PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana automatycznej skrzyni Mondeo mk3 2.5 V6 2004r



paul86
15-01-2012, 18:19
Witam. Mam możliwość kupna mondeo mk3 2.5l z grudnia 2004r. w atrakcyjnej cenie. W autku coś jest nie tak z automatyczną skrzynia biegów podobno rozgrzana nie załącza biegów dokładnie nie wiem o co tam chodzi znajomy mówi, że wymiana wyniesie mnie nie więcej jak 2.5tys mowa tu o wymianie na używkę po 70tys km. podobno taką znalazł. Ja niestety jestem zielony w tym temacie i proszę kogoś o poradę czy warto się tym autkiem zainteresować czy sobie odpuścić.

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedz( czas mnie goni bo trzeba zaliczkować auto a ja nie wiem co robić)

andrzejud
15-01-2012, 18:25
Myślę, że najważniejsze jest w jakim stanie jest cała reszta.
Sama skrzynia to nie problem chociaż ja osobiście mam nie najlepsze wspomnienia.
Tam jest 5 biegowa Jatco. Jak ja szukałem to ciężko było coś dorwać w rozsądnej cenie na podmianę bo większość była od dizli ale jeżeli udało się znaleźć za 2.5k to dobra cena. Ja płaciłem 2k za samo sterowanie z wymianą a za naprawę dałem ponad 7k:boshe:

paul86
15-01-2012, 18:53
Myślę, że najważniejsze jest w jakim stanie jest cała reszta.
Sama skrzynia to nie problem chociaż ja osobiście mam nie najlepsze wspomnienia.
Tam jest 5 biegowa Jatco. Jak ja szukałem to ciężko było coś dorwać w rozsądnej cenie na podmianę bo większość była od dizli ale jeżeli udało się znaleźć za 2.5k to dobra cena. Ja płaciłem 2k za samo sterowanie z wymianą a za naprawę dałem ponad 7k:boshe:


Cała reszta podobno jest w bardzo dobrym stanie autko w full opcji ma przejechane 170tys przebieg autentyczny. Niestety autkiem nie jeździłem i nie widziałem na żywo jedynie tylko na zdjęciach. Samochód stoi u pierwszego właściciela w Szwajcarii oglądał go dobry kumpel który handluje samochodami wiec raczej na minę by mnie nie ładował jedyne co jest do zrobienia to skrzynia mówił, że ma znajomego mechaniora który nieraz mu naprawia automaty i by się tym ziają. Autko już po opłatach by mnie wyniosło 12tys plus koszt naprawy skrzyni bądź ewentualna wymiana no i własnie nie wiem w jakiej autentycznej kwocie to wszystko by się zamknęło.

analyzator
15-01-2012, 22:29
a nie da się tam przełożyć manula ?? :)) byłoby w dobrej cenie i sensownie bo jak kojarzę to ta skrzynka jest raczej ślamazarna

andrzejud
15-01-2012, 23:57
bo jak kojarzę to ta skrzynka jest raczej ślamazarna
DSG to to nie jest, ale komfort bez porównania z manualem.
Ja po dwóch latach miałem problem z przesiadką się z automatu, ale niestety 2.5T z automatem nie robili :-(

Ja tam bym tego na pewno nie zmieniał tylko naprawić albo wymienić skrzynię i śmigać.

Jeżeli ma 170kkm na V6 i automacie to bez problemu jeszcze pojeździ.
Byle by tą skrzynię porządnie zrobić.

batman72
16-01-2012, 09:09
naprawić albo wymienić skrzynię i śmigać
Popieram. Również po ugotowaniu skrzyni zmieniłem na inną.
Tyle, że ja kupiłem całe auto z udokumentowanym przebiegiem 125tys i rozebrałem je na części.
Nie po to mam automat, żeby zmieniać na manuala.

cdsoftware
16-01-2012, 12:30
Popieram. Również po ugotowaniu skrzyni zmieniłem na inną.
Tyle, że ja kupiłem całe auto z udokumentowanym przebiegiem 125tys i rozebrałem je na części.
Nie po to mam automat, żeby zmieniać na manuala.

Zaczynając od tego, że w takim MK3 wymiana na manual to może nie być wcale prosta sprawa - skrzynia jest sterowana cała masą czujników, odczytów i jak ECU nie będzie widziało skrzyni może nie jechać ;)

Na pewno nie jest to - wyjął skrzynię, wsadził drugą, zmienił lewarek i dołożył pedał sprzęgła.

batman72
23-01-2012, 09:51
Na pewno nie jest to - wyjął skrzynię, wsadził drugą, zmienił lewarek i dołożył pedał sprzęgła.
Potwierdzam. Nawet w MkII trzeba trochę rzeźbić elektrykę po przeróbce na manual. W MkIII pewno jeszcze gorzej to wygląda.