PDA

Zobacz pełną wersję : dziwna praca silnika



Diabel
05-02-2005, 09:52
Witam mam takie pytanie. Nie wiem dlaczego ale mój silnik w zakresie wyższych obrotów (3000-4000) staje się głośny i przenosi jakieś drżenia na przednią konsolę. Zegary grają plastiki zaczynają drżeć. Nie wiem czy to wina poduszki silnika? a może to moje rozklekotane hydrauliczne popychacze? Nie wiem co o tym sądzicie? mk1 93 1.8 16V

coolmarian
06-02-2005, 11:42
Nie wiem czy Ci to pomoże ale napisze co było u mnie. Powyżej 4000 obrotów silnik robił się bardzo głośny i bardzo drżał. Byłem na diagnostyce komputera i wynik był taki: 3 błędy. Uboga mieszanka, Bogata mieszanka i trzeci uszkodzenie zaworu recyrkulacji spalin (czy cos takiego). po wykasowaniu nic sie nie poprawiło. Nikt nie wiedział o co chodzi. Jednak po jakimś 1000 km samochód przestał jeździć powyżej 2000. Okazało sie że to katalizator sie rozsypał. Po wyminie rewelacja. A błedy powstały od gazu.

maja
16-02-2005, 15:59
Wlasnie mam podobny problem.
jestem posiadaczem MONDEO 115 PS 2001 .
Mam wrazenie ze moj mondziak chodzi za glosno szczegolnie jak ruszam i jade na wyzszych obrotach.
jakies dziwny trajkot dochodzi z okolic szyby przedniej.
mysle sobie jestem przewrazliwiony , przeciez to diesel, ale niedawno mialem okazje jechac innym mondeo mojego kolegi (130PS r.p. 2002 ten sam model ). zdecydowanie odczuwam roznice w halasie.
prosze o rade specjalistow . co moze byc przyczyna takiego trajkotu.
z gory dziekuje
:bigok:

Diabel
16-02-2005, 22:40
Tylko,że mój mondi to benzyniak a nie diesel prawie nówka jak twój :zly:

MietasM
18-02-2005, 09:45
Wlasnie mam podobny problem.
jestem posiadaczem MONDEO 115 PS 2001 .
Mam wrazenie ze moj mondziak chodzi za glosno szczegolnie jak ruszam i jade na wyzszych obrotach.
jakies dziwny trajkot dochodzi z okolic szyby przedniej.
mysle sobie jestem przewrazliwiony , przeciez to diesel, ale niedawno mialem okazje jechac innym mondeo mojego kolegi (130PS r.p. 2002 ten sam model ). zdecydowanie odczuwam roznice w halasie.
prosze o rade specjalistow . co moze byc przyczyna takiego trajkotu.
z gory dziekuje
:bigok:

Z tego co piszesz, to Twój klekocik wygląda na TDDi 115KM (w 2001 jeszcze nie było TDCi 115PS). A porównywałeś go z wersją TDCi, która pomimo swoich wad jednak przewyższa swojego starszego brata kulturą pracy i mniejszym hałasem. Dlatego na Twoim miejscu nie przejmowałbym się zbytnio.