PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Sportowe zawieszenie????



white
09-03-2006, 07:42
Co myślicie o sportowym zawieszeniu do mojego mondeo?Chce założyc sportowe spręzyny obniżające przód o 40mm tył 20mm.Czy ktos juz zakładał sportowe zawieszenie?

RWalentynowicz
09-03-2006, 07:51
Z tego co piszesz, to chcesz krótsze sprężyny a nie sportowe zawieszenie :satan:

Hugo
09-03-2006, 08:40
Kolega VinCe (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=profile&mode=viewprofile&u=1293) ma MkI posadzone "na glebie", wyglada to nieźle.

Fakt - sprężynki to baaardzo mała część sportowego zawieszenia. :satan:

pawulon
09-03-2006, 08:56
A co na to oryginalne amorytzatory?

v1tek77
09-03-2006, 09:31
Co myślicie o sportowym zawieszeniu do mojego mondeo?Chce założyc sportowe spręzyny obniżające przód o 40mm tył 20mm.Czy ktos juz zakładał sportowe zawieszenie?
Ja mam krotsze sprezynki, ale mam zamiar podniesc auto spowrotem. Nie mam problemow z przechodzeniem zderzaka nad kraweznikiem, ale niestety wiesza sie na przedniej belce :( Mysle, ze z profesjonalnie dobranym kompletnym zawieszeniem nie bedziesz mial takich problemow :beer:

elmo
09-03-2006, 10:48
Co myślicie o sportowym zawieszeniu do mojego mondeo?Chce założyc sportowe spręzyny obniżające przód o 40mm tył 20mm.Czy ktos juz zakładał sportowe zawieszenie?
Ja mam krotsze sprezynki, ale mam zamiar podniesc auto spowrotem. Nie mam problemow z przechodzeniem zderzaka nad kraweznikiem, ale niestety wiesza sie na przedniej belce :( Mysle, ze z profesjonalnie dobranym kompletnym zawieszeniem nie bedziesz mial takich problemow :beer:

dokładnie lepiej zmodyfikowac całość a nie tylko część bedzie potem mniej problemów, ale koszta troche większe :bigok: :) :los:

Oktan
09-03-2006, 13:20
Ja w swoim poprzednim mondeo miałem sprtowe zawieszenie, takie autko kupiłem za granicą i nic nie zmieniałem. Zakręty pokonywało normalnie rewlacja, gorzej było poruszać się nim po naszych cudownych drogach co chwila o coś wadziłem.
Teraz mam orginalne zawieszenie i zakręty już nie dają mi tyle przyjemności co poprzednio.
Dodam, że wygląd też był atrakcyjny, szczerze mówiąc ja bym nie zmieniał bo moja dziewczyna tym samochodem nie chciała jeździć, ale to wszystko zależy co kto potrzebuje.

edit był bo kubiniak ww. tekst wpisał nie w tym miejscu :)

Oktan
09-03-2006, 13:41
Co myślicie o sportowym zawieszeniu do mojego mondeo?Chce założyc sportowe spręzyny obniżające przód o 40mm tył 20mm.Czy ktos juz zakładał sportowe zawieszenie?

więc na poczatek polecam trochę lektury link masz tutaj (http://www.tuningbaja.pl/?p=/1/12) a tuatj drugi - Chojnacki tuning (http://www.chojnacki.com.pl)

druga sprawa:
ja u siebie mam sprężyny H&R obniżające auto o ok. 35 mm, do tego amortyzatory gazowe Kayaba,
jednak lepszym rozwiązaniem jest kupno kompletu (sprężyny+amortyzatory) z uwagi na ich wzajemny i odpowiedni dobór

tak jak chłopaki pisali wyżej: na standardowych amortyzatorach nie pojeździ się długo - jeżeli chcesz zakładać niższe sprężyny to należy koniecznie pomyśleć o amortyzatorach przystosowanych do krótszego skoku

Aster
09-03-2006, 17:44
Ja też mam u siebie założone sportowe sprężyny.
Na początku miałem tylko z tyłu EIBACHy
Ale później kupiłem komplet WEITEC,a razem a amorami.
Jak dla mnie jazda jest super, elegancko trzyma sie na zakrętach i nie fruwa po całej drodze przy ostrzejszej jeździe.

Polecam i jedne i drugie.
Przy okazji komplet sprężyn EIBACH,a będe miał do sprzedaży ale to dopiero jak zacznie sie sezon.


W każdym bądź razie jeśli ktoś lubi szybką i ostrą jazde to polecam.
I jak dla mnie na wyglądzie też dużo zyskuje jak mondek jest obniżony.

Piotrek
09-03-2006, 21:04
Wejdz na stone www.fosab.pl jest to przedstawiciel i importer Weitec i K W na Polsce. Zadzwoń do nich i powiedz czego chcesz a oni ci doradzą.

Pozdrawiam