PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pełzanie na wstecznym



Mavv
26-02-2012, 00:38
Witam,
Zaliczyłem pad skrzynki. Mam założoną używkę z mniejszym przebiegiem, niż była moja. Ale do rzeczy.

Po wymianie biegi zmieniają się płynniej, auto reaguje na kick-down tak samo. Przy wybieraniu pozycji na wybieraku czuć, że wszystko zmienia się płynnie, bez jakiś szarpnięć.
Porównując starą i "nową" skrzynię - zauważyłem, że teraz nie zdarzają się szarpnięcia przy zmianie z 1 na 2. W starej skrzyni potrafiło tak szarpnąć, że aż niemiło się w plecach robiło.

Co do pełzania - czy wrzucam D czy R auto od razu chce do przodu/tyłu. Ale jedna rzecz mnie niepokoi - gdy mam cofnąć pod górkę, to auto po zatrzymaniu się i zwolnieniu hamulca powolutku stacza się do przodu. Wystarczy lekko dodać gazu i auto jedzie do tyłu. Sam moment rozpoczęcia pełzania do tyłu jest ok - zaczynam na równym, wrzucam R, popuszczam hamulec, auto pełza. Dodaję gazu w miarę jak górka rośnie. Zatrzymam się i puszczę hamulec - auto się stacza. Kolega, który ma Corollę, chyba rocznik 95 z automatem (nalatane grubo ponad 200 tys km) twierdzi, że to normalne. Czy rzeczywiście?
Porównując to do starej skrzyni - przy cofaniu i zatrzymaniu się - auto się nie stoczyło ani o milimetr (testowane na tym samym podjeździe pod domem). Dopiero tuż przed padem skrzyni auto potrafiło nie zareagować na R. Przy ruszaniu na wstecznym przy niewielkim wzniesieniu auto staczało się zanim zaczęło pełzać.

"Nowa" skrzynia zalana nowym olejem, 7,5 litra.

MaX29
26-02-2012, 11:07
Rzeczywiście z założenia skrzynia powinna zapobiegać cofaniu się auta. A czy tak samo zachowuje się przy podjeżdżaniu przodem pod wzniesienie? Zalana była 7.5l po prostu czy 'weszło' 7,5 do stanu? Jest możliwość, że jest to spowodowana nowym olejem i być może ustąpi po "ułożeniu się" skrzyni. Po przejechaniu kilku kkm sprawdziłbym poziom oleju.

Mavv
26-02-2012, 11:49
Przy podjeżdżaniu przodem nic takiego nie zauważyłem, ale potestuję i przyjrzę się.
Wiem tyle, że mechanik wlał 7,5 litra, ale nie znam szczegółów. Auto mam od niecałego tygodnia. Pojeżdżę jeszcze kilka dni i sprawdzę poziom. Lepiej na ciepłym? Skrzynia ma pracować czy silnik zgaszony?

MaX29
26-02-2012, 14:23
Obowiązkowo na ciepłym, ale nie gorącym. Jak dobrze pamiętam to olej powinien mieć ok 30'C. Silnik uruchomiony, skrzynia na "P", z otworu do kontroli poziomu olej powinien delikatnie wyciekać. Jeżeli nie to powoli dolewać i obserwować czy zaczyna wyciekać.

Mavv
26-02-2012, 18:50
z otworu do kontroli poziomu olej powinien delikatnie wyciekać
Jesteś pewien? Z takim opisem sprawdzania poziomu się jeszcze nie spotkałem. Jak wtedy sprawdzić, jak olej wycieka przez bagnet? Bagnet cały czas będzie w oleju. Poza tym wyciekający olej świadczy raczej o tym, że jest go za dużo.
Wyszperałem książkę Naprawiam samochód. Tam znowu piszą, żeby sprawdzić po ok. 30km jeździe, ustawić samochód na postoju, przełączyć wybieakiem na każdy zakres i odczekać, aż się przełączy. Wybrać "P" i zaciągnąć ręczny. Nie gasić silnika. Sprawdzić poziom - powinien zawierać się w obszarze grawerowanego pola. Przy zimnym silniku może być między MIN a grawerowanym polem.
Ale nigdzie nie pisze, że olej ma wyciekać...

MaX29
27-02-2012, 00:08
No to się nie zrozumieliśmy. Sugerowałem się opisem gdzie masz mkIII, dopiero teraz zauważyłem, że w podpisie masz mkII. Oczywiście, że w 4ro stopniowej CD4E sprawdza się na bagnecie tak jak opisałeś.

Mavv
27-02-2012, 04:09
Wszędzie mam napisane, że mam Mk3. Nie napisałem jedynie, że chodzi oczywiście o skrzynkę CD4E.
Dziś spotkałem kolegę, który od lat jeździ automatami i mówił, że jeśli jest spore nachylenie, to tak się może dziać, że auto będzie się bardzo powoli staczać. Podobną opinię też słyszałem na innym forum, więc może bedzie ok?

MaX29
27-02-2012, 11:31
To jak najbardziej jest ok, nie idealnie, ale to nic niepokojącego. Skrzynia z niemałym przebiegiem ma prawo mieć małe dolegliwości. Jeżeli chcesz przy sprawdzeniu stanu oleju i ew. jego małym braku możesz wlać profilaktycznie: http://www.midparts.com.pl/pl/p/Lube-gard-z-technologia-LXE/1019. Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.