PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Po wrzuceniu P i przyciśniętym hamulcem nożnym dziwny dźwięk trtrtrtrtrr w dźwi bieg



luke369
05-01-2012, 21:52
Przy przejechaniu nieważne czy to krótkiego czy długiego odcinka po umieszczeni drążka zmiany biegów na P i przyciśniętym hamulcu nożnym pojawia się dźwięk ciężko określić przypominający ala trtrtrtrrrrrrr w drążku zmiany biegów. Czy ktoś może wie jaka to może być przyczyna. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
luke369

koval123
06-01-2012, 09:46
Aby przełączyć dźwignię zmiany biegów w tym automacie muszą być spełnione 2 warunki: wciśnięty pedał hamulca + wciśnięty przycisk na gałce dźwigni. Jeśli hamulec jest niewystarczająco wciśnięty albo samochód stoi na wzniesieniu to zapadka wprzycisku gałki tak własnie grzechocze, w zasadzie tylko po przełączeniu do położenia P. To jest znak że koła nie są w pełni zahamowane (przynajmniej komp skrzyni tak to odbiera, czy cuś...) i trzeba przycisk wcisnąć, wcisnąć pedał lub zaciągnąć hamulec awaryjny i puścić przycisk.
Proszę mnie poprawić jeśli coś pomerdałem...

JollyMorgan
08-01-2012, 14:58
Też tak mam i myślałem, że po porostu nie łapie dobrze elektromagnes, który ma zablokować dźwignię. Kiedyś dawno zacząłem nawet to rozbierać, ale jakoś brakło czasu, a później się przyzwyczaiłem.... Lekko wciskam przycisk na gałce i zaczep przestaje "trykać".

cdsoftware
09-01-2012, 21:56
Dokładnie - to terkocze blokada wajchy wybierającej tryb pracy skrzyni.
W moim też terkocze, ja tam to olewam ;)

Pozdrawiam !

Mavv
13-01-2012, 01:10
U mnie jest to samo. Tak jak koval123 pisze - jak parkuje na wzniesieniu, to podczas przełączania na P tak terkocze. Przestałem sie tym przejmować.

Sartan
13-01-2012, 14:49
U mnie to samo, też olewam temat.