PDA

Zobacz pełną wersję : Reset komputera?



Hilar
23-04-2005, 16:20
Czesc wszysykim!!!Wymieniłem dzisiaj akumulator i od tamtej pory auto nie odpala 8O !!!Słyszałem ze czesami po takiej operacji trzeba zresetować kompa.Miał ktos taki problem?Prosze o pomoc!

Tomex
23-04-2005, 17:22
Czesc wszysykim!!!Wymieniłem dzisiaj akumulator i od tamtej pory auto nie odpala 8O !!!Słyszałem ze czesami po takiej operacji trzeba zresetować kompa.Miał ktos taki problem?Prosze o pomoc!



Jak nie odpala - nawet nie stęknie? Żeby się komputer zresetował trzeba mieć wyłączony akumulator przez ok. 30 min. Po za tym obowiązuje kolejność zdejmowania i zakładania klem. Zdejmuje sie najpierw minusową potem plusową, zakłada najpierw plusową potem minusową . Może zwarłeś nichcącyi poleciał jakiś bezpiecznik. Po za tym wydaję mi się że jest jakiś główny bezpiecznik na kablu ( oprócz tych w skrzynkach).
A czy ten nowy akumulator aby napewno jest OK?

szczerba
23-04-2005, 17:48
Wymieniłem dzisiaj akumulator i od tamtej pory auto nie odpala 8O !!!Słyszałem ze czesami po takiej operacji trzeba zresetować kompa.Miał ktos taki problem?Prosze o pomoc!

Odłączenie akumulatora może jedynie zresetować tzw ustawienia eksploatacyjne (dopasowane do Twojego stylu jazdy) natomiast główne parametry komputera odpowiadające za pracę silnika nie można w ten sposób usunąć - auto musi zapalać po odłączeniu klem. U Ciebie mogł się zresetować immobiliser - tak się może stać gdy podczas odłączania i załączania klem akumulatora, kluczyki są w stacyjce. Sprawdź czy lampka kontrolna immobilisera nie pokazuje błędu.

Hilar
23-04-2005, 18:03
Auto kreci jak wściekłe.Za pierwszym razem załapie na 2-3 sek i juz potem lipa.

Tomex
23-04-2005, 19:49
Auto kreci jak wściekłe.Za pierwszym razem załapie na 2-3 sek i juz potem lipa.

To może siakieś odcięcie zapłonu przez alarm, czy cóś?
Ja swój alarm dałem w tryb serwisowy przed odłaczeniem i potem nie miałem żadnych problemów z alarmem. Może coś z paliwkiem - pompa?
Sam nie wiem, moze nasze eksperty w końcu się pojawią na forum. Chociaz pogoda fajna to mało ludzi siedzi przy kompach.

Przemek
23-04-2005, 21:23
Sprawdz jak miga dioda obok zegarka ... odpwiedzi zanjdziesz w instrukcji obsługi (w dziale download) na stronie 86

Z twojego opisu wszystko wskazuje na to ze to immobilozer

Hilar
24-04-2005, 12:20
Wszystkie fordy mondeo mają immobilaizer?Ja nie wiem czy takowy mam? 8O Wiem że mam alarm ale od czasu zakupu auta-czyli jakies 1,5miesiąca-nie jest włączony z powodu niesprawności piłota.W centralce
przekrecałem kluczykiem ale to w niczym nie pomagało.Chciałem znaleść proponowany artykuł w dzile Downloads ale nie bardzo wiem jak. :wall:

krzys-68
24-04-2005, 14:23
Czesc wszysykim!!!Wymieniłem dzisiaj akumulator i od tamtej pory auto nie odpala 8O !!!Słyszałem ze czesami po takiej operacji trzeba zresetować kompa.Miał ktos taki problem?Prosze o pomoc!



Jak nie odpala - nawet nie stęknie? Żeby się komputer zresetował trzeba mieć wyłączony akumulator przez ok. 30 min. Po za tym obowiązuje kolejność zdejmowania i zakładania klem. Zdejmuje sie najpierw minusową potem plusową, zakłada najpierw plusową potem minusową . Może zwarłeś nichcącyi poleciał jakiś bezpiecznik. Po za tym wydaję mi się że jest jakiś główny bezpiecznik na kablu ( oprócz tych w skrzynkach).
A czy ten nowy akumulator aby napewno jest OK?Kolejnosc zdejmowania klem z kumulatora nie jest podyktowaną obsługa kompa tylko :) ryzykiem przypadkowego zwarcia w instalacji jak kluczem ktorym odkrecasz klemę dodatkowo dotkniesz nadwozia.zamknalbyś w ten sposb obwód prądu.Co do resetu kompa to usowamy tylko z pamięci tzw zawartośc bufora bledów,nie modyfikujac samego softu,to się nie da tak zrobic.Raczej autoalarmlub immobilizer się zawiesił.Trzeba by go od nowa programowac