PDA

Zobacz pełną wersję : Moje mondeo ST :)



STraits
25-04-2005, 09:16
Po 2 miesiącach pracy udało mi się osiągnąć efekt jak na zdjęciach :
http://www.madej.net/
Do zrobienia zostały jeszcze tylne hamulce - wymiana na tarcze wentylowane. Czekam na komentarze ;)

RWalentynowicz
25-04-2005, 09:29
Po 2 miesiącach pracy udało mi się osiągnąć efekt jak na zdjęciach :
http://www.madej.net/
Do zrobienia zostały jeszcze tylne hamulce - wymiana na tarcze wentylowane. Czekam na komentarze ;)

No tak, wygląda ślicznie ale czegos mu brakuje...hmmm.... ciekawe czego? :satan:

larky
25-04-2005, 09:42
najsowny, gratuluję ślicznego autka :bigok:

wrozek
25-04-2005, 09:53
Dużo czasu i pracy ale efekt genialny ... Miałem okazję obserwować jak rodzi się to co widać na fotkach. A jeszcze w między czasie Straits znalazł czas na wsparcie mnie przy montażu zderzaka ...Wielkie Dzięki !!

RWalentynowicz
25-04-2005, 10:59
Kolego straits czy sam oklejałeś słupki na czarno?

STraits
25-04-2005, 11:12
tak, sam ;) Folia jest identyczna z oryginalną ;) Ta sama struktura... postaram się zeskanować wzornik zrobiony przeze mnie i zamieścić na mkp.org. Dodatkowo między słupkami jest uszczelka z modelu 2000 - zamontowana na rancie tylnych drzwi.

RWalentynowicz
25-04-2005, 11:44
tak, sam ;) Folia jest identyczna z oryginalną ;) Ta sama struktura... postaram się zeskanować wzornik zrobiony przeze mnie i zamieścić na mkp.org. Dodatkowo między słupkami jest uszczelka z modelu 2000 - zamontowana na rancie tylnych drzwi.

Właśnie się do tego przymierzam, także mile widziany jakiś skan. Już zakupiłem odpowiednią folię (również identyczną z oryginalną, koszt 6 PLN) więc będę czekał z niecierpliwością. Zamierzam pójść o krok dalej i okleić jeszcze tylny słupek oraz okolice okien bagażnika by wizualnie połączyć wszystkie szyby w jedną całość...

Borro
25-04-2005, 11:49
Pięknie, pięknie ci to wyszło :brawo:
Domyślam się ile pracy i pieniędzy w to włożyłeś bo sam przez rok walczyłem z przeróbkami mojego Mondka.
Przydałyby się jeszcze tylko większe "kapcie", patrząc od strony estetyki i wyglądu. Rozumiem, że pozostałeś przy obecnych ze względu na komfot jazdy.
Popieram, ja własnie zdjąłem swoje 205 bo dłuższa jazda stawała się bardzo męcząca.

Rav_tk
25-04-2005, 11:56
O kurde!!!!! Moje auto sofotografowaliście!!!!



;)) Sliczny okaz.. gratuluję właścielowi

STraits
25-04-2005, 11:59
Ja kupiłem najpierw na allegro za 6 PLN folie, która nijak nie przypominała oryginału. Owszem, była matowa, ale bez struktury. Później kupiłem za 12 PLN z metra z odcinek 100 cm x 11 cm folii wg. mnie idealnej. Struktura identyczna, chropowata jak u Wrozka w mondeo '99. Piękny mat... w Fordzie sobie liczą 35 pLN na 1 słupek. x4 wychodzi ~140 PLN :)

krzys-68
25-04-2005, 20:10
Wyglad zewnetrzny super,tylko ta kierownica :zly: .Mam nadzieję ,że szybko obszyjesz ja nowa skóra.Co do folii na słupki drzwiowe i progi to producentem jest AVISA Białystok

Miroo
25-04-2005, 20:28
ladny,ladny :metal bardzo ladny.

Fredee
25-04-2005, 20:31
a xenony miałeś z fabryki czy przerabiałeś??
:banan:
Ps. Auto faktycznie ładnie się prezentuje. w sam raz - już niefabrycze a jeszcze nie przekombinowane. ŁAdniutki. :beer: :bigok:

ugni
25-04-2005, 21:27
Co to jest za sybol ST24.To nie jest wersja oryginalna ST?jaki masz silniczek?Ale autko sie prezentuje pieknie, jeszcze felgi mistrzu

v1tek77
25-04-2005, 21:45
Piekny :up: :beer:

Co to jest za sybol ST24.To nie jest wersja oryginalna ST?
Byl taki model oryginalny :)
Wszedl w lutym 1997 r.
Silniczek 2.5 , ten model to model flagowy, przebijajacy Ghia i Verona
:beer:

STraits
25-04-2005, 21:47
Felgi zostają jakie są :) 16" 205/50ZR/R16 to dla mnie i tak duuuuużo :)
Co do kierownicy - jakoś dziwnie wypadła na fotkach... w rzeczywistości jest ok ;) Co do ST24 - to była wersja stylistyczna - ospojlerowanie z wersji ST - silnik mniejszy. U mnie siedzi 2.0 ZETEC. Z tego co wiem St24 nie było oferowane w Polsce. Na znaczek czekałem 1,5 miesiąca... ponoć wziąłem ostatnią sztuke z magazynu w Anglii. W Niemczech juz nie było - FORD nie kontynuuje produkcji tych znaczków ;|

v1tek77
25-04-2005, 21:51
Felgi zostają jakie są :) 16" 205/50ZR/R16 to dla mnie i tak duuuuużo :)
Co do kierownicy - jakoś dziwnie wypadła na fotkach... w rzeczywistości jest ok ;) Co do ST24 - to była wersja stylistyczna - ospojlerowanie z wersji ST - silnik mniejszy. U mnie siedzi 2.0 ZETEC. Z tego co wiem St24 nie było oferowane w Polsce. Na znaczek czekałem 1,5 miesiąca... ponoć wziąłem ostatnią sztuke z magazynu w Anglii. W Niemczech juz nie było - FORD nie kontynuuje produkcji tych znaczków ;|
Zaskoczyles mnie, nie wiedzialem ze pakowali do tej wersji 2.0, myslalem, ze tylko 2.5 :wow:

STraits
25-04-2005, 21:57
W Anglii jeżdżą mondeo ST24 w dieselu ;) Po przeglądaj sobie czasem forum dyskusyjne klubów mondeo z UK.

v1tek77
25-04-2005, 22:00
W Anglii jeżdżą mondeo ST24 w dieselu ;) Po przeglądaj sobie czasem forum dyskusyjne klubów mondeo z UK.
Bardzo mozliwe, wazne jest ze autko jest wypasik z super wyposazeniem no i dopracowales go ladnie :up: :beer: :brawo:

mburz
25-04-2005, 22:04
Piekny :up: :beer:

Co to jest za sybol ST24.To nie jest wersja oryginalna ST?
Byl taki model oryginalny :)
Wszedl w lutym 1997 r.
Silniczek 2.5 , ten model to model flagowy, przebijajacy Ghia i Verona
:beer:

masz rację ale i przebijają kieszeń na wylot :) no chyba że zamontujesz sobie gas lub gaz

Tauros
25-04-2005, 23:05
Mega wypasny, piekny, cudowny itd. Mondek :metal :bigok: :beer: :)

RWalentynowicz
26-04-2005, 08:39
W Anglii jeżdżą mondeo ST24 w dieselu ;) Po przeglądaj sobie czasem forum dyskusyjne klubów mondeo z UK.

Jeżdżą też St200 w dieslu. :)

blitz04
26-04-2005, 10:35
hmmm...


CUDO !!!! :up:

mburz
26-04-2005, 21:59
W Anglii jeżdżą mondeo ST24 w dieselu ;) Po przeglądaj sobie czasem forum dyskusyjne klubów mondeo z UK.

Jeżdżą też St200 w dieslu. :)

qrna ciężko :wow:

Miroo
26-04-2005, 22:59
st200 w dieslu? ciesze sie :) :) :) :) mozeby tak swojego zrobic?

RWalentynowicz
27-04-2005, 00:23
W Anglii jeżdżą mondeo ST24 w dieselu ;) Po przeglądaj sobie czasem forum dyskusyjne klubów mondeo z UK.

Jeżdżą też St200 w dieslu. :)

qrna ciężko :wow:

Onie sobie poprostu przeróżniaste naklejki nalepiają; taki ich folklor :satan: Widziałem 1.8 td z dodatkowym emblematem st24 :)

STraits
27-04-2005, 08:15
Bo ST24 to wersja stylistyczna - tak jak Ghia, CLX, etc... a nie wersja silnika

RWalentynowicz
27-04-2005, 09:33
Bo ST24 to wersja stylistyczna - tak jak Ghia, CLX, etc... a nie wersja silnika
Mam pewne wątpliwości czy masz rację. W katalogo Pipercrossa (a może DNX`a) widziałem filtry dedykowane do różnych modeli Mondeo. Wśród nich był również St24 i obok opis, z którego wynikało, że jest to 2,5 V6 24v.

v1tek77
27-04-2005, 09:37
Bo ST24 to wersja stylistyczna - tak jak Ghia, CLX, etc... a nie wersja silnika
Mam pewne wątpliwości czy masz rację. W katalogo Pipercrossa (a może DNX`a) widziałem filtry dedykowane do różnych modeli Mondeo. Wśród nich był również St24 i obok opis, z którego wynikało, że jest to 2,5 V6 24v.
Ja tez mysle podobnie ale skoro straits ma takie autko to znaczy ze istnieje ;)
Jak juz wczesniej pisalem szukajac danych na temat tego autka znalazlem, ze jest to topowa wersja, super wyposazona ale o silniku bylo, ze tylko 2.5. :satan:

STraits
27-04-2005, 09:49
ST24 była wersją ze wszystkimi dodatkami sportowymi od ST200. Faktycznie - sporo tych samochodów jeździło z silnikiem V6. Ale sporo też jest zetec'ów w których fabrycznie byly zainstalowane zderzaki sportowe. Nie wiem od czego to zależy... do tej pory nie wiem dlaczego w tak wyposażonym samochodzie jak mój nie miałem od nowości podgrzewanych dysz spryskiwaczy - mając podgrzewaną przednią szybe.. :) Na szczęście juz ten "ubytek" uzupełniłem :brawo: :satan:

RWalentynowicz
27-04-2005, 15:13
ST24 była wersją ze wszystkimi dodatkami sportowymi od ST200. Faktycznie - sporo tych samochodów jeździło z silnikiem V6. Ale sporo też jest zetec'ów w których fabrycznie byly zainstalowane zderzaki sportowe. Nie wiem od czego to zależy... do tej pory nie wiem dlaczego w tak wyposażonym samochodzie jak mój nie miałem od nowości podgrzewanych dysz spryskiwaczy - mając podgrzewaną przednią szybe.. :) Na szczęście juz ten "ubytek" uzupełniłem :brawo: :satan:

Zaiste niestrudzonym tunerem jesteś :)

owad
28-04-2005, 02:11
autko ładne.. aczkolwiek felgi... nie w moim typie chociaz kumpel ma w focusie i jakos to wygląda,.... napewno zdjecie troche zmienia....

mam pytanie: skąd mozna taką ładną ramkę tablicy rej. wydrzeć znaczy zakupić ?? chyba że dla wybrańców ale chętnie bym na mój skasowany wóż zapodał coś takiego

altoot
28-04-2005, 08:30
autko ładne.. aczkolwiek felgi... nie w moim typie chociaz kumpel ma w focusie i jakos to wygląda,.... napewno zdjecie troche zmienia....

mam pytanie: skąd mozna taką ładną ramkę tablicy rej. wydrzeć znaczy zakupić ?? chyba że dla wybrańców ale chętnie bym na mój skasowany wóż zapodał coś takiego


Ramki pod tablice wysyłane są pełnoprawnym klubowiczom opłacającym składki. Poza ramkami orzymują oni dostep do dwóch dodatkowych kącików na forum, ktore w tym momencie są niewidoczne (są to "sprawy klobowe" na ktorych porusza sie istotne dla klubu kwestie, oraz "programy partnerskie,serwis dedykowany" na którym wisi sciąga serwisów, w których jako klub mamy zniżki). Ponadto pełnoprawny klubowicz w czasie zlotu ma zapewione bezplatnie dodatkowe atrakcje, za co Ci nieoplacający skladki muszą doplacać...



Koszt skladki na dany rok kalendażowy to 35pln. Ci, którzy skladkę opłacają pierwzy raz, wplacają dodatkowo 15 pln tytułem własnie tych ładnych ramek pod tablice rejestracyjne i ich kosztów wysyłki.... w sumie 50 pln...


Zeby dokonać formalności związanych z wplatą skladki należy kontaktować sie z userem "JanuszP" (naszym klubowym skarbnikiem), ktory udostepni namiar na klubowe konto...



pozdrawiam

Oktan
29-04-2005, 00:04
altoot - normalnie mowę mi odebrało, cóż za piękna odpowiedź wyczerpująca temat dokładnie, ponadto bardzo obfitująca w wiedzę :pad: