PDA

Zobacz pełną wersję : Peugeot 205, na ciepłym falują obroty/gaśnie/nie odpala.



Major DZL
04-01-2012, 21:06
Witam, oprócz mojego mondeo w domu mam też inne auta a jednym z nich jest: Peugeot 205 z '90r pod maską siedzi bestia o pojemności 1.1l i mocy 60KM (nie ma co się śmiać on setke osiąga praktycznie w tym samym czasie co mondeo 1.6 :P małe pudełeczko popiernicza ładnie). Jest tam jednopunktowy wtrysk.

Auto na zimnym pali "na strzała" jeździ, przyśpiesza - no wszystko idealnie. Problem zaczyna się gdy silnik się rozgrzeje. Wtedy zaczyna szarpać, zrywać. Na jałowym silnik się dusi (jak by ktoś chciał ruszyć bez gazu pod górkę), potrafi wtedy zgasnąć - jak zgaśnie na ciepłym to już marne szanse że sie go odpali - chyba że pedał w podłoge i kręcić może załapie. Ale co za różnica jak i tak nigdzie się nie pojedzie bo zrywa a na jałowym i tak sam zgaśnie. Trzeba poczekać aż auto ostygnie i znowu chodzi jak nowe.
Nikt nie potrafi mi pomóc a z racji że to auto jest u mnie w domu od zawsze (pamiętam jak jeszcze miał czarne blachy) nikt nie ma zamiaru go sprzedawać, niech sobie stoi w garażu. Tato jak będzie chciał sobie podjechać na zakupy czy do lekarza to w sam raz będzie miał.

No to lista rzeczy które wymieniłem:
- kopułka
- palec
- przewody
- świece
- cewka
- moduł
- filtry
- czujnik temperatury silnika
- silniczek krokowy
- sprawdziłem czy nie łapie lewego powietrza
- sonda

Niestety u mnie w mieście nie ma dobrego elektryka (starego), sami młodzi co płaczą że nie podłączą go pod komputer to skąd mają wiedzieć co się stało - a nigdzie dalej nim nie dojadę.
Ktoś ma pomysł co może być powodem? W to auto poszło sporo pieniędzy, więc nie spocznę póki nie będzie on jeździł.

Dawajcie pomysły.

fala
04-01-2012, 21:13
zmierz kompresje na ciepłym. olej i płyn chłodniczy nie znika?

rc23
04-01-2012, 21:18
jednopunktowy wtrysk to wymysł chyba BOSCHA, K-Jetronic to sie nazywa i był też w 205-tce

radzę jechac do BOSCH SERVICE bo jest to dość skomplikowane jesli chodzi o podciśnienia

i pierwsze co bym sprawdził to szczelność wężyków

fala
04-01-2012, 21:26
i pierwsze co bym sprawdził to szczelność wężyków

tam nie było przypadkiem elektronicznego sterowania? wydaje mi się, że prędzej ssania by nie było ale mogę się mylić

jeśli płyny nie znikają znaczy, że uszczelka pod głowicą ok.. sugeruję, bo u mnie i w Vectrze kumpla takie objawy były (u mnie są) po rozgrzaniu jak uszczelka zmarła

Major DZL
04-01-2012, 21:29
zmierz kompresje na ciepłym to jutro się za to biorę,


olej i płyn chłodniczy nie znika?
ciężko stwierdzić bo tym autem aktualnie nie pojeździsz, przejedziesz z 2/3km i zaczynają się zrywy - ale wydaje mi się że nie, chyba że jakoś minimalnie ucieka

a to że czasami przykatowałem auto mogło mieć jakiś wpływ na to co się stało?

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:27 ----------


tam nie było przypadkiem elektronicznego sterowania? wydaje mi się, że prędzej ssania by nie było ale mogę się mylić ale elektroniczne sterowanie czego? bo nie ogarnąłem

rc23
04-01-2012, 21:53
tam nie było przypadkiem elektronicznego sterowania?

to taka hybryda, jest elektronika i do diabła węzyków

fala
04-01-2012, 23:11
a to że czasami przykatowałem auto mogło mieć jakiś wpływ na to co się stało?

nie chcę cię martwić, ale tak skończyła żywot uszczelka w Unie mojej mamy. chciałem dość żwawo przejechać 30km do koleżanki i przed celem zaczął mi szarpać i walić parą z rury, jak po 3h ostygł chodził ok ale gdy tylko płyn zaczęło pompować w układ padaka

Major DZL
04-01-2012, 23:26
nie chcę cię martwić, ale tak skończyła żywot uszczelka w Unie mojej mamy. chciałem dość żwawo przejechać 30km do koleżanki i przed celem zaczął mi szarpać i walić parą z rury, jak po 3h ostygł chodził ok ale gdy tylko płyn zaczęło pompować w układ padaka
Ja jeszcze myślałem nad czujnikiem położenia przepustnicy albo tym komputerem - że jak się nagrzeje to źle podaje sygnał albo coś i źle jest regulowana mieszanka i ma problemy.

Powiem Ci że ta Twoja wersja mogłaby się trzymać kupy, akurat z wymianą nie będzie problemu bo w tym aucie było robione przez tyle lat praktycznie wszystko uszczelka też była zmieniana więc jedynie koszt uszczelki i jazda.

Boonaro
08-01-2012, 12:06
Najprawdopodobniej to przyczyna tego potencjometru lub elektronicznego sterowania wtryskiem, ja miałem podobne objawy ostatnio w peugeocie 306 1,4, tyle co ja z nim się na ćwiczyłem to przechodzi ludzkie granice, pojechałem w końcu na szrot kupiłem cały monowtrysk z silniczkiem krokowym i potencjometrem za 40zł. i to załatwiło sprawę a i jednocześnie trochę poprawiłem mu osiągi bo założyłem całość od silnika 1,6 z większą przepustnicą.

Major DZL
29-01-2012, 12:00
Boonaro spróbuje iść też w tą strone.

Znalazłem peugeota ale 106 tą pierwszą wersję: 1991 - 1996 na części
Wie ktoś może czy cały wtrysk,przepustnica itd będą pasować do mojego peugeota 205? Pod maską to bardzo podobnie wygląda, ale nie chce kupować żeby potem się okazało że nie pasuje.

Boonaro
30-01-2012, 19:33
Powinno pasować, ja wcześniej założyłem nawet od Citroena ZX bo to ten sam silnik i pasował bez problemu no ale silnik juz wtedy wogole nie chciał na tym monowtrysku pracować bo był jeszcze bardziej uwalony od mojego.

Major DZL
20-02-2012, 18:05
Chciałem wyciągnąć go i trochę przepalić bo stał te mrozy i śniegi. Aku było naładowane to na strzała odpalił. Przejechałem się kawałek, podjechałem pod dom i zgasiłem. Chciałem go potem schować do garażu ale nie odpalił :/ Nocował na dworze, na drugi dzień to samo - kręcił ale nie odpalał.

Sprawdzałem: na świecach jest iskra, ściągnąłem obudowę nad monowtryskiem i jak się kręci widać że podaje paliwo. Więc o co chodzi? Iskra jest, paliwo jest ale nie odpala :/

Majsterbombka
20-02-2012, 18:14
masz w nim kontrolke "check engine"? moze bedzie sie dało zczytac błedy z kodów błyskowych.
Szukałes info na forum 205?? moze tam cos pomogą?:hmm:

Major DZL
20-02-2012, 18:32
masz w nim kontrolke "check engine"? moze bedzie sie dało zczytac błedy z kodów błyskowych.
tak próbowałem zczytać, ale jest tylko
początek odczytu
czujnik położenia wału
koniec odczytu

błąd czujnik położenia wału był od kiedy pamiętam, ale to nigdy nie przeszkadzało i zawsze jeździł

domin79
20-02-2012, 19:41
Początkowe objawy wskazywałyby na zapchany katalizator .

Major DZL
20-02-2012, 23:44
Początkowe objawy wskazywałyby na zapchany katalizator .
początkowe w sensie że na gorącym padał? czy że teraz nie chce odpalić?

a może być tak że się tak zapchał katalizator że nie odpali? hmm...

spth
21-02-2012, 00:17
tak próbowałem zczytać, ale jest tylko
początek odczytu
czujnik położenia wału
koniec odczytu

błąd czujnik położenia wału był od kiedy pamiętam, ale to nigdy nie przeszkadzało i zawsze jeździł
Witam !
Pójdź w tą stronę. Jak się nagrzeje potrafi swirować.
pozdro