PDA

Zobacz pełną wersję : [MK III] Naprawa tylnej wycieraczki



dahrek
15-01-2012, 22:34
Przedstawiam sposób naprawy mechanizmu tylnej wycieraczki. Objawy jakie zaczęły się pojawiać to zacinanie się i zatrzymywanie wycieraczki w różnych położeniach na tylnej szybie. Nie zawsze wracała na swoje miejsce. Naprawa dotyczyła wycieraczki z MK3 5D jednak sądzę, że ta z kombi nie różni się wiele albo wcale. Lista potrzebnych zabawek:
1. Mały (ok 3 - 5 mm) śrubokręt płaski
2. Podobnych rozmiarów śrubokręt krzyżakowy "+"
3. Klucz 13
4. Klucz 8 najlepiej nasadowy jednak każdy inny też da radę,
5. Klucz torx T15
6. Smar - powinien być biały, ja miałem tylko zwykły towot, też działa,
7. Papier ścierny o drobnej gradacji (miałem 500)
8. wd40 albo coś podobnego,
9. Szmatki, ręczniki, osobiście używam czyściwa makulaturowego,
Link do fotek: https://picasaweb.google.com/lukaszgalka1/SilnikWycieraczkiTyMdoMk3?authkey=Gv1sRgCIzsyuzIlt uu5AE Nie mogę wstawiać załączników więc umówmy się, że zdjęcie nr 1 to pierwsze zdjęcie z galerii w linku powyżej, nr 2 to drugie i analogicznie dalej. No więc kluczem 13 odkręcamy śrubę zabezpieczającą ramię i wycieraczki i zdejmujemy to ostanie.Otwieramy pokrywę bagażnika. Płaskim śrubokrętem otwieramy zaślepki w osłonie klapy, 2 są w uchwytach do zamykania klapy i po jednej na krańcach osłony.Śrubokrętem krzyżakowym odkręcamy obudowę zamka klapy i zdejmujemy ją, wykręcamy śruby, które ujrzeliśmy pod owymi zaślepkami. Wszystkich śrubek powinno być 6. Następnie należy zdjąć osłonę klapy. Zaczynamy z boków. Delikatnie wciskamy palce w szczelinę pomiędzy osłoną a klapą aż wyskoczą zatrzaski. Analogicznie po drugiej stronie po czym robimy to samo u dołu maskownicy (przy krawędzi klapy). Na samym końcu, jak już pozostałe boki są wypięte, odpinamy górną część - należy ją odpychać w kierunku poziomym (przy otwartej klapie) oraz kierunku szyby. Jak już zatrzaski puszczą, należy odpiąć przewód oświetlenia tablicy rejestracyjnej - Trzyma się tej obudowy. Po wszystkim odkładamy obudowę.Oczom naszym ukazuje się silnik z przekładnią.Rozłączamy wtyczkę łączącą sinik z instalacją samochodu.Klucz 8 w dłoń i wykręcamy trzy żółte / mosiężne śruby trzymające urządzenie do klapy.Jak już mamy obiekt na stole, za pomocą kluczyka torx T15 wykręcamy 6 maleńkich żółto - mosiężnych śrub po czym zdejmujemy pokrywę przekładni (fot. 1).Wyciągamy oś wycieraczki wraz z białym kołem zębatym (fot. 2).Dokładnie wycieramy ze starego, brudnego smaru wnętrze przekładni i sprawdzamy styki (fot. 3).Dokładnie czyścimy ze smaru białe koło zębate (fot.4). Te czarne okręgi to miejsca, po których poruszają się styki z obudowy pokazanej na fot.3Jak już jest w miarę czyste, bierzemy nasz papier ścierny, i dokładnie szlifujemy te okręgi (u mnie były aż rude od rdzy). Spłukujemy wd 40 i oglądamy. Jeśli efekt jest zadowalający bierzemy smar i jedziemy nim wnętrze przekładni, oś wycieraczki, miejsce styku też nie zaszkodzi.Składamy w odwrotnej kolejności. Całość nie powinna zająć więcej niż godzinkę.Pozdrawiam

wowka323
25-02-2012, 09:02
u mnie tez zaczyna szwankować teraz już wiem jak się za to zabrać.

castagnet
09-05-2012, 15:51
Bawiłem się z tym w kombi. Wszystko bajka, tylko najwięcej czasu zeszło mi z wybiciem trzpienia wycieraczki z obudowy całego mechanizmu. Jak się okazało najwięcej właśnie zabrudzeń było pomiędzy tą tuleją a trzpieniem.
Po wybiciu trzpienia wyczyściłem, przesmarowałem, złożyłem i działa.
Operacja jest prosta, aczkolwiek wybijanie tego trzpienia zjadło mi troche nerwów i czasu. Ale stówka zaoszczędzona :)