PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Dziwne zachowanie skrzyni



Markowka
13-02-2012, 14:28
Witam.
Panowie potrzebuje pomocy. Mianowicie od pewnego czasu wystąpił u mnie taki problem: po dłuższej lub troszke ostrzej jeżdzie zaczyna pulsowac na zielono kontrolka OD/D. Wówczas drugi bieg wchodzi z dośc mocnym szarpnięciem. Pytanie co oznacza ta kontrolka lub co może być nie tak? Nadmieniam iz po jakimś czasie kontrolka gaśnie i wszystko wraca do normy.
Jakieś porady:? Chodzi o mondeo mkII 2.0 benzyna +lpg 97 rok

cdsoftware
13-02-2012, 15:09
Witam.
Panowie potrzebuje pomocy. Mianowicie od pewnego czasu wystąpił u mnie taki problem: po dłuższej lub troszke ostrzej jeżdzie zaczyna pulsowac na zielono kontrolka OD/D. Wówczas drugi bieg wchodzi z dośc mocnym szarpnięciem. Pytanie co oznacza ta kontrolka lub co może być nie tak? Nadmieniam iz po jakimś czasie kontrolka gaśnie i wszystko wraca do normy.
Jakieś porady:? Chodzi o mondeo mkII 2.0 benzyna +lpg 97 rok

Standardowe pytanie - olej kiedy był wymieniany i jaki był wlany ?

Markowka
14-02-2012, 14:01
Olej wymieniany co 30 000 do wymiany pozostało jeszcze okolo 3000 kilometrów. Pilnuje tego typu rzeczy. Olej mam zapisany w dokumentach serwisowych auta, ale napewno dobry i przeznaczony do tego typu skrzyn :) A pytanie tak na marginesie ile teraz kosztuje wymiana oleju z filtrem? W skrzyni automatycznej oczywiście.

Netoper
14-02-2012, 14:08
z filtrem? W skrzyni automatycznej oczywiście.
Filtr jest wewnątrz skrzyni więc trza ją zdjąć i otworzyć, sam koszt wyjęcia/włożenia skrzyni to ze 300zł.
Ktoś pisał że w warsztacie za komplet (wymiana oleju i filtra, w tym koszt oleju i filtra) 800zł zaśpiewali.