PDA

Zobacz pełną wersję : Immobilizer



Przemek
23-04-2005, 20:05
Mam pytanko ...

Czy kupujac samochód dostaliscie czerwony (główny kluczyk).

Ja mam tylko dwa z czerwona kropką ...

I teraz mam małą zagwozdkę ... Otóż po właczeniu stacyjki w pozycje II lub uruchomieniu samochodu dioda przy zrgarku szybko miga przez minute a nastepnie zaczyna migac nieregularnie (wyczytałem w instrukacji ze system nie rozpoznaje kluczyka - ale samochód działa nie gaśnie ani sie z nim nic niedobergo nie dzieje - po co ja czytałem ta instrukcjie mogłem zyć w nieświadomości)

Czy ktoś już walczył z tym "problemem" ??
Ile kosztuje zmiana kodu i kluczyk główny w ASO albo u jakiegoś magika ktoś może wie ...


Dzieki za wszelkie informacje na ten temat.

ujemny
23-04-2005, 23:35
Niekoniecznie musi byc czerwony kluczyk. Tutaj (http://www.mirez.co.uk/Keys.htm) znajdziesz sporo informacji o kluczykach.

Ja dorabialem kluczyk do swojego bolidu. Za surowke skasowali mnie w ASO ok. 100 pln (akurat slusarz nie mial fordowskiej z immo, a mnie sie spieszylo bo tego dnia zatrzasnalem kluczyk :(). Za dociecie slusarz skasowal mnie cos ok. chyba 40 pln. ASO za programowanie (od reki) chyba ok. 60 pln.

altoot
24-04-2005, 00:00
ja dostałem komplet


2 czarne i jeden czerwony

v1tek77
24-04-2005, 09:23
ja dostałem komplet
2 czarne i jeden czerwony
szczesciarz :jezyk1:
Ja niestety mam dwa czarne :( ten czerwony to podobno kluczyk matka i tylko z niego mozna dorabiac ale polak potrafi i spokojnie dorabiaja tez z czarnego :metal

mburz
24-04-2005, 09:29
Przeważnie są 2 jeden "matka" do kodowania innych zapasowych kluczyków /czerwony lub czarny z czerwoną kropą/. Ilość zakodowanych kluczyków mozna sprawdzić po odczytaniu FDS2000 lub innym testerem diagnostycznym w specjalistycznej stascji obsługi samochodów.

Przemek
24-04-2005, 19:21
Czyli jeżeli jest taka sytuacj jak u mnie (immobilizer nie rozpoznaje klucza a szmochód działa OK) to znaczy ze mam odłaczony obwód immobilizera ???

Czy tak ???

mburz
24-04-2005, 20:47
Czyli jeżeli jest taka sytuacj jak u mnie (immobilizer nie rozpoznaje klucza a szmochód działa OK) to znaczy ze mam odłaczony obwód immobilizera ???

Czy tak ???

hmmm po prostackiemu mozna powiedzieć że masz zdjętego simlocka :palacz: