PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] 2.0 tdci tiptronic automat brak 3 biegu



skamil89
18-02-2012, 19:36
Witam od dłuzszego czasu nie chce wejsc 3 bieg jak by sie skrzynia slizgała.Czasawi wskoczy i jest ok.Z 4 redukuje na 3 biek i jest ok tylko jak zredukuje na 2 biegi i potem na 3 to jest problem.Co moze byc przyczyna zbyt duzo oleju czy cos innego jakis czujnik??Pozdrawiam

CODY_21
18-02-2012, 21:34
jedz do kogoś od automatów póki jeszcze jeździ . problem masz w opcji D czy w opcji ręcznej ?

skamil89
18-02-2012, 22:49
W opcji d i na tiptronic jak sam przełączam

MaX29
19-02-2012, 18:06
to raczej nie będzie dobrych wieści: wygląda to na zacieranie się tłoczka, a łobuzy w warsztatach z regeneracją konwentera życzą sobie 4k pln

cdsoftware
25-02-2012, 10:48
to raczej nie będzie dobrych wieści: wygląda to na zacieranie się tłoczka, a łobuzy w warsztatach z regeneracją konwentera życzą sobie 4k pln

Ciesz się że tylko 4kzł - w W-wie i okolicach życzą sobie za to samo 1kzł więcej ;)

MaX29
25-02-2012, 14:24
póki co kupiłem używkę za 1.5k, ale przed wymianą chce jeszcze sprawdzić czy temperatura nic nie zmieniła.

cdsoftware
25-02-2012, 20:23
póki co kupiłem używkę za 1.5k, ale przed wymianą chce jeszcze sprawdzić czy temperatura nic nie zmieniła.

Jeśli była wyciągnięta z anglika i przed kupnem można było ją obmacać na żywo to moim zdaniem dobra cena :)

MaX29
25-02-2012, 21:58
nie, byłą wyjęta z holendra, jeździłem z nią chociaż tak na prawdę to niewiele znaczy ponieważ podobno ma 150k a to już zakup na chybił-trafił - dzisiaj jeździ jutro nie musi. W przyszłym tygodniu postaram się ją zamontować to dam znać o rezultatach, a jutro sprawdzę czy po odpuszczeniu mrozów odpuściły usterki ;)

graveler
05-03-2012, 22:43
Podłącze się pod temat ale z trochę ogólnym pytaniem - chcę kupić mondeo i akurat te które mi się najbardziej podobają mają skrzynie w automacie :/ Jakoś mi to nie przeszkadza ale jak się dowiedziałem że byle naprawy w granicach 4-5 tys to się podłamałem... Czy to faktycznie tak jest z tymi skrzynuiami? Czy kupić używkę za 1.5 tys jak kolega Max29 jest tak trudno??

MaX29
06-03-2012, 20:15
Nie jest trudno kupić. Sztuką jest trafić na taką, która jeszcze przejedzie przynajmniej 50, 70kkm. A jeżeli masz zamiar kupić mondka z przebiegiem niewiele większym niż 100k to jest duże prawdopodobieństwo, że długo sobie pojeździsz nie martwiąc się o skrzynie. Mój w czasie zakupu 'miał' 140k, a 1.5 roku później już 220k i w dodatku lubię jeździć bardzo dynamicznie (a te skrzynie bardzo tego nie lubią (jak wszystkie automaty)) no i w końcu popękał tłoczek od wysokich przełożeń i skrzynia 'powiedziała' dość.
Koszt samego oryginalnego tłoczka 230 PLN tylko za robociznę zdzierają.

MaX29
19-03-2012, 15:15
Po wymianie używka pracuje bardzo ładnie. Jedyny problem to brak hamowania silnikiem. Poza tym idealnie - zobaczymy tylko jak długo :)

skamil89
19-03-2012, 20:14
też będę musiał się rozejrzeć za jakaś używka a jeszcze małe pytanie czy trzeba wyciagać silnik żeby podmienić skrzynie??

Netoper
19-03-2012, 20:18
Skrzynię można od dołu wyj/włoż. bez ruszania silnika.

cdsoftware
20-03-2012, 09:21
Po wymianie używka pracuje bardzo ładnie. Jedyny problem to brak hamowania silnikiem. Poza tym idealnie - zobaczymy tylko jak długo :)

Grak hamowania silnikiem ? to znaczy ? lockup nie zapina ??

MaX29
23-03-2012, 10:12
No właśnie nie wiem jak działa lockup, kiedy powinien się załączyć i jak to rozpoznać. Wiem, że na starej skrzyni przy zjeździe z górki po delikatnym wciśnięciu hamulca na 1 może 2 s skrzynia redukowała, obroty wzrastały (hamował silnikiem jak w manualu) i tak trzymał do ponownego wciśnięcia hamulca lub pedału 'gazu'. A w tej przełożenie nie jest redukowane i zamiast hamowania występuje falowanie obrotów o jedną działkę. Nie wiem czy to wina skrzyni czy silnika.

cdsoftware
28-03-2012, 10:41
No właśnie nie wiem jak działa lockup, kiedy powinien się załączyć i jak to rozpoznać. Wiem, że na starej skrzyni przy zjeździe z górki po delikatnym wciśnięciu hamulca na 1 może 2 s skrzynia redukowała, obroty wzrastały (hamował silnikiem jak w manualu) i tak trzymał do ponownego wciśnięcia hamulca lub pedału 'gazu'. A w tej przełożenie nie jest redukowane i zamiast hamowania występuje falowanie obrotów o jedną działkę. Nie wiem czy to wina skrzyni czy silnika.

Jeździłem prawie półtora tygodnia swoim po górach, elektronika z Jatco naprawdę rzadko wykrywała zjazd z góry i włączała hamowanie silnikiem.
Generalnie po górach lepiej mi się jeździło ręcznie zmieniając biegi niż na automacie, sam lepiej dobierałem przełożenia niż automat ;)

Zapięcie lockupu poznasz po tym że samochód jedzie jak z manualną skrzynią biegów - czyli wtedy nie działa sprzęgło hydrokinetyczne - wciskasz gaz i przyspiesza bez wyczuwalnego uślizgu i nadmiernego wzrastania obrotów.
Włącza się to po osiągnięciu nie wiem jakiej temperatury skrzyni, na 100% nie działa od razu po ruszeniu, w dzisiejszych temperaturach muszę przejechać ze 3km nim zacznie go zapinać.

Możet być że i w Jatco były różne programy sterujące ;)

Pozdrawiam !

skamil89
09-04-2012, 20:18
a jeszcze małe pytanko czy skrzynie manualna automat mozna zastapic manualem??bedzie pasowac??

cdsoftware
25-04-2012, 10:48
a jeszcze małe pytanko czy skrzynie manualna automat mozna zastapic manualem??bedzie pasowac??

Nie, za dużo zabawy i za duże koszta takiej przeróbki.

CODY_21
12-08-2012, 15:39
Koledzy lockup- to spięcie skrzynia-silnik na sztywno ( jak w manuału) włącza się po osiągnięciu jednostajnej prędkości, gdy nie potrzebne jest sprzęgło hydro!Hamowanie silnikiem jest do 40 km/h - potem jest włączany luz ( N) do chwili, gdy wciśnie się gaz ( nawet takie muśnięcie, załącza odpowiedni do prędkości bieg)
Jak chcecie w górach hamować silnikiem to na ręcznym sterowaniu - zmiany są opóźnione