PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK3 automat proszę o ocene



obuchos11
09-01-2012, 16:42
Witam prosił bym o ocenę tego właśnie mondeo, http://otomoto.pl/ford-mondeo-C19741985.html co sądzicie o automatach w mondeo o ile więcej palą i jak sprawuje się skrzynia automatyczna "awaryjna czy wieczna do iluś kilometrów". Auto cały czas użytkowane przez kobietę, dzowniłem do właściciela tego auta to jak każdy " nic nie stuka i nie puka IDEAŁ", pojazd znajduje się 300km ode mnie więc warto jechać czy się wstrzymać, czekam na wasze odpowiedzi

Pozdrawiam :)

dechardin
24-01-2012, 09:45
kupiłeś? wlasnie przymierzam sie do zakupu takiego cudu z automatem, dokladnie takim jak na zdjeciu, napisz jak sie sprawuje

obuchos11
24-01-2012, 10:49
Niestety tego egzemplarza nie kupiłem, wystraszyłem się rdzy która widnieje na progu od kierowcy. Kupiłem zwykłego manuala 2.0 beznyna w hatchbacku i jak narazie nie narzekam najbardziej obawiam się koła dwmasowego "sprzęgła" jak narazie wszystko wskazuje że powoli dwumasa umiera a koszt wymiany sprzęgła w moim mondku ponad 2 tyś kosztuje a kasę całą jaką miałem wydałem na auto...

---------- Post added at 09:42 ---------- Previous post was at 09:38 ----------

Mondeo które kupiłem jest z 2002r. 2.0 benzyna hatchback przebieg 156 tyś udokumentowany dałem za nie 12 tyś PLN. Oczywiście ma trochę rdzy na dolnych rantach drzwi ale to wszystko jest to zrobienia, nie widziałem mondeo 2001-2002 bez rdzy na krawędziach drzwi.

---------- Post added at 09:49 ---------- Previous post was at 09:42 ----------

A co do automatu nie jestem przekonany, przejechałem się niedawno astra w automacie, świetna sprawa nie trzeba wachlować biegami tylko wrzucamy D i przed siebie. O ile wiem to automat o jeden litr więcej spali niz manual, nie wiem dlaczego ale nigdy nie byłem za automatem. Kiedyś mój znajomy miał w Fordzie Scorpio 2.9 RS automat to poszły mu trzy skrzynie w przeciągu roku być może to mnie razi "ten fakt" no ale technika idzie do przodu i mondeo mk3 automat to wieczność.