PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Mam pytanko odnośnie czy musze zarejestrować auto



pawelMK1
21-02-2012, 21:23
witam mam pytania czy mam obowiązek rejestracji auta zakupionego za 1000złoty z ważnym ubezp. i przeglądem do kwietnia tego roku auto zostało zakupione 3 stycznia tego roku i jeśli nie zarejestruje to co mi grozi.

Optysio
21-02-2012, 21:50
Auto jest zarejestrowane. Teraz teoretycznie masz obowiązek w ciągu 30 dni przerejestrować je na siebie. Kwota zakupu auta jest ważna tylko w urzędzie skarbowym. Do 1000zł nie płacisz podatku, powyżej musisz zgłosić i opłacić daninę. Jeśli nie przerejestrujesz auta na siebie to żadna kara Cię na razie nie spotka. Jedynie może firma ubezpieczeniowa, a raczej fundusz gwarancyjny ścigać o ubezpieczenie OC. Jednak jeśli nie będziesz jeździł nim to może nie być żadnych konsekwencji.

Colorado30
21-02-2012, 22:01
jak masz umowe na sie to niestety trza:hmm:

sssV
22-02-2012, 12:20
Masz 30dni na zarejestrowanie auta, jednak w polsce jest kruczek prawny, gdyz nic Ci nie grozi jesli zarejestrujesz auto np po pol roku. Jednak, przyczepi sie do Ciebie fundusz gwarancyjny jesli nie oplacisz OC a z nimi lepiej nie zadzieraj...
Na urzad skarbowy masz chyba 7dni od zakupu.

Optysio
22-02-2012, 13:09
Masz 30dni na zarejestrowanie auta, jednak w polsce jest kruczek prawny,
Dokładnie to te 30 dni jest na zgłoszenie kupna samochodu, nie ma obowiązku przerejestrowania. W praktyce jedno jest powiązane z drugim.

Co do US to:


Do 1000zł nie płacisz podatku, powyżej musisz zgłosić i opłacić daninę.
Jak poszedłem zgłosićdo US malucha - zakup za 500 zł, to nawet nie przyjęli deklaracji, tylko od razu wyrzucili. W wydziale komunikacji, jak zobaczyli kwotę zakupu na umowie, to nikt nie chciał papierów z US.

OC trzeba niestety opłacić, szczególnie teraz po zmianie przepisów.

tasiek
22-02-2012, 14:41
zawsze możesz OC przepisać na siebie z danymi z dowodu tylko twoje nazwisko kumpel już chyba ze 2 lata tak ma iż auta nie przerejestrował tylko umowę OC ma na swoje nazwisko i nikt mu nic nie zrobił kilkanaście kontroli policji i nic tylko jeszcze wozi ze sobą umowę kupna

pawelMK1
22-02-2012, 18:30
aha to mi wyjaśnia dużo a żeby przepisać OC na siebie musze mieć umowe kupna tak

sssV
22-02-2012, 18:54
aha to mi wyjaśnia dużo a żeby przepisać OC na siebie musze mieć umowe kupna tak

Tak bo to jest jedyny dowod, ze auto jest twoje.
Tylko jest jeden haczyk, jakbys spowodowal stluczke nie majac przerejstrowanego auta na siebie ubezpieczalnia na 99% wystapi do Ciebie o regres odszkodowania.

Major DZL
23-02-2012, 15:36
zawsze możesz OC przepisać na siebie z danymi z dowodu tylko twoje nazwisko kumpel już chyba ze 2 lata tak ma iż auta nie przerejestrował tylko umowę OC ma na swoje nazwisko i nikt mu nic nie zrobił kilkanaście kontroli policji i nic tylko jeszcze wozi ze sobą umowę kupna Potwierdzam - jeżdżę tak samo, ja od razu opłaciłem skarbówkę i nic więcej. Po pół roku od kupna skończyło mi się ubezpieczenie, poszedłem do ubezpieczalni z dowodem rejestracyjnym i umową kupna-sprzedaży i ona po prostu przedłużyła umowe na mnie (tzn na tate z racji zniżek których ja nie posiadam).

Tomasz
28-02-2012, 08:09
Na przerejestrowanie masz 30 dni. Jeżeli przy zakupie nie podpisywałeś oświadczenia, że nie będziesz korzystał z OC poprzedniego właściciela to możesz na nim jeździć tak długo jak jest ważne. W przeciwnym razie masz OC tylko na 30 dni.

black_time
08-03-2012, 09:08
Tylko urząd skarbowy jest ważny i trzeba w ciągu 14 dni załatwić.Niby do 1000zł nie płacimy podatku,ale dobrze wiemy,że jak mamy na umowie np. 3tys a US ma u siebie w magicznych książeczkach 6tys to od tej kwoty płacimy podatek więc nie wiem jak to do końca wygląda w tym wypadku.Za spóźnienie w US straszą 140zł mandatu.

marcin840429
08-03-2012, 21:54
ja tak jeżdżę od dwóch lat mam umowe kupna sprzedaży i oc na siebie i nic sie nie dzieje...

NoJz
09-03-2012, 00:23
Tak bo to jest jedyny dowod, ze auto jest twoje.
Tylko jest jeden haczyk, jakbys spowodowal stluczke nie majac przerejstrowanego auta na siebie ubezpieczalnia na 99% wystapi do Ciebie o regres odszkodowania.

odnośnie tego, co napisałeś, miałem kolizje 8 listopada 2011 roku, przy kolizji jak powiedziałem policjantowi, że samochód jest nieprzerejstrowany ale mam umowę k-s to nawet nie spojrzał tylko powiedział że jego to nie interesuje, na polisie OC ma być na Twoje nazwisko.

Major DZL
09-03-2012, 08:47
przy kolizji jak powiedziałem policjantowi, że samochód jest nieprzerejstrowany ale mam umowę k-s to nawet nie spojrzał tylko powiedział że jego to nie interesuje, na polisie OC ma być na Twoje nazwisko.no ale co ma jedno do drugiego? przecież sam napisałeś że policjant mówił o polisie OC a nie dowodzie rejestracyjnym. Można mieć nieprzerejestrowane auto i oc na siebie - ja tak mam.

Tomasz
09-03-2012, 08:59
Wszystko do czasu, aż traficie na kumatego policjanta. Temat przerabiany na forum, nawet chyba kolega z policji się wypowiadał. Podpada to pod niezgodność dokumentów, mandat 100-200 i zabrany dowód rejestracyjny.

Major DZL
09-03-2012, 09:47
mandat 100-200 i zabrany dowód rejestracyjny. z drugą częścią sie zgadzam - co do zabrania dowodu.

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
7. uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Co do mandatu hmm.. nie wiem na jakiej podstawie to określił, w taryfikatorze nic o tym nie znalazłem, w kw też :/ Więc co zostaje tylko 97kw?

art 97
Kto wykracza przeciwko innym przepisom o
bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3.000
złotych albo karze nagany
Imo mandat to max 500zl - więc wahadełki 20-500
Tyle że niezgodność danych w dowodzie nie ma wpływu na bezpieczeństwo lub porządek ruchu na drogach. Powiem Ci zaciekawiłeś mnie tym, który tu jest policjantem? Bo chciałbym się go spytać o to.

Tomasz
09-03-2012, 14:29
Kolega Fietkus i jeszcze chyba ze dwóch jest.

czarekessi
09-03-2012, 17:31
ja swoje mondeo przerejestrowywalem po 4 latach od kupna zatrzymywany bylem kilka razy porzez policje i zadnych konsekwencji niemialem , pytalem sie w wydziale komunikacji i niema zadnych kar za nieprzerejestrowanie kobitka stwierdzila ze moge przerejestrowac kiedy bedzie mi sie chcialo oni niemoga nic zrobic :)

pilot14
16-03-2012, 13:02
a kto mi powie jak jest ze złomowaniem takiego samochodu, w sensie złomowaniem w stacji kasacji samochodów (samochodu który nie jest przerejestrowany na obecnego właściciela, OC jest na obecnego właściciela) ??

kwiatek83
13-04-2012, 18:25
ja swoje mondeo przerejestrowywalem po 4 latach od kupna zatrzymywany bylem kilka razy porzez policje i zadnych konsekwencji niemialem , pytalem sie w wydziale komunikacji i niema zadnych kar za nieprzerejestrowanie kobitka stwierdzila ze moge przerejestrowac kiedy bedzie mi sie chcialo oni niemoga nic zrobic :)



Tydzień temu była akcja u mnie na wichurze:mo: Poleciały dwa dowody za nie przerejestrowanie aut na siebie.Koleś sie dochodził z nimi ale i tak zabrali,twierdząc że w ten sposób właśnie chcą zmusic ludzi do przerejestrowywania.
Najlepsze jest to,że wysłał pismo do WK,gdzie jest zarejestrowane auto i odesłali mu z powrotem.
Polska to dziwny kraj :jaja:

marcin840429
13-04-2012, 21:31
z tego co mi wiadomo to jest obowiązek przerejestrowania auta
ale nie ma kar za nie przerejestrowanie a zabranie dowodu?????!!!! za co na jakiej podstawie????

Major DZL
14-04-2012, 09:06
za co na jakiej podstawie???? niezgodność danych ze stanem faktycznym

Vaio
05-11-2012, 23:13
Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
7. uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Może ja coś powiem bo siedzę w tym już troszkę czasu.

To chodzi o
Niewyraźną pieczątkę stacji diagnostycznej/lewizna. Dowód sprany i mało wyraźne dane.
-Przepisy nic nie mówią o tym że auto jest nie na ciebia a ty jeździsz.

Według przepisu by auto było dopuszczone do ruchu drogowego musi mieć ważne badania techniczne i polise OC. Ich nie interesuje na kogo jest auto a kto faktycznie nim jeździ. Jeżeli tak by było nie mógłbyś jeździć autem nawet rodziców.

Jeżeli chodzi o Wypadek to już dany ubezpieczyciel szuka kruczków by nie wypłacić ci odszkodowania. Chociaż do tego też wystarczy że polisa jest na ciebie. Bo przy zawieraniu umowy OC pytają kto jeszcze będzie kierować autem, zazwyczaj mówisz że nikt- i tu jest ten haczyk.

ja swoje mondeo przerejestrowywalem po 4 latach od kupna zatrzymywany bylem kilka razy porzez policje i zadnych konsekwencji niemialem , pytalem sie w wydziale komunikacji i niema zadnych kar za nieprzerejestrowanie kobitka stwierdzila ze moge przerejestrowac kiedy bedzie mi sie chcialo oni niemoga nic zrobic
Dokładnie jest obowiązek ale nie ma kary jeżeli tego nie zrobisz.



a kto mi powie jak jest ze złomowaniem takiego samochodu, w sensie złomowaniem w stacji kasacji samochodów (samochodu który nie jest przerejestrowany na obecnego właściciela, OC jest na obecnego właściciela) ??

musisz mieć umowe k-s i po kłopocie

Tydzień temu była akcja u mnie na wichurze Poleciały dwa dowody za nie przerejestrowanie aut na siebie.Koleś sie dochodził z nimi ale i tak zabrali,twierdząc że w ten sposób właśnie chcą zmusic ludzi do przerejestrowywania.
Najlepsze jest to,że wysłał pismo do WK,gdzie jest zarejestrowane auto i odesłali mu z powrotem.
Polska to dziwny kraj

A i tu jest łamanie prawa przez funkcjonariuszy bo nie mają takiego prawa.

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:09 ----------


za co na jakiej podstawie????
niezgodność danych ze stanem faktycznym


CO wy przez to rozumiecie. Stan faktyczny?