PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Czujnik oleju



domenek
16-03-2006, 21:13
Mam takie pytanie/ Ostatnio zapaliła mi sie kontrolka oleju , sprawdzilem olej i jest pelny. Moze to wlasnie czujnik od oleju odpadl gdzies lub sie poluzowal, gdzie znajduje sie taki czujnik?? :pc:

waldemarz
16-03-2006, 21:19
Przepraszam ale zapalila ci sie kontrolka od poziomu oleju czy moze od cisnienia oleju. Bo z tego co pamietam to na desce rodzielczej jest kontrolka od poziomu i cisnienia oleju. Moze jak masz poziom oleju dobry to to moze to oznaczac cos z cisnieniem oleju. Moze jakis kanal sie przytkal.

pawulon
16-03-2006, 21:23
Przepraszam ale zapalila ci sie kontrolka od poziomu oleju czy moze od cisnienia oleju. Bo z tego co pamietam to na desce rodzielczej jest kontrolka od poziomu i cisnienia oleju. Moze jak masz poziom oleju dobry to to moze to oznaczac cos z cisnieniem oleju. Moze jakis kanal sie przytkal.

A czy to nie jest jedna i ta sama kontrolka? W moim mdo jest tylko jedna kontrola od oleju, taka w kształcie oliwarki i zapala sie na czerwono.
Może jak jest chcek-panel to jest jeszcze jakaś dodatkowa?

konio
16-03-2006, 21:27
kontrolka od poziomu oleju była w MK I na desce rozdzielczej - to co innego niż ciśnienie oleju.Jest na dole w pomarańczowym kolorku i zapala się jak poziom spadnie poniżej połowy bagnetu.W MKII tego brak.

waldemarz
16-03-2006, 21:31
Tak ale w MK II jest tylko jedna kontrolka. Ona jest mozna tak powiedziec ze od poziomu i od cisnienia. Ale jesli on ma stan oleju dobry to moze nie tu jest przyczyna.

Ps.
Pawulon masz racje ze ona jest od jednego i drugiego.

pawulon
16-03-2006, 21:35
Tak ale w MK II jest tylko jedna kontrolka. Ona jest mozna tak powiedziec ze od poziomu i od cisnienia. Ale jesli on ma stan oleju dobry to moze nie tu jest przyczyna.

Ps.
Pawulon masz racje ze ona jest od jednego i drugiego.

Ja to wiem jeszcze z czasów dużego fiata (tam też była jedna kontrolka od ciśnienia i poziomu), że jek silnik był wychuźdany i miał przedmuchy już z dołu to sie potrafiła ta kontolka zapalać na wolnych obrotach (nawet przy dobrym poziomie oleju), a jak sie przegazowało troche to gasła i tak w koło :)

konio
16-03-2006, 21:37
Zgadza się wnioskując że ma dobry stan to albo czujnik walnięty albo ciśnienie oleju , jak ciśnienie to zazwyczaj migocze - nie pali się na stałe , a jak czujnik padnie to może palić się stale.

mistrz
16-03-2006, 23:47
Cze ja bym się nie zastanawiał nad kontrolkami ( czy od poziomu albo ciśnienia ). Takich spraw się nie lekceważy sprawdż sobie jak najszybciej ciśnienie oleju


Ciśnienie oleju (minimalna temperatura oleju ok. 80° C) przy prędkości obrotowej biegu jałowego
bar
0,75

Ciśnienie oleju (minimalna temperatura oleju ok. 80° C) przy prędkości obrotowej 2000 obr./min
bar
1,50

Ciśnienie otwierania zaworu upustowego ciśnienia
bar
2,0-4,0

jeśli to ci nie pasuje nawet się nie zastanawiaj tylko szukaj przyczyny

ja sobie kiedyś zlekcewarzyłem kontrolkę ciśnienia oleju i niestety byłem zmuszony wymienic cały motor :bigok:

fuel111
17-03-2006, 09:08
Cóż wymieniaj ten czujnik. :metal

generalX
17-03-2006, 09:23
W MKII TD napewno nie ma nawet czujnika poziomu oleju-przynajmniej nic takiego w środku silnika nie znalazłem. a czy jak odłączysz kabel od czujnika to też sie pali? bo może kabel się gdzies do masy przetarł? Czujnik jest w okolicach filtra paliwa, w głowicy, zasłania go trochę podgrzewacz paliwa

domenek
17-03-2006, 17:06
Byłem u mechanika i sprawdzil wszystko i powiedzial ze najprawdopodobniej to czujnik sie gdzies poluzowal?
Dzisiaj sprawdze ten czujnik a gdzie sie on dokladnie znajduje??