PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka bajerów które w kupywanym Mondeo są MUST HAVE!



Patriarcha
17-01-2012, 01:27
Witam!
Przymierzam się do zakupu mk3 sedan/limuzyna bądź hatchback, przewertowuje forum już od dobrych kilku dni, znalazłem mnóstwo przydatnej wiedzy, jednakże takiego tematu jeszcze nie, możliwe że źle szukałem, jeżeli tak to poproszę któregoś z modów aby podesłali mi link na PW a ten temat na wysypisko.

1. Jakie Waszym zdaniem, z doświadczenia, udogodnienia powinno zawierać mk3, bez których nie wyobrażacie sobie swojego auta, które są swoistym MUST HAVE?
2. Czy rozważanie kupna auta bez kierownicy wyposażonej w sterowanie radiem z zamiarem późniejszej modernizacji, czyli zmiany kierownicy/pokrywy i zamontowania sobie tego zestawu jest w ogóle sensowne? Czy mam szukać od razu wersji z tym sterowaniem i zapomnieć o tych sztukach w których tego brakuje, gdyż późniejsza modernizacja nie ma sensu z jakiegoś logicznego powodu?
3. Pytania o silnik nie będzie, bo jak mówi stare porzekadło sprawdzające się i w tym przypadku, zdania w temacie silników jak "pupcia" w pół podzielone, dlatego też je pomijam. W naszych warunkach, kraju urodzonych cwaniaków, uważacie że magiczna liczba 180k przebiegu dla autka 2001-2002 to powód do podejrzeń? Realny przebieg dla takiego auta eksploatowanego przez ojca rodziny, który dojeżdża do pracy do 20km jeżdżący "do babci" i "na mazury" kilka razy rocznie powinien wynosić ile?
4. Czy jeżeli automatyczna klimatyzacja to MUST HAVE dla mnie, to dobrze? Jako użytkownicy mondeo uważacie że to tylko zbędny bajer? sprawia jakieś dodatkowe problemy w porównaniu do tej zwykłej (chciałem napisać analogowej tyle że nie wiem czy to poprawne określenie)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Jareczek1980
17-01-2012, 08:54
Czy rozważanie kupna auta bez kierownicy wyposażonej w sterowanie radiem z zamiarem późniejszej modernizacji, czyli zmiany kierownicy/pokrywy i zamontowania sobie tego zestawu jest w ogóle sensowne? Czy mam szukać od razu wersji z tym sterowaniem i zapomnieć o tych sztukach w których tego brakuje, gdyż późniejsza modernizacja nie ma sensu z jakiegoś logicznego powodu?
nie spotkałem mk3 bez sterowania radiem z kierownicy, chyba ze radio 1 DIN


uważacie że magiczna liczba 180k przebiegu dla autka 2001-2002 to powód do podejrzeń?
jeżeli auto od handlarza/komisu to 99,9% był kręcony, jeżeli auto od osoby prywatnej a auto krajowe, to zmniejsza (ale nie wyklucza) prawdopobieństwo kręcenia.
Widziałem krajowe 3latki z przebiegiem 160-200tys więc wszystko jest możliwe. Obecnie aut nie opłaca się sprowadzać się z zagranicy jeżeli z nim wszystko było w porządku (czyli bez kręcenia, bez wypadku lub jedno i drugie)


4. Czy jeżeli automatyczna klimatyzacja to MUST HAVE dla mnie, to dobrze? Jako użytkownicy mondeo uważacie że to tylko zbędny bajer? sprawia jakieś dodatkowe problemy w porównaniu do tej zwykłej (chciałem napisać analogowej tyle że nie wiem czy to poprawne określenie)?
były 2 rodzaje panelów od klimatronika przed liftem, jeśli już chcesz się zdecydować to szukaj tego nowszego (poszukaj na forum, było opisywane setki razy który jest który), bo starszy jest wadliwy. Co do manuala ja nie mam nic przeciwko, ale jest wielu zwolenników tzw wypasu (nie chodzi o wygodę, tylko na zasadzie pokaż się a zastaw się, bo większośc bajerów używa się raz na ruski rok i nie ma to znaczenia w codziennym użytkowaniu)
Mk3 w standardzie jest dobrze wypasione, najczęsciej ma też grzana przednią szybę

quattroporte
17-01-2012, 09:32
Ja będę szukał auta z jedny bajerem który musi mieć. Jest nim przednia podgrzewana szyba, i ewentualnie jak się trafi to grzane fotele :)

Tomasz
17-01-2012, 11:30
15-20 tyś przebiegu rocznego jest realne. Ja dojeżdżam codziennie do pracy 25 km, raz w roku nad morze, trochę regionalnych spotów i te 20 tysięcy w roku zrobię.

Jareczek1980
17-01-2012, 12:01
15-20 tyś przebiegu rocznego jest realne.
w Polsce!!!

Jakub
17-01-2012, 21:53
nie spotkałem mk3 bez sterowania radiem z kierownicy, chyba ze radio 1 DIN
Miałem takie, pierwsze AMBIENTE z 2000 roku.