak, mając porównanie MK2 - MK3 bez wahania wolę dopłacić do MK3. Tyle, że silnik 1.8 szału nie robi, wiec minimum i najlepszym wyborem jest 2.0 PB.

Nie żałuję że mam to auto, ale po upływie czasu dochodzę do wniosku, że lepiej było nie wsadzać ani grosza, dojechać go ile się da i kupić coś nowszego, bardziej dopracowanego jeśli chodzi o wnętrze, a co za tym idzie komfort jazdy. Bo to że mechanicznie i jeśli chodzi o usterki MK1 nie jest złe, to trochę mało żeby łudzić się, że auto z 93 roku będzie lepsze od tego z 2001 roku.

tomi24
06-12-2011, 16:01
Fakt wnetrze mk1 jest zrobione z strasznie tandetnych materiałów,środkowa konsola trzeszczy schowek to samo ,a wewnetrzny plastik tylnej klapy to całkowicie wykreciłem bo jak bym go nie przykrecił to hałasował,wyciszenie samochodu pozostawia wiele do życzenia i ze co sezon jakies purchle sie pokazuja ale w samochodzie za taka kase z tym wszystkim da se żyć:) najważniejsze jest to że mój Mk1 od 4 lat ani razu mnie nie zawiódł ,odpalam i jade,przekopuje cały net i szukam ładnego mk2 i z tym bardzo ciezko wiec zeby sobie nie pogorszyc,kupie coś świeższego jeżeli forda to mk3 min 15000 pln trzeba mieć na 2.0 lub V-ke na która mnie namawia pare osób:)

Zygmunt1407
13-12-2011, 20:01
ja tam nie zwróciłem uwagi nigdy na środek w Moim MK I nic nie trzeszczy jakos głosno nie stuka:)
wiadomo ze jak ktos chce to cos znajdzie ale gdybym chciał cos cudownego to nie byłoby to mondeo MK I
ten pierwszy mi sie podoba i gość w miare rzetelnie opisuje samochód trzeba go i tak dokładnie sprawdzić ale do mnie jakoś bardziej przemawia

esik_az_eso
14-12-2011, 16:40
jakbyś był zainteresowany to kolega sprzedaje w lublinie mk2 v6 kombi, w dobrym stanie z bardzo dobrą-przez niego dokładaną instalacją gazową, kolor granat.

jeździłem tym samochodem i ma cudownego kopa


jeśli chciałbyś więcej informacji to odezwij się na pw

mieczu
14-12-2011, 16:56
http://moto.allegro.pl/ford-modeno-2...969970597.htmlSłabo spasowana strona kierownika-mówię o przodzie ;)
poza tym ładna wersja w jedynej słusznej odmianie silnikowej :)
łojesus...niedoczytałem wątku do końca... ale szroty :boshe:

Zygmunt1407
17-12-2011, 15:04
jeśli mogłbym sie dołączyć z pytaniem co myślicie o tym samochodzie??
http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-2-0-lpg-i1983779570.html

Boonaro
19-12-2011, 18:09
Nawet ładny, tylko drogi dosyć, jakby tak za 8 oddał to jeszcze jeszcze biorąc pod uwagę że nie ma nic do roboty.

mad
20-12-2011, 17:45
jeśli mogłbym sie dołączyć z pytaniem co myślicie o tym samochodzie??
http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-2-0-lpg-i1983779570.html

Poszperaj w archiwum MKP....


coś czuję że to angol po przekładce.... tylko tamten miał przedni zderzak od esteka.

esik_az_eso
22-12-2011, 13:11
VIN trza sprawdzić, to wyjdzie, a druga rzecz estetycznie dołożone szyby el. z tyłu :drink: