PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] czujnik temperatury



Malinka
18-03-2006, 15:51
Witam. Dzis rano sprawdzilem miernikiem czujnik temperatury. Przy temperaturze 2stopni mialem 86kiloomow. Czy czujnik kwalifikuje sie do wymiany?
Jeszcze jedno pytanie, czy za grzanie sie samochodu moze byc odpowiedzialny termostat? Po przejechaniu 15 km. strzalke mam na literce "L".

DariuszHoryd
18-03-2006, 16:02
Ktory czujnik mierzyles, na gorze termostatu czy na dole ??
Jezeli wskaznik jest na L to bardzo dobrze, ale dopiero po 15km to chyba za dlugo. Jak kiedys byla dyskusja to pelna temp. powinna byc po ok. 5-7km.
Co do termostatu to oczywiscie ze moze a nawet MA wplyw.
Termostat odpowiada za otwieranie/zamykanie obiegu ukl.chlodzacego silnik.
Masz dwie mozliwosci jezeli sie termostat popsul. Albo zostal w pozycji otwartej i silnik sie grzeje dluzej, bo caly czas jest obieg duzy i po prostu jest dluzsza droga w obiegu i temp. plynu wolno narasta. Natomiast jezeli termostat padl w pozycji zamknietej i masz tylko maly obieg i silnik bedzie sie przegrzewal, to juz jest bardzo niebezpieczne moze spowodowac uszkodzenia.
Ehh, poza tym polecam wyszukiwarke... bylo milin razy :)

Malinka
18-03-2006, 16:15
mierzylem ten na gorze. nie wiem czy tak powinien sie grzac bo dla mnie to za szybko. a co bedzie w lato jak teraz dochodzi do literki "L"?

elmo
18-03-2006, 16:27
Jezeli wskaznik jest na L to bardzo dobrze

na moje to nie za bardzo dobrze u mnie nigdy nie dochodzi wskaznik wiecej jak polowe w tym wypadku wydaje mi sie ze silnik sie grzeje troszke za mocno a wlacza ci sie wentylator pomysl nad tym termostatem moze wystarczy wymienic czujnik :) :beer: :bigok:

Adek
18-03-2006, 16:41
Uważam , że za wysoko idzie ci wskazówka ale jest ważne czy na L masz w czasie normalnej jazdy czy na postoju np. gdy stoisz na światłach i wtedy rzecz ważna czy wówczas włącza ci się wentylator . Za wszelkiego typu problemy z temp. silnika odpowiada przeważnie termostat bo albo za szybko puszcza duży obieg lub go blokuje i się nie otwiera . Napisz czy to L jest w czasie jazdy czy na postoju i myślę że poziom płynu w chłodzącego masz oki .

DariuszHoryd
18-03-2006, 16:56
Dobra moje gapiostwo, jezeli jest na "L" to rzeczywiscie przegiecie moj blad, normalnie powinno byc cos kolo "OR"
Ale po kolei.
Czujnik ktory mierzyles na gorze termostatu odpowiada za sygnal do ECU i co za tym idzie takze za dzialanie wentylatora przy chlodnicy ale nie ma wplywu na odczyt na panelu.
Natomiast za odczyt na wskazniku odpwiada czujnik od dolu wkrecony pod ukosem w obudowe termostatu. To powinno byc jasne.
Na moje termostat jest w pozycji zamknietej i silnik Ci sie przegrzewa.
Dlatego tak CI wskazowka pomyka tak daleko. Moze takze byc padniety czujnik ten odpowiadajacy za odczyt. Najlepiej jak sprawdzisz oba te elementy.
Jak to zrobic... jest opcja szukaj :)

Malinka
18-03-2006, 17:05
poziom plynu jest ok. grzal mi sie w czasie normalnej jazdy, przy wlaczonym ZIMNYM nawiewie. Wentylator sie zalaczyl gdy przekracza "L". Najbardziej zalezy mi na tej wartosci co podalem czy jest odpowiednia jak sprawdzalem czujnik- 86kiloomow przy 0stopniach. Termostat napewno wymienie.

besthorn
18-03-2006, 18:07
KUPIŁEM 3 MIECHY TEMU MOJEGO V6 W NIEMCZECH TAM U HANDLARZA STAŁ 2 TYGODNIE POTEM GO ZAREJESTROWAŁEM PO DWÓCH TYGODNIACH JAZDY PO WIESBADEN DO PRACY I SPOWROTEM NAGLE ZAUWARZYŁEM ZE TEMPERATURA MI SZYBKO ROŚNIE NIE WIELE MYŚLĄC KUPIŁEM TERMOSTAT Z NADZIEJĄ ŻE MAM PROBLEM Z GŁOWY NIC MYLNIEJSZEGO NADAL TE SAME OBJAWY PO 5-8 KILOMETRACH NADAL TEMPERATURA IDZIE MOCNO DO GURY. ZAPYTAŁEM W SERWISIE FORDA CO O TYM SĄDZĄ TAM SIĘ DOWIEDZIAŁEM ŻE POMPA WODY W V6 (NIE WIEM JAK W INNYCH MODELACHJEST) JEST Z PLASTIKU I KOSZTUJE 140 EURO, SPRAWDZIŁEM CZY MAM OBIEG WODY W UKŁADZIE NIESTETY NALEZY SIĘ NOWA POMPA WODY KUPIŁEM W ATU ZA 91 EURO Z METALOWĄ TURBINKĄ I PO PROBLEMIE POZDRO DLA WSZYSKICH NA FORUM

geralcik
18-03-2006, 18:37
besthorn NIE KRZYCZ!

Malinka: na mój gust to zaciął Ci się termostat w pozycji zamkniętej, ja tak kiedyś miałem w poldolocie. w mondeo zaciął mi się oststnio w pozycji i otwartej i znowu nie dogrzewał się. ale tobie się przegrzewa jak masz strzałkę na L. sprawdź czy jak on się zagrzeje do tego stopnia, że masz strzałkę na L, czy masz gorące węże idące do chłodnicy. jak zimne to na bank termostat, jak będą gorące to przekłamuje Ci pewnie czujnik.[/b]

Malinka
18-03-2006, 19:46
geralcik mysle dokladnie jak Ty. Zastanawia mnie jeszcze tylko czujnik od temperatury (ten gorny) bo dzis go sprawdzalem i wyszlo mi ok. 86kiloomow a jak czytalem w innych postach powinno byc kolo 100.

blitz04
18-03-2006, 20:12
W temp. 0 st C powinien mieścić się między 88 a 120 k ohm więc przy +2 86 k ohm to raczej dobrze.

Malinka
18-03-2006, 20:19
dzieki wszystkim za pomoc. blitz04 i geralcik wam najbardziej.