PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo 2009 z Allegro. Proszę o pomoc w ocenie stanu.



ultracomp
14-01-2012, 17:36
Witam.
Jest takie mondeo:
http://allegro.pl/2009-mondeo-ghia-x-okazja-bezowe-skory-navi-zam-i2030044012.html
Aukcja się zakończyła.
Cena chyba fajna i jestem zainteresowany wybraniem się do sprzedającego (niestety mam prawie 600 km do przejechania).
Może ktoś z Was wie coś na temat sprzedającego i jego samochodów (sprzedaje dużo fordów).
Gdzie można sprawdzić historię auta?
Podobno gość kupuje auta z Banku. To pochodzi z Belgii.
pozdrawiam
Zbigniew Dąbrowski

CzarekJ
14-01-2012, 18:57
Może wiele nie podpowiem ale:
1) Ze sprawdzeniem historii auta sprowadzonego może być problem nawet w ASO.
2) Sprzedający zapewnia bezproblemową wizytę w serwisie (być może w ASO) - wykonanie pełnej ekspertyzy może kosztować ale przy cenie zakupu to pikuś nawet jeżeli nie będzie ona pozytywna.
3) Należałoby to zrobić - przebieg auta chociaż możliwy to jednak budzi wątpliwości - kombi w dieslu niecałe 30tys rocznie??
Równie dobrze może mieć 160... a wtedy zaczną się "schodki" chociaż mając w zanadrzu 5-10tys to też nie problem - układ wtryskowy,sprzęgło i filtr cząstek stałych i furka lata kolejne 160tys bezproblemowo.....

andrzejud
14-01-2012, 19:03
Tak jak napisał CzarekJ ciężko to sprawdzić. Jeżeli jest książka to można zadzwonić albo napisać do serwisu, który jest na pieczątkach i spróbować potwierdzić.

Furka całkiem fajna. Jedno tylko szkoda, że nie ma grzanych foteli bo przy skórze to bardzo przydatne w zimie. Ale wrażenie robi bardzo pozytywne.

ultracomp
14-01-2012, 20:33
Dzięki za szybkie info.
Moje MK3 z 2004 roku ma 150 tys. Mam je od nowości i robię 30 tys / rocznie. Wiem że można nastukać nawet 100 tys rocznie.
Gdybym ja miał kupić auto do "łochania" to beżowej skóry był nie brał.

Mam wrażenie jakby te drzwi przednie były w innym odcieniu. Co o tym sądzicie:
http://img217.imageshack.us/img217/8137/img9100.jpg
Jest ktoś może w okolicy Gorzowa kto mógłby nawet odpłatnie pojechać i obejrzeć auto ?

andrzejud
14-01-2012, 20:41
Mam wrażenie jakby te drzwi przednie były w innym odcieniu. Co o tym sądzicie:
Trzeba by sprawdzić na żywo bo tak samo na tym zdjęciu przedni zderzak wygląda podejrzanie. To może być tylko i wyłącznie kwestia zdjęcia. Nie osądzał bym na tej podstawie czy były robione czy nie.

Fred.X
14-01-2012, 21:16
Moje MK3 z 2004 roku ma 150 tys. Mam je od nowości i robię 30 tys / rocznie.
i co oddasz je za bezcen :hmm: , taka wersja minimum 55-60 tys i z przebiegiem większym :skromny: , na moje licznik cofnięty

PrzemoFG
14-01-2012, 22:32
Dzięki za szybkie info.
Moje MK3 z 2004 roku ma 150 tys. Mam je od nowości i robię 30 tys / rocznie. Wiem że można nastukać nawet 100 tys rocznie.
Gdybym ja miał kupić auto do "łochania" to beżowej skóry był nie brał.

Mam wrażenie jakby te drzwi przednie były w innym odcieniu. Co o tym sądzicie:
http://img217.imageshack.us/img217/8137/img9100.jpg
Jest ktoś może w okolicy Gorzowa kto mógłby nawet odpłatnie pojechać i obejrzeć auto ?

Witam poproś sprzedającego aby wysłał Ci zdjęcia książki serwisowej wraz z pieczątkami aby były czytelne dane ASO,
Ja jak szukałem swojego to jeden na 10 sprzedających takie coś chciał wysłać,
A jeżeli już któryś wyśle to dzwoń lub pisz do ASO i sprawdzaj
Fordy nie mają centralnej Bazy ASO i są często kręcone.

sokoleokoo2
15-01-2012, 00:18
Witam, mój Prezesina ma takowego w Hbacku, identyczna tapicerka, i powiem że jego 90 kkm po niecałych 4 latach wygląda dużo gorzej (wnętrze i lakier Panther Black) . Jedyne do czego na zdjęciach można się przyczepić to maska/atrapa/zderzak - jakoś ta szczelina za duża oraz lampa lewa jest gorzej spasowana niż prawa. Ale tak jak piszą koledzy - być może zdjęcia tak robione.

CzarekJ
15-01-2012, 12:46
Witam poproś sprzedającego aby wysłał Ci zdjęcia książki serwisowej wraz z pieczątkami aby były czytelne dane ASO,
Ja jak szukałem swojego to jeden na 10 sprzedających takie coś chciał wysłać,
A jeżeli już któryś wyśle to dzwoń lub pisz do ASO i sprawdzaj
Fordy nie mają centralnej Bazy ASO i są często kręcone.
Mała sugestia:
Masz MkIV i jesteś z Gorzowa.........:hmm:


Jest ktoś może w okolicy Gorzowa kto mógłby nawet odpłatnie pojechać i obejrzeć auto ?



2) Sprzedający zapewnia bezproblemową wizytę w serwisie (być może w ASO) - wykonanie pełnej ekspertyzy może kosztować ale przy cenie zakupu to pikuś nawet jeżeli nie będzie ona pozytywna

ultracomp
15-01-2012, 23:59
Super. Dzięki za porady.
Powiem szczerze że to chyba jedyne forum gdzie szybko i konkretnie ktoś pomaga !
Jutro poproszę aby sprzedawca wysłał mi skany, chociaż ze względu na moim zdaniem zbyt niską cenę nie napalam się za bardzo.
pozdrawiam,