PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jatco zachowanie w niskich temperaturach ??



cdsoftware
27-01-2012, 13:51
No właśnie jak wam się zachowują ??
U mnie zaczynają wychodzić chyba niedomagania sterowania, a konkretnie ma na zimnym przedłużone zapinanie 3ciego biegu, czasem pierwsze ze 2 zmiany, tak jakby zapinał tą trójkę z lekkim opóźnieniem ;)
Podejrzewam że przez gęsty oleum + przechodzony już elektrozawór od 3ki ...
Po za tym standard - czyli z 5km muszę przejechać nim zacznie zapinać lock-up :)

dominiq
27-01-2012, 14:04
Ja nie zauważyłem jakieś większej różnicy w pracy skrzyni. Jedynie to chyba troszkę później przełącza biegi jak jest zimny. W sensie przy wyższych obrotach.

MaX29
30-01-2012, 17:55
A ja zauważyłem ;) w moim jatco "skończyło" się 4te przełożenie, a na 3cim się ślizga i max 60 km/h

cdsoftware
31-01-2012, 10:39
A ja zauważyłem ;) w moim jatco "skończyło" się 4te przełożenie, a na 3cim się ślizga i max 60 km/h

A jak się rozgrzeje to jej nic nie pomaga ?
W mojej muszę ruszyć na manualu, wsadzić 3kę przy odjętym gazie i tak ze 2 razy i potem mogę już na automat przełączyć i wszystko wporzo ;)

U znajomych na placu stoi A8 - które do wrzucenia wstecznego musi się grzać ze 40minut :D automat oczywiście ;)

dominiq
31-01-2012, 10:42
Panowie, coś macie nie tak. Może już czas na zmianę oleju?

MaX29
31-01-2012, 22:05
Rozgrzewanie nic nie zmienia, niestety potrzebowałem w tym stanie przejechać 25 km i cały czas było bez zmian. Olej statycznie wymieniałem parę miesięcy temu i zalałem oryginalny.

cdsoftware
06-02-2012, 10:27
Naprawione ? co się rozsypało ?

Niestety zachowanie mojej zaczyna mnie mocno niepokoić :( i nie wiem czy już nie zbierać na remont, albo na inny egzemplarz ;)

MaX29
06-02-2012, 19:12
Jeszcze nie ruszone. Póki co jutro planuje wyjąc zestaw elektrozaworów i je przejrzeć. Na razie nie chciałbym wyjmować całej skrzyni.

cdsoftware
07-02-2012, 11:39
Jeszcze nie ruszone. Póki co jutro planuje wyjąc zestaw elektrozaworów i je przejrzeć. Na razie nie chciałbym wyjmować całej skrzyni.

Nie lepiej najpierw wpiąć się z komputerem i odczytać co tam gada sterownik skrzyni ?
Jak elektrozawory mają jakieś niedomagania to powinien nałapać już błędów, ewentualnie przejść w tryb awaryjny.

Jak olej zmieniałeś to nie śmierdział spalenizną ?

MaX29
07-02-2012, 16:08
Byłam w warsztacie żeby podpiąć pod wds'a> Koleś pojechał z komputerem co by odczytać skrzynie online. Kiedy wrócił powiedział, że niestety padł tłoczek w skrzyni i będzie to kosz przynajmniej 4k. Zabity wyceną o błędach przypomniałem sobie w bramie warsztatu ale kiedy wróciłem po kilku minutach k***s powiedział, że już się wykasowały.
Teraz czekam na elm'a - może on coś 'powie' ciekawego.
Olej był nieco ciemniejszy i mniej klarowny, ale żadnego dziwnego zapachu nie poczułem. Szkoda, że nie przecedziłem małej ilości przez tkaninę.
Po wymianie przez parę miesięcy przekładnia działała idealnie, dopóki nagle wjeżdżając pod niewielkie wzniesienie skończyła mi się 4, tak jakbym w czasie jazdy wrzucił neutral.

cdsoftware
07-02-2012, 22:17
ELM + SCAN XL PRO i powinno według tego co pisze producent gadać ze skrzynią w naszych pojazdach :)
Jaki tłoczek w skrzyni trzeba było zapytać ?
Mi się wydaje że większość awarii serwisy skrzyniowe wolą pojechać po całości, wywalić skrzynię i wymienić wszystko co zużyte, niż bawić się w wymianę tego co można wymienić nawet bez jej wyciągania.

MaX29
07-02-2012, 23:13
A mnie się wydaje, że specjalnie nie chciał wydrukować błędów bo zawsze można sprawdzić w necie, a tak to można zawsze skasować za remont skrzyni, a wymienić jeden elektrozawór, który wskazał wds.

cdsoftware
08-02-2012, 09:47
A mnie się wydaje, że specjalnie nie chciał wydrukować błędów bo zawsze można sprawdzić w necie, a tak to można zawsze skasować za remont skrzyni, a wymienić jeden elektrozawór, który wskazał wds.

Tylko przy takim skasowaniu jest jeden problem, jeśli skrzynia jest o sporym przebiegu to kasując za jej remont, a wymieniając jeden elektrozawór, trzeba dać przynajmniej z te pół roku gwarancji na całą skrzynię :D
Jak się w tym czasie rozsypie to istnieje moim zdaniem nawet spore prawdopodobieństwo, że trzeba będzie do takiego klienta dołożyć wtedy z własnej kieszeni ;)

MaX29
12-02-2012, 20:44
Podłączyłem elm'a, błędów brak, duża część parametrów jest nieobsługiwana. Jedyne co zauważyłem pływające parametry: obroty silnika 247 do 9847, otwarcie przepustnicy 0 do 60% i Vehicle Speed Sensor 0 do 136 km/h. Pomiary były dokonywane oczywiście na wolnych obrotach na postoju. I rodzi się pytanie czy wo wina elm'a czy uszkodzony jeden z czujników!?

Netoper
12-02-2012, 21:54
I rodzi się pytanie czy wo wina elm'a czy uszkodzony jeden z czujników!?
Ja takie cyrki miałem na którejś wersji ScanXL-a po przywróceniu starszej wszystko było OK.
Zresztą kilka osób też to zauważyło.

MaX29
13-02-2012, 15:38
Dzięki, dzisiaj już 'zagadał" normalnie tyle, że jako focus 1.8 tdci (sposób wyczytany na forum) i wyrzucił mi:
P0500 - Czujnik prędkości pojazdu - usterka
P1700 - Transmission intermediate failure (failed to neutral)
i mniej istotny:
P0403 - Układ recyrkulacji spalin - usterka

Netoper
13-02-2012, 15:59
P1700 - Transmission intermediate failure (failed to neutral)
Nie wykrywanie że drążek jest w pozycji neutral, przez to można nie odpalić auta.

MaX29
13-02-2012, 18:22
Nie wykrywanie że drążek jest w pozycji neutral, przez to można nie odpalić auta.
Nie rozumiem, kiedy nie wykrywa, że w ogóle nie ma sygnału kiedy jest przełączony na N? Bo w czasie sczytywanie drążek był na P. Auto odpala bez problemów.

Netoper
13-02-2012, 19:03
kiedy nie wykrywa,
Kiedy jest/był w położeniu N z tym że to może stary błąd.
Wrzuć N i zobacz czy rozrusznik zadziała, jak zadziała to znaczy że było to jednorazowe.

MaX29
14-02-2012, 15:42
Na N również odpala.

Netoper
14-02-2012, 15:44
To może jakiś stary błąd który nie wiadomo kiedy i w jakich warunkach wystąpił i siedział w pamięci kompa.

MaX29
14-02-2012, 16:13
Czyli wszystko wskazuje, że w skrzyni mechanicznie coś się rozpadło :|

Netoper
14-02-2012, 16:21
Jak będzie błąd powracał to wtedy zacząć szukać przyczyny, a błąd mógł np wyskoczyć bo wtyka na skrzyni złapała niekontakt kiedyś bardzo dawno, albo nawet jakieś spadki napięcia były i się namieszało.

MaX29
14-02-2012, 21:32
Błędy to nie problem, problemem są przełożenia, a właściwie ich brak. Tzn 3, 4 i 5. 1 i 2 działają normalnie

Netoper
14-02-2012, 21:45
Tu to ja już za cienki żeby coś doradzić, czy np to jakaś elektryczna usterka jakiś niekontakt, czy może skrzynia się jednak kończy.
A robiłeś może znowu odczyt błędów aby sprawdzić czy powraca ten od skrzyni?

Ciekawe czy usterka czujnika prędkości może wpływać na takie zachowanie skrzyni.

MaX29
14-02-2012, 22:43
WDS'em nie robiłem, a mój elm się zbuntował i już nie chce się połączyć. Czytałem i myślałem o tym ale prawdopodobnie usterka VSS wpływałaby również na niższe przełożenia.

cdsoftware
22-02-2012, 22:39
A ja dodam w wątku tylko tyle - zrobiło się cieplej i moja skrzynia zachowuje się normalnie ;) czyli podsumowując - nie służy jej ewidentnie duży mróz :) tak od -5 było już OK :)

MaX29
28-02-2012, 19:19
Mojemu jednak ocieplenie nie pomogło, okazało się, że to popękany tłoczek direct. Póki co stoi u mech i czeka na wymianę skrzynki na używkę. Swoją w między czasie będę reanimował wymieniając wszystkie znaczące podzespoły i przy okazji uczył się jej budowy ;)