PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Szarpanie na postoju



agabobas1
21-02-2012, 17:52
Witam problem wystąpił nagle mam auto od 4 mieś.i szkrzynia pracowała idealnie byłem na kontroli oleju i wszystko ok.Wczoraj poczułem jak stojąc na światłach auto zaczyna szarpać z początku delikatnie po czasie zaczeło bardziej tak jak by skrzynia włączała luz i zaraz bieg aż auto skakało,na włączonym wstecznym wszystko jest ok bez szarpania.Dzis zaczeło szarpać też przy zmianie biegów postanowiłem zmienić olej i pomogło jeśli chodzi o zmiane biegów ,znów jest delikatna i płynna a szarpanie na światłach zostało,co to może być co sprawdzić do serwisu mam daleko a mechanik chce rozebrać skrzynie i wtedy powie co pada a to juz spore koszta za diagnoze.W czasie mrozów padł mi akumulator i odpalałem na kablach raz miałem akcjie że po odpaleniu auto stało a licznik predkości pokazywał że jade 50km i nawet naliczał odległość tak było około 15 minut i nie pomagało ponowne odpałanie i reset klemą jak ruszyłem i przejechałem kilka kilometrów to wszystko wrucjiło do normy.Czy te wariacje skrzyni mogą być spowodowane ustrką elektryki a nie awarią samej skrzyni.

agabobas1
23-02-2012, 15:19
Widze ze moja usterka jest chyba nie typowa skoro nikt sie nie wypowiada,wybieram sie do forda moze tam cos mi doradza

cdsoftware
23-02-2012, 18:13
Widze ze moja usterka jest chyba nie typowa skoro nikt sie nie wypowiada,wybieram sie do forda moze tam cos mi doradza

Prędzej radzę wybrać się do dobrego speca od ASB a nie do Forda ;)
Ford zaproponuje wymianę skrzyni za worek pieniędzy :D

MaX29
26-02-2012, 11:08
a czy Ford dysponuje nowymi skrzyniami jf506e?

Netoper
26-02-2012, 11:27
Zadzwoń do nich i dopytaj czy mają nowe czy regenerowane
http://www.ford.pl/Footer/Kontakt

Do MKII dwa lata temu mieli nowe, wtedy kosztowała 12 tyś (CD4).

MaX29
26-02-2012, 14:29
Kawał grosza, ale z drugiej strony jakaś pewność jest, że się te 100 czy nawet 200kkm na niej przelata.
Dzięki za info jutro będę się dowiadywał.

agabobas1
14-03-2012, 21:13
A więc tak,po wymianie oleju dokonałem tego w warsztacie za 300zł (niepełna wymiana) i po wyjechaniu z warsztatu przez około 10km nie było poprawy po czym auto zaczeło jakoś płynniej zmikeniać biegi, jeszcze szarpało jakieś 100 km po czym biegi zaczeły wchodzić płynnie zostało jeszcze szarpanie na światłach przy włączonym D.po około 1000km ustąpiły wszystkie niedomagania teraz zrobiłom około 5000km i jest wszystko ok zapomniałem o zmartwieniu jakie mie dopadło i zaplanowałem ponowną wymiane oleju za 5000km tak po za tym to ktoś kiedyś powinien pozwać serwis forda za wprowadzanie w błąd OLEJ MUSI BYĆ WYMIENIANY W AUTOMACIE REGULARNIE dolegliwości wyglądajace na usterke elektroniczną okazały się sygnałem do wymiany oleju

Netoper
14-03-2012, 22:38
OLEJ MUSI BYĆ WYMIENIANY W AUTOMACIE REGULARNIE
Są tacy co dosyć soczyste dyskusje prowadzą, że nie ma potrzeby bo ford w instrukcji tak podał.
Tylko to co wielokrotnie pisałem, nie ma oleju który by przez np 100tyś kilosów zachował swoje właściwości, przy ciągłym mieleniu i temperaturach od minus 20 do plus ~80
Dotyczy to i ASB i manuala.

cdsoftware
19-03-2012, 12:22
Są tacy co dosyć soczyste dyskusje prowadzą, że nie ma potrzeby bo ford w instrukcji tak podał.
Tylko to co wielokrotnie pisałem, nie ma oleju który by przez np 100tyś kilosów zachował swoje właściwości, przy ciągłym mieleniu i temperaturach od minus 20 do plus ~80
Dotyczy to i ASB i manuala.

Co do manualnej skrzyni to pooponowałbym trochę ;)
Tam nie ma nic co spowodowałoby jego straszną degradację, co innego ASB.
Jeśli nic nie zacznie się sypać w skrzyni manualnej to olej tylko się starzeje ;)

Pozdrawiam !

Netoper
19-03-2012, 13:29
Jeśli nic nie zacznie się sypać w skrzyni manualnej to olej tylko się starzeje
No i właśnie o to chodzi,

nie ma oleju który by przez np 100tyś kilosów zachował swoje właściwości, przy ciągłym mieleniu i temperaturach od minus 20 do plus ~80


Samo to, że olej się starzeje powoduje zmianę jego właściwości, a jak do tego doda się młócenie go przez różne zębatki/trybiki w szerokim zakresie temperatury pracy, to co z takiego oleju jest np po 5 latach i 100tyś kilometrach?