PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z autem, potrzebna pomoc



Kurskey
25-01-2012, 13:40
Panowie jak opisie mojego profilu posiadam Omege B, nie dawno padła mi chłodnica i zaczęły się problemy. Może u was uzyskam potrzebna pomoc gdyż na forum Omego ciężko z tym idzie :/
Pozwolę sobie wkleić temat zapisany na forum Omegi, mianowicie :

Po wymianie chłodnicy moja Omega zaczęła wariować mianowicie
Problem numer 1
- Auto ma słabe ogrzewanie, robiłem reset ostawień climatronica ale nic to nie dało
Przy trzymaniu auta na obrotach jeszcze w miarę grzeje ale na obrotach jałowych jest bardzo średnio. Oczywiście układ został odpowietrzony
Numer 2
- temperatura jaką uzyskuje auto w czasie jazdy to 92 stopnie po czym spada na 90 i znowu wzrasta na 92 z tego co pamiętam to gdy już auto sie nagrzeje to powinno trzymać stałą temperature.
Numer 3
- Ile wchodzi płyny do układy chłodzenia Wlałem już chyba z 8 litrów i jeszcze muszę dolać. Dzisiaj odpowietrzałem auto ponownie i co zobaczyłem w momencie gdy auto zagrzało sie i włączył sie wentylator nagle zaczął znikać płyn ze zbiorniczka wyrównawczego ehhh auto zgasiłem zakręciłem korek i trochę płynu wróciło. Pio ponownym odpaleniu znowu płyn znikł dolałem znowu 1 litr i jeszcze troszke brakuje. Co jest z tym płynem ? wydaje mi sie ze przy większym nagrzaniu silnika gdzie poprostu wycieka A może z zaworu trójdrożnego?

Macie Panowie jakieś sugestie do moich problemów? bo szczerze już mi ręce opadają do samej......

Jakub
25-01-2012, 14:31
Uszczelka głowicy??? Jedź na test.

Kurskey
25-01-2012, 14:47
Uszczelka głowicy??? Jedź na test.
Jestem jutro umówiony z mechanikiem na rano, także okaże się chociaż mam nadzieje ze to jakaś nieszczelność

hefi
25-01-2012, 15:57
Masz zapowietrzony uklad.

W oplu wskazowka nigdy nie stoi w miejscu. Te 2 stopnie to chyba troche przesada zeby sobie glowe zawracac. U mnie latala od 85-103 na nowym termostacie.


Wymieniales termostat??

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:55 ----------


powinno trzymać stałą temperature.

ze jak?? na wskazniku to moze i bedzie stala ale silnik pracuje i temp sie caly czas zmienia

Kurskey
25-01-2012, 15:59
Wymieniales termostat??
Termostat nie był wymieniany, myślałem że może to właśnie termostat skończył żywot....

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:57 ----------


ze jak?? na wskazniku to moze i bedzie stala ale silnik pracuje i temp sie caly czas zmienia
No właśnie pamiętam wskaźnik który miałem w Mondeo, jeżeli silnik sie nagrzał to stał pionowo jak ....:) Pal :)

hefi
25-01-2012, 16:01
jaki to tam silnik jest w tej omie?


No właśnie pamiętam wskaźnik który miałem w Mondeo, jeżeli silnik sie nagrzał to stał pionowo jak .... Pal

w oplu to norma, ze wskazowka troche zmienia pozycje

rc23
25-01-2012, 16:03
Panowie jak opisie mojego profilu posiadam Omege B, nie dawno padła mi chłodnica i zaczęły się problemy. Może u was uzyskam potrzebna pomoc gdyż na forum Omego ciężko z tym idzie :/
Pozwolę sobie wkleić temat zapisany na forum Omegi, mianowicie :

Po wymianie chłodnicy moja Omega zaczęła wariować mianowicie
Problem numer 1
- Auto ma słabe ogrzewanie, robiłem reset ostawień climatronica ale nic to nie dało
Przy trzymaniu auta na obrotach jeszcze w miarę grzeje ale na obrotach jałowych jest bardzo średnio. Oczywiście układ został odpowietrzony
Numer 2
- temperatura jaką uzyskuje auto w czasie jazdy to 92 stopnie po czym spada na 90 i znowu wzrasta na 92 z tego co pamiętam to gdy już auto sie nagrzeje to powinno trzymać stałą temperature.
Numer 3
- Ile wchodzi płyny do układy chłodzenia Wlałem już chyba z 8 litrów i jeszcze muszę dolać. Dzisiaj odpowietrzałem auto ponownie i co zobaczyłem w momencie gdy auto zagrzało sie i włączył sie wentylator nagle zaczął znikać płyn ze zbiorniczka wyrównawczego ehhh auto zgasiłem zakręciłem korek i trochę płynu wróciło. Pio ponownym odpaleniu znowu płyn znikł dolałem znowu 1 litr i jeszcze troszke brakuje. Co jest z tym płynem ? wydaje mi sie ze przy większym nagrzaniu silnika gdzie poprostu wycieka A może z zaworu trójdrożnego?

Macie Panowie jakieś sugestie do moich problemów? bo szczerze już mi ręce opadają do samej......

jaki to motor?

Kurskey
25-01-2012, 16:11
Panowie motor to 2.0 16V

Kurskey
26-01-2012, 13:08
Problem rozwiązany, okazało sie że padł tzw. zawór trójdrożny nagrzewnicy. Co mnie zdziwiło, bo dokładnie rok temu był wymieniany ehh. Ważne że autko znowu grzeje i nie gubi płynu :) Koszt zaworu to bagatela 40zł :)