PDA

Zobacz pełną wersję : [Nadwozie] Czym czyścicie szyby?



blaszczu
10-12-2011, 17:09
Hej :)

Tak jak w temacie - czym czyścicie szyby? Jakich środków do tego używacie? Stosujecie mikrofibry czy może ręczniki papierowe?

Wypowiadajcie się:hmm:

kuba 82
10-12-2011, 17:21
z zewnatrz jak i wewnatrz jakis lepszy płyn do mycia szyb (taki domowy) i reczniki papierowe z Lidla. Dla mnie efekt zadowalajacy

blaszczu
10-12-2011, 20:29
Ja miałem przyjemność używać Meguiar`s Glass Cleaner Concentrated. Świetny zapach - nazywałem go "jagodzianką" ze względu na zapach jagód. Jeżeli chodzi o wydajność to również bardzo dobra gdyż rozcieńcza się go w proporcjach 1:10. Ładnie czyści szyby i nie pozostawia smug. Teraz niestety jest w sprzedaży tylko w bańkach 3,8l ale i tak mam zamiar niebawem go nabyć :) A starczy mi chyba na długie lata... :hmm:

_Big_Mac_
10-12-2011, 20:35
U mnie też zwykły domowy preparat do mycia okien plus zwykła szmatka uniwersalna. Po przejechaniu jeszcze jadę na sucho szmatką z mikrofibry, usuwa włoski po tej pierwszej szmatce i ewentualne smugi.

Tak samo czyszczę lusterka.

kojot310
11-12-2011, 05:53
Płyn do mycia szyb taki domowy oraz oczywiscie RĘCZNIKI PAPIEROWE:hehe: i jest:up:

Mav
11-12-2011, 21:30
Meguiar`s Glass Cleaner Concentrated
Bardzo dobry plyn:skromny: W sumie wsio jak napisales- z minusow to duze opakowanie co przy rozcienczalnosci produktu starczy przy prywatnym uzytku na pare lat:zakrecony:

Ja polecam tez Rise and Shine Blue Diamond. Bardzo latwy w aplikowaniu, praktycznie nie ma mozliwosci zostawienia smug. Przyjemny zapach i bardzo ladnie czysci i odtluszcza szyby.

Co do mycia to roznie bywa, albo mikrofibra albo papierem bezpylowym. Co mam bardziej pod reka.

Marq
12-12-2011, 09:30
Płyn do mycia szyb w sprayu "Clean" i papierowe ręczniki z Biedrony. Efekt idealny.

blaszczu
12-12-2011, 17:02
Ja polecam tez Rise and Shine Blue Diamond.

Również mam w planach jego kupno - na forum KA bardzo sobie chwalą ;)

SpiderM
07-01-2012, 21:18
Polecam kosmetyki firmy LIQUI MOLY niesą tanie ale dobre.
Maja plyny do czyszczenia , oleje , i różnego rodzaju dodatki.
Do szyb mają specjalne preparaty.Jedne zapobiegają parowaniu , po drógich woda na szybach spływa bardzo fajnie.
Są też preparaty na usówanie owadów a dokładnie resztek z tablicy albo zderzaków.

Vlador
08-01-2012, 00:11
Cały samochód ogarniam ja, ale szyby zostawiam żonie. Metoda ta sama co w domu płyn do szyb i papierowe ręczniki. :fan:

borowiczek
08-01-2012, 01:29
Płyn do mycia naczyń plus ręczniki papierowe lub ściereczki do szyb z lidla:banan:

mikeman
08-01-2012, 02:07
A ja mam w takim razie pytanie pochodne: mam na szybach w kilku miejscach stara zywice z sosny. Na powierzchni jest zaschnieta,a jak sie rozdrapie to ma konsysten je starego wosku ale nadal sie lepi. Jakim srodkiem to potraktowac zeby zeszlo i zeby nie uszkodzilo szyby?

SpiderM
08-01-2012, 10:33
a próbowałeś benzyną ekstrakcyjną ?

Sławek_Myslowice
08-01-2012, 11:20
a próbowałeś benzyną ekstrakcyjną ?



potwierdzam, benzyna ekstrakcyjna dobra na wszystko... nawet klej z szyby po naklepjce dodawanej do rejestracji pieknie usunie.... ALEEEE nie rób tego bez rękawiczek - ja robiłem i strasznie dłonie pieką po kilku minutowej zabawie :hehe:

GoSuPiCaSsO
08-01-2012, 23:34
Ja uzywam w chwili obecnej Clin antypara + sciereczka meridy z mikrofibry. Efekt zadowalajacy chociaz robilem to tylko raz Niestety umylem je tylko z zewnatrz a najwiecej brudu okazalo sie od wewnetrznej strony m.in koleczka po nawigacji czy tluste palce :D

dominiq
08-01-2012, 23:39
Ja używam Meguiar's NXT Generation Glass Cleaner + mikrofibry. Cena zabija, ale to jest najlepszy płyn do szyb jakiego używałem. Nawet kilka razy w domu zdarzyło mi się nim umyć okno/lustro i żona robiła łał :wow:

bewa
09-01-2012, 15:45
Płyn do mycia szyb i papierowe ręczniki.

Marcin-Klb
09-01-2012, 23:08
Jakiś płyn i mam rolkę papieru do mycia szyb, taki niebieski, nie zostawia paprochów, nadaje sie też do czyszczenia lakieru, coś jak fibra :)

PEPE89pl
09-01-2012, 23:53
ja używam szmatki + woda (niewiem co to za cudo ta szmatka, ale zostawia za soba taka strukturke wodna która wysycha i jest super:) ale najpierw tradycyjnie dobrze jest machnąć zwykłym płynem do szyb żeby usunąć np. tłuszczyk z PLAK-a :) błysk i połysk:D

N2O
13-01-2012, 23:46
Pianka do szyb z lidla + porządna ściagaczka + papier.
A zamiast PLAK'a to lepiej używać ściereczki elektrostatycznej - nie zostawia smrodu i tłuszczu.
:)

cosin
16-01-2012, 12:26
ja do szyb używam autogkym car glass polish nakładany aplikatorem, polerowany mikrofibrą - co kilka myć, a częściej zwykłego płynu do mycia szyb domowych i reczniki papierowe

dominiq
16-01-2012, 12:40
autogkym car glass polish
Mam, używam, a raczej używałem, bo odkąd mam Megsa to stoi na półce i się kurzy :-) Co nie zmienia faktu, że jest świetny, tylko trzeba się więcej namachać niż przy płynie.

cosin
16-01-2012, 13:53
Mam, używam, a raczej używałem, bo odkąd mam Megsa to stoi na półce i się kurzy :-) Co nie zmienia faktu, że jest świetny, tylko trzeba się więcej namachać niż przy płynie.

fakt, rtzeba trochę siły włożyć i czasu poświęcić

guliwers
28-01-2012, 19:07
Najpierw używam benzyny ekstrakcyjnej + ręcznik papierowy. Czyszczę szybę i na koniec jak już ją "umyje" to wycieram szmatką z mikrofibry :)
Moim zdaniem nie ma nic lepszego niż benzynka.. tylko ten zapach :( Ale szybko wietrzeje ;)

tasiek
28-01-2012, 21:07
Nawet kilka razy w domu zdarzyło mi się nim umyć okno/lustro i żona robiła łał
Dominik ty się lepiej nie chwal żonie że my chłopy potrafimy myć szyby i lustra bo może to wykorzystać i będziesz miał przechlapane a przecież my tylko potrafimy myć swoje auta i nic więcej :rotfl:

a co do tematu to ja używam tylko ścierki z mikrofibry do mycia szyb i zwykłej ciepłej wody bez żadnych detergentów

rockybalboa
01-02-2012, 20:08
Hej :)

Tak jak w temacie - czym czyścicie szyby? Jakich środków do tego używacie? Stosujecie mikrofibry czy może ręczniki papierowe?

Wypowiadajcie się:hmm:

ja używam Auto Glym fast glass i czyste wyprane mikrofibry albo nowe jak mam.
sprawdzałem wiele preparatów, ten jest jednym z lepszych. kosztuje 32pln za 500ml

iNDi
01-02-2012, 22:24
U mnie to tylko płyn do mycia szyb Z FM'u i reczniczki papierowe co by wypucować na glanc ;] Płynik z alkoholem więc ładnie czyści,nie trzeba się wiele napucować aby smug nie było.

almado
11-02-2012, 12:41
Płyn do mycia szyb w sprayu "Clean" i papierowe ręczniki z Biedrony. Efekt idealny.

ten za 3zł iles taki dobry? z reala cos za 8 zl dorwalem i smugi zostawaly ciagle..

Grzechuasd123
12-02-2012, 21:14
Płyn do szyb i ręczniki papierowe i oblatuję cały środek łącznie z plastikami i całkiem ładnie się po tym błyszczy:up: a czasami kobita myje szyby jakimiś ściereczkami podobno z niemcowni od ciotki i całkiem dobrze jej to idzie:)

Stefcio
16-02-2012, 23:45
Płyn z Lidla W5 i ręczniki papierowe z Biedronki. Wszystko lśni i się błyszczy :)

dominiq
17-02-2012, 09:19
Ja na sezon 2012 zaopatrzę się w Meguiar's Glass Cleaner Concentrate http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=360 - wystarczy na łądne kilka sezonów + oblece wszystkie okna w domu :)) i do tego RainX :-)

Stefcio
17-02-2012, 09:35
wystarczy na łądne kilka sezonów + oblece wszystkie okna w domu
Też można ale płyn z Lidla nie jest wcale gorszy a przy koszcie około 4,5 za butelkę (chyba) 750ml mogę używać tego płynu nawet do ścierania blatu w kuchni. W5 też nie pozostawia smug i jest bardzo wydajny.

dominiq
17-02-2012, 09:43
Użyj Megsa a uwierz mi, że weźmiesz innego do ręki :-)
Wiem, bo przetestowałem już wiele różnych płynów.
Teraz mam Mam Megsa NXT, ale jest drogi i poza efektem niewidzialnej wycieraczki nie różni się w jakości mycia od koncentratu.

Abram_2006
18-02-2012, 10:52
ten środek NXT jest tak naprawdę dobry ?
http://allegro.pl/meguiars-nxt-glass-cleaner-710ml-g13324-i2120889194.html

dominiq
18-02-2012, 12:17
ten środek NXT jest tak naprawdę dobry ?
http://allegro.pl/meguiars-nxt-glass-cleaner-710ml-g13324-i2120889194.html

Tak, jest niesamowity, ale tylko połączeniu z mikrofibrą. Zero smug i super połysk a do tego efekt higroskopijny na szybach w czasie deszczu :hmm:

Mav
18-02-2012, 12:54
efekt higroskopijny na szybach w czasie deszczu
Dominik, ile utrzymuje sie efekt niewidzialnej wycieraczki?
Cos jak w rainx 2w1?

dominiq
18-02-2012, 13:45
Dominik, ile utrzymuje sie efekt niewidzialnej wycieraczki?
Ciężko powiedzieć, ale myślę, że parę tygodni. Musiałbym rzadziej myc auto aby to sprawdzić. Myję za każdym razem szyby tym płynem więc efekt jest cały czas :-)



Cos jak w rainx 2w1?
Tego jeszcze nie próbowałem.

leszcz
24-02-2012, 21:10
Dominik, ile utrzymuje sie efekt niewidzialnej wycieraczki?
Cos jak w rainx 2w1?

Który tu jest oryginalny ? Który brać ? http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=d&string=rainx

Mav
24-02-2012, 22:05
Który tu jest oryginalny ? Który brać ? http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=d&string=rainx
Wszystkie sa oryginalne.
Rainx 2w1- plyn do mycia szyb z efektem niewidzialnej wycieraczki. (zolte opakowanie z koncowka rozpylajaca)
Rainx- niewidzialna wycieraczka (zolte opakowanie)
rainx Anti Fog- preparat zapobiegajacy parowaniu szyb, nakladany od wewnatrz auta (czarne opakowanie)

Jondi
26-02-2012, 14:18
rainx Anti Fog- preparat zapobiegajacy parowaniu szyb, nakladany od wewnatrz auta (czarne opakowanie)
testowałeś go w końcu? daje radę?

Mav
27-02-2012, 11:02
testowałeś go w końcu? daje radę?
Testowalem. Efekt slabiutki... Chyba, ze ja nie umiem go dobrze zaaplikowac a staralem sie robic wsio zgodnie z instrukcja.
Jak ktos musi kupowac preparat tego typu to tylko Car Pro Fog Fight :fan:

Jondi
27-02-2012, 18:56
ja bym chętnie jednak przetestował jeśli mi użyczysz na tylną szybę :)

dominiq
26-04-2012, 09:10
Informuję, że w Tesco pojawił się RainX. Jest w tej samej cenie co na allegro. Oczywiście zakupiłem i w weekend będę nakładał. Macie jakieś wzkazówki?

Mav
27-04-2012, 01:18
Macie jakieś wzkazówki?
Idealnie wyglinkuj szybe... Potem nie zaluj IPA.
Nakladanie to juz prosta sprawa... Duzo cierpliwosci potrzeba przy polerowaniu nadmiaru :))
Polecam polozyc druga wastwe po paru godzinach :bigok:

dominiq
27-04-2012, 08:53
Idealnie wyglinkuj szybe... Potem nie zaluj IPA.
Z tym nie ma problemów :-)


Nakladanie to juz prosta sprawa... Duzo cierpliwosci potrzeba przy polerowaniu nadmiaru :))
Polecam polozyc druga wastwe po paru godzinach :bigok:

A mogę spolerować to czarnym padem na maszynie DA? Czy będzie za ostro i nic mi RX nie zostanie?