PDA

Zobacz pełną wersję : Który silnik wybrać do LPG?



quattroporte
15-01-2012, 12:42
Witajcie.

Jestem tutaj nową osobą na forum. Nie posiadam jeszcze Forda Mondeo ale bardzo poważnie rozważam taką możliwość. Auto planuję zakupić na przełomie lutego/marca. Chcę podejść do zakupu przygotowany i na chłodno ocenic konkretne auta.
Zainteresował mnie Ford mondeo mk III Kombi z silnikami benzynowymi. Potrzebuję w miarę przestronnego auta z sporym bagażnikiem.

Chciałbym się szanownych forumowiczów zapytać którego silnika szukać i którego ewentualnie unikać w poszukiwaniach auta które z założenia będzie miało zakładaną instalację LPG. Nadmienię iż auto będę kupował bez żadnej instalacji aby to zlecić samemu.

Co do wymagań to praktycznie nie mam żadnych, obecnie mam Daewoo Matiza, po przesiadce na większe auto każde będzie szybsze :)
Nie chciałbym jedynie silników V6, chyba że nadają się bardziej do LPG niż 1.8 czy 2.0. Musiałbym rozważyć wtedy względy ekonomiczne.
Poszukuję auta tak do 15.000zł jeśli to ma pomóc w poradzie na temat silnika.

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

CzarekJ
15-01-2012, 13:19
Zarówno każdy Duratec jak i V6 dobrze znosi LPG nawet II gen.....
Jest to tylko kwestia prawidłowego doboru,montażu i strojenia instalacji LPG jak i sprawności samego silnika.
A wiadomo że szczęście przy zakupie auta używanego też trzeba mieć.....

Mondekmk1
15-01-2012, 13:56
Zarówno każdy Duratec jak i V6 dobrze znosi LPG nawet II gen.....
Pierwsze slysze takie stwierdzenie...Durateci i zeteci slabo nadaja sie do LPG co nie oznacz ze nie mozna ich zakladac i jak juz to gaz sekwencyjny.

dominiq
15-01-2012, 14:03
V6 bardzo dobrze znosi gaz, ale musi to być instalacja IV generacji.

Fred.X
15-01-2012, 14:24
Pierwsze slysze takie stwierdzenie...Durateci i zeteci slabo nadaja sie do LPGprzestań bajki opowiadać , podaj przyczynę dlaczego słabo się nadają :hmm:

tasiek
15-01-2012, 14:27
zeteci slabo nadaja sie do LPG

te silniki wbrew tego co piszą inni świetnie chodzą na gazie mój ma już przelatane grubo ponad 260tyś na gazie a w sumie ma na stukane 380tyś licznikowe a czy był kręcony to nie mam pojęcia instalka chyba 2 gen. bo sekwencja to na pewno nie jest silnik 1,8l 115KM

klex
15-01-2012, 14:41
ja też miałem zeteca 1.8 115KM i na sekwencji śmigał aż miło, żadnych problemów nigdy nie było. Najważniejsze, aby gaziarz co zakłada miał trochę pojęcia i zrobiłto sumiennie i porządnie ;)

CzarekJ
15-01-2012, 14:52
Pierwsze slysze takie stwierdzenie...Durateci i zeteci slabo nadaja sie do LPG co nie oznacz ze nie mozna ich zakladac i jak juz to gaz sekwencyjny.
:terefere: - patrz pozostałe posty.

Miałem zeteca z II gen.......praktycznie żadnych problemów - jedynie reduktor wymieniony po 110tys i lambda.
To że potrafił prychać i robić "bum" to jedynie moja własna zasługa - prawie upalone świece (przerwa 2,7mm) i "słabe" kable WN.......

Więc sorry - nie pisz bajek.....

kordyl
15-01-2012, 14:57
Bierz V-kę. Przynajmniej nie będziesz musiał pilnować zaworów, bo tam jest hydrauliczna regulacja.

Fred.X
15-01-2012, 14:59
bo tam jest hydrauliczna regulacja.i myślisz , ze to lepsze :bajer:

quattroporte
15-01-2012, 15:53
Dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedzi. :brawo:

Czyli nie ma żadnego silnika w który nie da się zamontować instalacji LPG? Żaden nie ma wtrysku bezpośredniego tak?
Co do wyboru instalacji LPG, jako że auto będzie miało mi służyc kilka ładnych lat nie będę się bawił w tanie i proste instalacje. W gre wchodzi tylko dobra sekwencja z wlewem pod klapka paliwa.

Nie ukrywam że głownie interesuje się silnikami 2.0 o mocy 145KM, jeżeli się trafi zadbany 1.8 to też nie będe robił problemu. V6 się boje ze względu na spalanie, auto ma być głównie do miasta, 2x w miesiacu dłuższa trasa i w wakacje około 1200km podczas wypoczynku.

:pub:

andrzejud
15-01-2012, 15:59
Żaden nie ma wtrysku bezpośredniego tak?

1.8 SCI 130 KM. Teo unikaj bo ma wtrysk bezpośredni i z LPG będzie problem.


z wlewem pod klapka paliwa.
Wg mnie to więcej problemu niż zalet. Za każdym razem będziesz biegał z przelotką. Po co?

quattroporte
15-01-2012, 16:06
1.8 SCI 130 KM. Teo unikaj bo ma wtrysk bezpośredni i z LPG będzie problem.

Dziękuję. O to mi chodziło :up:



Wg mnie to więcej problemu niż zalet. Za każdym razem będziesz biegał z przelotką. Po co?

1. Estetyka
2. Nie chcę utrudniać pracy osobom na stacji

:)

Fred.X
15-01-2012, 18:01
ja mam w zderzaku korek maźnięty pod kolor zderzaka :bigok:

andrzejud
15-01-2012, 18:10
2. Nie chcę utrudniać pracy osobom na stacji

No bardzo szlachetne, ale:
1. utrudnisz sobie życie
2. będziesz wkurzał wszystkich pozostałych czekających za tobą bo do czasu tankowania dojdzie czas wyjęcia i wkręcenia przelotki i później wykręcenia i schowania.
Wg mnie estetyka nie jest aż tego warta a zawsze można zrobić tak jak napisał Fred.X i mieć spokój.

Ale to tylko moje zdanie. Zrobisz jak będziesz chciał.

quattroporte
15-01-2012, 19:25
Najpierw musze się w końcu na coś zdecydować a później przy montażu będę dokładniej myślał o miejscu wlewu. :up:

Póki co mam jeszcze około miesiąca czasu na dokonanie wyboru. Ale przeglądając oferty Mondeo wypada najlepiej pod wzgledem rocznika/wyposażenia/ceny.

Teraz się jeszcze zastanawiam nad 2.5 V6, pytanie czy warto płacić więcej na stacji? Teraz w trasie auto przy obecnej cenie paliwa spala mi na 100km 27,85zł więc chciałbym aby nowe auto mieściło się MAX w 50zł. Nie wiem czy V6 się mieści w tym przedziale :)

Fred.X
15-01-2012, 19:28
Nie wiem czy V6 się mieści w tym przedziale
zmieści się :skromny:
spokojnie

---------- Post added at 18:28 ---------- Previous post was at 18:26 ----------

licząc V-kę , że spali 15 L LPG średnio
2,8x15=42 zł + 8 zł na Pb na odpalanie , to i tak jest z dużym zapasem

dominiq
15-01-2012, 19:28
Miałem wlew pod klapką w Omedzie i przyznam, że było to upierdliwe. Teraz mam w czarnej listwie zderzaka. Nie rzuca się to tak w oczy.

http://kocinski.nstrefa.pl/mondeo/detailing/mond15.jpg

andrzejud
15-01-2012, 19:28
zmieści się
spokojnie

Oczywiście jeżeli założysz LPG bo na PB to tak sobie.

quattroporte
15-01-2012, 19:29
A przy instalacji LPG który silnik ma dłuższą zywotność? V6 nie ma żadnych wad? :P Bo może uda mi się przekonać partnerkę do zakupu V6 jesli żadnego 2.0 nie znajde w przyzwoitym stanie.

Marcin-Klb
16-01-2012, 00:12
2.5 mruczy elegancko, jedzie i wydaje mi się że chyba bezobsługowe wręcz, to dobre silniki, na taki choruję :)

andrzejud
16-01-2012, 00:28
nie ma żadnych wad

Każdy jakieś tam wady ma, ale te V6 są udane. Jedyne co to musisz wziąć pod uwagę wyższy koszt instalki LPG bo to 6 cylindrów i 170KM a do tego musi być odpowiednio wydajny reduktor.

Za to dźwięk i kultura pracy pierwsza klasa. Miałem takie 2 i na prawdę byłem zadowolony. A spalanie do przeżycia i nie tak dużo większe niż w 2.0.

sssV
16-01-2012, 10:16
Ja mam zagazowana Vke i jestem bardzo zadowolony. spalanie srednie 12l-13l LPG.
Instalka BRC Sequent 56. Do tego mam wlew gazu pod klapka paliwa i uwazam, ze jest to bardzo madre rozwiazanie jesli chodzi o estetyke.
W takim zestawieniu auto mam praktycznie bezobslugowe, jedynie olej.
Tak to wyglada pod maska:
http://img525.imageshack.us/img525/3024/20605339.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/525/20605339.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Vka spala ok 2l wiecej niz 2.0 wiec dla mnie wybor jest oczywisty.

quattroporte
16-01-2012, 10:33
Ja będę głównie jeździł po mieście więc zakładam spalanie LPG na poziomie 15l przy v6 i około 10-12l w R4 2.0

Niby tylko 10zł róznicy ale jednak. A i chyba części są droższe niż do R4? Zawieszenie, hamulce, rozrząd?

sssV
16-01-2012, 10:36
Z czesci to chyba tylko wiecej swiec i oleju a reszta na takim samym poziomie. Rozrzad jest na lancuchu podobnie jak w 2.0 czyli sie go nie wymienia.

andrzejud
16-01-2012, 10:36
Zawieszenie, hamulce, rozrząd?
Z tego co pamiętam to zawieszenie i hamulce te same.
Rozrząd - kiedyś pamiętam jakiś opis żeby sprawdzić stan łańcucha po 400 tysiącach km. Tym raczej się nie martw w V6:hehe:

quattroporte
16-01-2012, 10:41
No to coraz bardziej się przekonuje do tego V6. Jednak jak będę szukał auta to zapewne nic interesującego w mojej okolicy nie będzie a po auto nie będe jechał dalej niż 100/150km. I prawdopodobnie kupię to co się trafi w dobrym stanie.

Choć mam nadzieję iż pojawi się jakaś ciekawa oferta V6 :D Jak już coś znajdę to z pewnością będę chciał Was prosić o poradę, ewentualnie w miarę możliwości o sprawdzenie jak będzie gdzieś daleko :up:

rafek
16-01-2012, 13:10
Kupić dobre V to nie tak hop siup . Jak już coś upatrzysz dobre było by wstawienie tutaj fot a i jak byś mógł kogoś z regionu gdzie masz auto poprosić o pomoc w oględzinach na miejscu .Mnie to się bardzo podobuję - choć nie mieści się w Twoich widełkach cenowych .http://moto.allegro.pl/mondeo-2-5-v6-6-biegow-klima-stan-bdb-okazja-i2041436282.html

CzarekJ
16-01-2012, 13:26
Mnie to się bardzo podobuję - choć nie mieści się w Twoich widełkach cenowych .http://moto.allegro.pl/mondeo-2-5-v6...041436282.html
Pytanie tylko o te "widełki"......
Zakupić auto za....ileś tam - ok ale to trzeba jeszcze zarejestrować,ubezpieczyć,założyć LPG (w tym wypadku) no i jeszcze jakiś pakiet startowy.....to niestety kosztuje a nie wiemy czym tak naprawdę dysponuje kolega "quattroporte".

rafek
16-01-2012, 17:15
Z tego co kolega pisał szuka do 15k . Ten jest z linka za 14,3 więc pewnie za 13,5 by poszedł . Zostaje na jakieś opłaty . W sumie często lepiej dać ciut więcej niż kupić super okazję a potem i tak sie wsadzi . Zresztą na używany nie ma reguły .

CzarekJ
17-01-2012, 01:43
No tak - zgoda....do 15k.
Chodziło mi o to czy kolega "quattroporte" ma "tylko" te 15k czy to tylko cena zakupu.....o pozostałe wydatki się nie martwi - na to ma inną pulę bądź może pozwolić sobie na ich pokrycie z dochodów.

W sumie często lepiej dać ciut więcej niż kupić super okazję a potem i tak sie wsadzi
Ale wtedy wie się co się ma,

Zresztą na używany nie ma reguły
O - to święte słowa.

quattroporte
17-01-2012, 09:13
Więc zaczynając od początku.

Auto będę zmieniał na przełomie lutego/marca więc obecne oferty aut będą nieaktualne do tego czasu. A jak beda to znaczy ze cos nie tak z nimi jest.

Budżet jaki planuje to 15.000zł na auto w tym na rejestracje i ewentualne pierwsze naprawy, choć jeśli będzie auto tego warte to delikatnie będzie można dołożyć. LPG nie ma w cenie bo na to bedzie dodatkowa $. Wiadomo im mniej tym lepiej.

Mondeo z linku nie ukrywam że mi się podoba. Kolor/wyposażenie/rocznik

Na 100% jak będę miał jakiegoś Mondka na oku to najpierw tutaj zamieszcze ogłoszenie, podam numer VIN i ewentualnie poprosze kogoś chętnego z okolic auta o pomoc w oględzinach. Oczywiście nie za darmo :D



A teraz wracając do tematu LPG.

Mój kolega ma Mk 2 1.8l LPG z tym że nie wiem której generacji LPG jest i mi powiedział że jemu pali w mieście teraz 14l LPG 8O
I teraz sobie tak myślę jakim cudem 2.5 bedzie paliło podobnie? Jestem nastawiony na spalanie przy normalniej jezdzie MAX 15-16l LPG. Czy to wina jego instalki? Czy może powrócić znów do poszukiwań 1.8/2l za te póltora miesiąca?

Fred.X
17-01-2012, 09:22
Mój kolega ma Mk 2 1.8l LPG z tym że nie wiem której generacji LPG jest i mi powiedział że jemu pali w mieście teraz 14l LPG
i dobrze powiedział , mój 2.0 w mieście , z klima i w korkach do 16 potrafi łyknąc :skromny:

quattroporte
17-01-2012, 09:22
No tak - zgoda....do 15k.
Chodziło mi o to czy kolega "quattroporte" ma "tylko" te 15k czy to tylko cena zakupu.....o pozostałe wydatki się nie martwi - na to ma inną pulę bądź może pozwolić sobie na ich pokrycie z dochodów.


Wiem że auto będzie bardziej wymagające niż moje obecne. Także jestem tego świadom. Co do napraw to jestem zdania że lepiej szybko i dobrze niż czekać i patrzeć na auto które umiera powoli.

A tak przy okazji to z tego co tutaj wyczytałem to po zakupie tak naprawdę nie ma chyba za wiele wydatków na auto?
Wymiana oleju, filtra oleju, powietrza, kabinowego, paliwa, wymiana swiec i kabli WN,wymiana płynu hamulcowego, sprawdzenie klimatyzacji, wymiana płynu chłodniczego. Rozrząd jesli jest cicho odpada. Coś pominąłem?

Zawieszenie i układ hamulcowy zostanie sprawdzony i tez ewentualnie wymienione to co trzeba. Na początekowe naprawy i wymiany które wyzej zamieściłem (bez zawieszenia) licze mniej wiecej 2.000zł. Czy to nie za mało?

Fred.X
17-01-2012, 09:23
I teraz sobie tak myślę jakim cudem 2.5 bedzie paliło podobnie?bajki piszą :skromny:

---------- Post added at 08:23 ---------- Previous post was at 08:22 ----------


Czy to nie za mało?powinno wystarczyć

CzarekJ
17-01-2012, 12:56
A tak przy okazji to z tego co tutaj wyczytałem to po zakupie tak naprawdę nie ma chyba za wiele wydatków na auto?
Wymiana oleju, filtra oleju, powietrza, kabinowego, paliwa, wymiana swiec i kabli WN,wymiana płynu hamulcowego, sprawdzenie klimatyzacji, wymiana płynu chłodniczego. Rozrząd jesli jest cicho odpada. Coś pominąłem?
Jeszcze ogumienie - chyba że będzie w dobrym stanie.

Na początekowe naprawy i wymiany które wyzej zamieściłem (bez zawieszenia) licze mniej wiecej 2.000zł. Czy to nie za mało?
Powinno "styknąć".....bez ogumienia oczywiście.

hunterPL
18-01-2012, 00:33
Mój kolega ma Mk 2 1.8l LPG z tym że nie wiem której generacji LPG jest i mi powiedział że jemu pali w mieście teraz 14l LPG 8O
I teraz sobie tak myślę jakim cudem 2.5 bedzie paliło podobnie? Jestem nastawiony na spalanie przy normalniej jezdzie MAX 15-16l LPG. Czy to wina jego instalki? Czy może powrócić znów do poszukiwań 1.8/2l za te póltora miesiąca?

Nie wiem jak to jest w Mk3 ale moje Mk1 silnik 1.8 w mieście ok 14-15l gazu, w trasie ok 9-11 w zależności od warunków i wagi mojej nogi:D

patrykolot
25-01-2012, 19:20
Moje pierwsze mondeo było 2.0 w trasie palilo 10 litrów. Obecnie mam v6 i w trasie w podobnych warunkach jara 12litrow. Więc jakiejś kosmicznej różnicy niewidze... A jazda V jest ciekawsza niż 2.0 a koszty do akceptacji :)