PDA

Zobacz pełną wersję : Brak, mocy, szarpanie - czy to coś poważnego ?



radek8
06-02-2012, 12:56
Witam.
Jak w temacie. Od kilku dni mam problem z autem - Clio I 1,9D. Po odpaleniu trochę go tam delikatnie szarpie, ale Ok jest zimno, jak jadę to szarpie mi co jakiś czas i jest wogóle beż mocy, później spada prędkość i gaśnie, przykładowo na odcinku ok. 5km kilka razy mi gaśnie i jest go ciężej odpalić. Wiem, że jest zimno, ale nie jest to jakaś zabójcza zima, było gorzej a nie miałem takich problemów. Co to może być ? Czy to świece ?

domin79
07-02-2012, 00:31
Czy to świece ?
Raczej filtry . Coś się przesączy przez parafinową zaporę silnik to skonsumuje i chce więcej ale nie pozwala na to przytkany filtr . Przerabiałem to dzisiaj w Transicie :zly:

radek8
07-02-2012, 16:24
Ok, dzięki.
Wymienię to dzisiaj. Tylko dziwi mnie jedno, że to tak nagle wyszło. Były dużo gorsze zimy i wszystko chodziło jak w nówce. Wiem, że paliwo też robi swoje, tankuje na tesco :) ale nigdy na tym paliwie nie miałem żadnych problemów a leje tam już od kilku lat. Dam znać jak działa po wymianie filtra.


Po wymianie filtru moc wróciła i nie szarpie :) Przy okazji musiałem świece wymienić bo miałem jedną uwaloną. Ale mam taki denerwujący mnie problem, jak jest zimny to po odpaleniu przez ok. 20-30 sek. szarpie i potem jest już wporządku, czy to normalne ? Co może być przyczyną ?

Netoper
11-02-2012, 12:18
Były dużo gorsze zimy i wszystko chodziło jak w nówce.
A od tych gorszych zim wymieniałeś w międzyczasie filtr? :)

Ale mam taki denerwujący mnie problem, jak jest zimny to po odpaleniu przez ok. 20-30 sek. szarpie i potem jest już wporządku, czy to normalne ? Co może być przyczyną ?
Dodajesz jakichś uszlachetniaczy, depresentów, antyparafin do paliwa?
Może układ Ci się zapowietrza, może jeszcze któraś świeczka niedomaga.

radek8
11-02-2012, 12:35
Niecały tydzień temu wymieniłem świece i filtr paliwa. A z tym szarpaniem, to mam tak już od kilku lat, ale nie kopci. Nle nie zwracałem na to tak uwagi, myślałem, że to normalne, bo zimny silnik. Ale teraz wiem, że to nie jest standard. Będę zmieniał paliwo na lepsze bo tankowałem zawsze na Tesco, a tych dodatków trochę się obawiam, słyszałem dobre opinie na ich temat ale też dużo tych gorszych, że były problemy większe niż przed ich zastosowaniem.

Netoper
11-02-2012, 12:44
dodatków trochę się obawiam, słyszałem dobre opinie na ich temat ale też dużo tych gorszych, że były problemy większe niż przed ich zastosowaniem.
Markowych/firmowych dodatków nie ma co się obawiać, z tym że jak już masz parafinę w układzie to przy obecnych warunkach ciężko jej będzie się pozbyć, ale jak dodasz np coś z oferty STP czy Skyyd-a to zapobiegniesz dalszemu nawarstwianiu się kokluszu, a jak temperatura wzrośnie to Ci się wyczyści.
Nie wiem jak u Ciebie ten silnik wygląda, czy jest możliwość gdzieś przed pompą zamiast fabrycznego przewodu paliwowego zasadzić przeźroczysty aby móc obserwować czy nie masz powietrza w układzie.

radek8
11-02-2012, 12:49
Ok, dzięki za wyjaśnienie, spróbuje któregoś z tych dodatków, tylko najpierw pozbędę się tego paliwa :) A z tym silnikiem to dla mnie wyższa szkoła :) nie znam się na tym, jedynie znam mniej więcej co jest do zrobienia po objawach i nic więcej.
Dam znać czy coś się poprawiło.

rockybalboa
15-02-2012, 23:15
clio I? to ma jakies OBD? da sie to podlaczyc pod kompa?
taki efekt swiece daja tylko w benzynowych.
moze masz przeplywomierz brudny.
paliwo moze miec tu swoj udzial. moze staje pompa wtryskowa? daje oznaki ze jest zabrudzona. a moze wtryski?
ile to ma przelotu?

w nowych nissanach navara takie usterki wskazuja na uklad wtryskowy


...dopiero potem doczytalem ze ogarnales temat:)