PDA

Zobacz pełną wersję : Diagnostyka komputera - drugie starcie



KrzysztofStu
25-04-2005, 20:51
Widzę, że post umarł śmiercią nagłą acz naturalną, w związku z tym ponawiam pytanie Kosy: Czy jest możliwa diagnostyka komputera w mk1 przy pomocy komputera jakiegos programu i kabelka? Czy jest to gdzieś dostępne w necie? Mnie osobiście najbardziej interesuje połączenie z komp. w mk1 1.8TD (1996 - ach cóż to był za rok...). :getsome:
Jeśli ktoś posiada wiedzę na ten temat - zapraszam.

ps. Info w profilu uzupełniłem :)
pps. Wiem, że to ważne, ale szkoda, że system nie wymusza (ani nie proponuje)uzupełniania informacji na etapie rejestracji nowego użytkownika.
ppps. Raz mi zeżarł moje dane w profilu! Zauważyłem to gdy chciałem coś dopisać...
pppps. Mam jeszcze parę pomysłów ale to już zupełnie oddzielny temat :pc:

mburz
25-04-2005, 21:25
Widzę, że post umarł śmiercią nagłą acz naturalną, w związku z tym ponawiam pytanie Kosy: Czy jest możliwa diagnostyka komputera w mk1 przy pomocy komputera jakiegos programu i kabelka? Czy jest to gdzieś dostępne w necie? Mnie osobiście najbardziej interesuje połączenie z komp. w mk1 1.8TD (1996 - ach cóż to był za rok...). :getsome:
Jeśli ktoś posiada wiedzę na ten temat - zapraszam.

ps. Info w profilu uzupełniłem :)
pps. Wiem, że to ważne, ale szkoda, że system nie wymusza (ani nie proponuje)uzupełniania informacji na etapie rejestracji nowego użytkownika.
ppps. Raz mi zeżarł moje dane w profilu! Zauważyłem to gdy chciałem coś dopisać...
pppps. Mam jeszcze parę pomysłów ale to już zupełnie oddzielny temat :pc:

łał jestem pod wrazeniem uzupełnienia profilu i uwag do admina i moderatorów /proszę to poprawić/ :pad: co zgłasza kolega też z miasta Łodzi

p.s.
Odpowiadam na pytanie do systemu EEC5 -> OBD II
ten rocznik i diesla EEC5 odczytuje się kompem diagnostycznym . Transmisja danych jest cyfrowa nie migowa więc trzeba mieć specjalistyczny sprzęt.

Natomiast roczniki ->96 odczytuje się kodem migowym na wtyczce diagnostycznej trójpinowej, łącząc ze sobą pin 2 i 3 oraz mostkując na 2 sec pin 1 wtedy dioda na mierniku zaczyna migać. Opis gdzieś na necie.
Jak znajdę to podam stronkę, no chyba że ktoś mnie wyprzedzi :metal

mburz
25-04-2005, 21:35
http://www.obd-2.de/board/index.php?action=show_thread&thread=06.1057334762.dat&file=06&seite=2

tylko że po niemiecku koledzy z doiczlandi opisali :)

Henryk
27-04-2005, 10:55
http://www.obd-2.de/board/index.php?action=show_thread&thread=06.1057334762.dat&file=06&seite=2

tylko że po niemiecku koledzy z doiczlandi opisali :)

Jeżeli chodzi o kody migowe to dysponuję dość wyczerpującymi materiałami w j.polskim co sie zaś tyczy podłączania laptopa do mondka to niestety nie wiem nic :(