PDA

Zobacz pełną wersję : DO OCENY Ford Mondeo AMBIENTE X TDCI 2004R



daman0629
13-12-2011, 21:16
Witam ,zamierzam niedlugo kupic mondeo mk3 kombi po lifcie w dieslu najlepiej lekko uszkodzone i znalazlem wlasnie taki egzemplarz ,moze ktos zna to autko? albo ktos mieszka w gliwicach i mógłby przy okazji luknac co to warta bo cena jest dosc dobra uszkodzenia nie duze,z gory dzieki za opinie
http://otomoto.pl/ford-mondeo-ambiente-x-tdci-2004r-C22074868.html

Jakub
13-12-2011, 21:34
To nie Ambiente - to trend.

linkgrabber
13-12-2011, 23:06
Maska i przewody wtryskowe zardzewiały, więc auto troche już stoi :) Tu jest silnik TDCI i takie długie stanie nie jest dla niego dobre, kupisz, wyremontujesz i sie okaże, że masz do wymiany wtryski a żeby wszsytko dobrze zrobić to utopisz kilka tysięcy :) Jak szukasz pukniętego to raczej z daleka od handlarzy, gdyby było dobre to pewnie sam by je zrobił, podejrzewam, że któryś bok albo tył był już malowany :) Lub problem z silnikiem :zakrecony:

Jareczek1980
14-12-2011, 07:47
to poczytaj i zastanów się czy dalej chcesz rzeźbę urządzać
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/79744-quot-bezwypadek-quot-mk3-lift
tam auto było delikatnie uszkodzone, a straty całkiem poważne

daman0629
14-12-2011, 17:49
no wlasnie to jest podejzane ze to jest u handlarza

linkgrabber
14-12-2011, 20:09
mondeo uderzone, zwłaszcza w kombi często trafiają sie na allegro, wiec troche czasu a znajdziesz zwłaszcza, że zima idzie :hehe:
Może skup sie bardziej na czymś delikatnie przetartym za większe pieniądze, wtedy nie musiałbyś odrazu robić a przynajmniej przejedziesz sie i sprawdzisz wszsytko bo tak to możesz nadziać sie na mine :zakrecony:

daman0629
16-12-2011, 17:15
linkgrabber dobrze mówisz teraz idzie zima bedzie wiecej takich okazji

linkgrabber
16-12-2011, 18:16
http://moto.allegro.pl/ford-mondeo-12-2005-tdci-cena-do-uzgodnienia-i1995168223.html

To wydaje sie interesujące, chociaż jeśli ktoś jeździ z braży motoryzacyjnej to ciekawe czemu sam nie zrobi :)

lukaszM
17-12-2011, 10:41
i niemiec sprzedał go za 1000 euro, a polak sprzedaje za 1400euro?wolałby go zrobić i sprzedać za 20 tyś. zł.

pawelszakal
18-12-2011, 09:02
i niemiec sprzedał go za 1000 euro, a polak sprzedaje za 1400euro?wolałby go zrobić i sprzedać za 20 tyś. zł.

Zauważ, że to licytacja.

lukaszM
18-12-2011, 09:14
Zauważ, że to licytacja.

"zastrzegam sobie prawo do zakończenia aukcji przed czasem"

Ab4rth
18-12-2011, 14:49
Maska i przewody wtryskowe zardzewiały, więc auto troche już stoi :) Tu jest silnik TDCI i takie długie stanie nie jest dla niego dobre, kupisz, wyremontujesz i sie okaże, że masz do wymiany wtryski a żeby wszsytko dobrze zrobić to utopisz kilka tysięcy :) Jak szukasz pukniętego to raczej z daleka od handlarzy, gdyby było dobre to pewnie sam by je zrobił, podejrzewam, że któryś bok albo tył był już malowany :) Lub problem z silnikiem :zakrecony: a po czym sądzisz że któryś bok był malowany?? czy może tył, albo problem z silnikiem?? dajesz rady a auto widzisz na zdjęciu, trochę to zalatuje fachowcami z bezwypadkowe.net oni również ze zdjęcia całą historię pojazdu opowiedzą. Chłopak chce kupić auto tanio, uszkodzone, zrobić i użytkować, i dywagacje na temat że jak by było ok to sam handlarz by to zrobił są trochę nie na miejscu, jedź, zobacz i ocenisz, jeśli będzie ok to kupisz, jeśli nie to nie pierwsza i nie ostatnia wycieczka w życiu. Ja mam takie podejście do tych spraw, a fachowców "ze zdjęcia" to raczej nie słucham...
pozdrawiam

daman0629
18-12-2011, 16:14
wlasnie nie wiem czy zdarze je obejzec bo dopiero pod koniec roku bede wracal do polski a jak nie ten to moze inne sie trafi ,a to czy byl jakis bok malowany czy nie to jeszcze zalezy jak jak jest caly bok w jedym odcieniu i ladnie pomalowany to mi jeszcze tak bardzo nie przeszkadza najwazniejsze zeby nie byly cwiartki wstawiane ,a to jest dobre bo tylko poobijane

linkgrabber
18-12-2011, 16:34
czy ja oceniłem ten samochód ze zdjęcia? NIE, chociaż często po zdjeciach widać, że auto miało dzwona, np zderzak po lifcie w 2002 roku czy inne elementy ale nie mam zamiaru tego Tobie tłumaczyć, widać, że przewody wtryskowe są zardzewiał, poczytaj sobie jak zbudowany jest wtryskiwacz i jak ważne jest tam czyste paliwo to będziesz wiedział dlaczego uważam, że w takim stanie układ paliwowy jest zagrożeniem :) Serio myslisz, że handlarz sprzeda dobry samochód, z tego roku za takie pieniądze? Pomyśl ile ono musiało kosztować wcześniej skoro on i tak wyjdzie na plus odejmując koszty przemieszczenia auta i ogłoszeń :)

Ab4rth
19-12-2011, 09:58
wielu, a nawet bardzo wielu ludzi zmienia sobie pasujące elementy od nowszych modeli, tak jak piszesz np zderzak po lifcie w aucie z 2002 roku, czy np lampy tylne z chromem w 2002 roku, to o niczym nie świadczy, a poza tym napisałeś że podejrzewasz iż któryś bok albo tył był już malowany lub jest problem z silnikiem, to proszę wytłumacz mi na jakiej podstawie dochodzisz do takich wniosków?? że cena jest dobra?? auto jest poobijane a cena jest dobra, i trzeba je zobaczyć na żywo żeby oceniać, a nie tak gdybać. W Polsce utarło się zdanie że każdy handlarz to ściemniacz, kanciarz itp. i takie właśnie zdanie reprezentujesz kolego, ja znowu mam inne zdanie, nie oceniam książki po okładce, ludzi po wyglądzie i aut ze zdjęć. A cena?? jak dla mnie to może być i za 1 symboliczną złotówkę. Podstawa: POJECHAĆ, ZOBACZYĆ, OCENIAĆ.

linkgrabber
19-12-2011, 15:21
to jak nie widzisz czemu nie podoba mi się to auto to jeszcze raz przeczytaj to:
widać, że przewody wtryskowe są zardzewiał, poczytaj sobie jak zbudowany jest wtryskiwacz i jak ważne jest tam czyste paliwo to będziesz wiedział dlaczego uważam, że w takim stanie układ paliwowy jest zagrożeniem
Jeśłi nadal wiesz swoje, trudno, po zdjeciach serio czesto widac, że maska źle schodzi się z resztą i nie wmówisz mi że jest to wina zdjęć, nie jedno auto oglądałem i kupywałem, no ale każdy może mieć swoje zdanie :)
Zresztą policz cała naprawe auta, łącznie z poduchami i każdą pierdołą i sie okaże, że kupimy za te pieniądze w całośći całkiem możliwe, że w lepszym stanie, nie mówiąc już o tym, że przy naprawie takiego auta najczęściej okazuje się, że jest jakiś wydatek którego nie uwzględniliśmy, np amortyzatory, koło dwumasowe czy chociażby wtryski...