PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo III 2,0 TDCI



ARO178
12-02-2012, 23:33
Witam, Planuje w najblizszym czasie kupno mondea III 2,0 TDCI co sądzicie o tym silniku sprawia duzo kłopotow czy tez nie??? Warto kupic mondziaka z takim silnikiem czy polecacie inny ???

Vansam
12-02-2012, 23:43
Mam, nie jest źle, tyle że może mi się trafił taki egzemplarz. jeśli mogę poradzić to kupuj benzynę, zima będzie dla Ciebie łagodniejsza nawet przy dużych mrozach.

mondziak2005
12-02-2012, 23:51
jeśli mogę poradzić to kupuj benzynę, zima będzie dla Ciebie łagodniejsza nawet przy dużych mrozach. zgadzam sie

przelicz koszty ekspoloatacji beny + gaz a klekota

jak cos ci kleknie to bardzo boli

Vansam
12-02-2012, 23:58
jak cos ci kleknie to bardzo boli
Nawet nie pytaj:smash:

mondziak2005
13-02-2012, 00:00
ja nie pytam ja oznajmiam :hehe:

takie sa realia dlatego zastanów sie kilka razy czy napewno stać cie na dizla

ARO178
13-02-2012, 00:04
niom co racja to racja ja mam teraz w benzynie to nie narzekam w zimie ;) Moj ojciec ma astre II 2.0 DTi juz 3 lata i powiem wam ze chula to nawet na mrozach wielkich ;) ale fakt eksplautacja jest droga trzeba duzo jezdzic zeby sie wzrocilo ;)

Vansam
13-02-2012, 00:09
Dokładnie ja kupowalem w czasach gdy ropa była tańsza od beny, dziś bym tego nie zrobił:smash:

mondziak2005
13-02-2012, 00:11
bier bene montuj gaz i bedziesz zadowolony :hmm:

i tak taniej wychodzi sama jazda a jak padnie wtrysk albo co to naprawde boli a w benie masz kable i swiece do wymieny

markk
13-02-2012, 14:19
a ja mam 2.0 tdci i jak najbardziej polecam. Mam zadbany egzemplarz , nowe swiece , nowy akumulator. -25 palił od strzala, wiadomo że spala w te mrozy troche wiecej ale nie są to ogromne koszty. Mam go 8 miesiecy i oprocz malych problemow z esp nic po zatym. polecam.!

ARO178
13-02-2012, 18:55
heh jedni polecaja benzyne inni diesla ;P napewno duzo zalezy od tego na jaki egzemplarz trafimy, zamierzam kupic mondeo w niemczech jezeli trafie na diesla a bedzie w dobrych pieniadzach i zadbany to biore xP jezeli benzynka to tez wezme ;) Robie na rok 20 tys to wydaje sie mi ze diesel dla mnie by byl ok ;)

Jareczek1980
13-02-2012, 20:15
miałem benzyne i było ok, mam diesla i też na razie jest ok ale zbyt krótko go mam zeby coś na temat eksploatacji powiedzieć. Na pewno na trasie lepiej się jeździ, zeby szybko jechać nie trzeba się zastanawiać, ale z dieslem jest tak ze trochę jesteś uwiązany, teraz w zimę długo się grzeje, więc trzeba dużej jeździć, podatny na złą jakość paliwa. Jeśli jeździsz po mieście to tylko benzyna, wsiadasz i jedziesz. Benzyna jest fajna choć nie wiem czy znów bym się przyzwyczaił do dużego spalania. Druga sprawa, to dostępność benzyny. W porównaniu do diesla prawie tego nie ma i niestety to spowodowało ze kupiłem diesla. Może w Niemczech jest lepiej.

krzysiunio
20-02-2012, 03:41
tylko diesel :)
to mój egzemplarz http://tablica.pl/oferta/mondeo-tddi-90-km-nowa-dwumasa-IDFDT9.html
wszystko robię na bieżąco i nic się złego nie dzieje, jest na zwykłej pompie więc i na opale nawet pojedzie, choć nie próbowałem :), ale lałem na lukoilu a wiadomo jakie tam paliwko dają...
w lublinie najwięcej chyba było -20 tej zimy i zapalił od pierwszego strzała, w zeszłym roku było blisko -30 i też bez najmniejszego kłopotu zapalał, jak auto jest sprawne, dobry aku, świece porządne to nie ma siły żeby nie zapalił, siadasz, grzejesz świece, strzał i jedziesz :hmm: