PDA

Zobacz pełną wersję : Dioda w kluczyku!



Adrianoss
25-04-2005, 22:16
Czy tę diodę w kluczyku dostane gdzieś w elektronicznym sklepie czy muszę w salonie spytać.Samochód miałem przyprowadzony z niemiec i kluczyk już nie świecił! Wymieniłem batorę i dalej nie świeci :zly:Poradzcie mi coś! A i jeszcze jedno czy można jakoś poprawić kluczyk bo jest mocno wytarty i się zacina. Mam dwa zapoasowe jeden czarny drugi czerwony i obecnie kożystam z zapasowego ale ten duży jest fajniejszy! może wiecie czy można jakoś podmienić tylko tę koncówkę.Jeśli tak to napiszcie coś na ten temacik z góry Dziękuwa! :beer:

Szymako
25-04-2005, 22:20
Ale ponoc diody sie nie przepalaja....

grembo
25-04-2005, 22:51
jeśli chodzi o to światełko w kluczyku to nie jest to dioda tylko żrówka w ASO gdzie pracuje kosztuje to około 40 pln w komplecie z bateryjką i sprężynką, ale można kupić i sama żaróweczkę

Adrianoss
25-04-2005, 23:07
A sama żaróweczka ile kosztuje , bo cena kompletu mnie przeraziłą z deka (40pln :pad: )

paszko
26-04-2005, 08:05
zaróweczka około 7zł

pozdr.

Domin
26-04-2005, 10:39
O żeróweczkę spytaj w punktach dorabiania kluczy,tam powinni mieć takie.Nie jest to dioda ,gdyż dioda działa min.na 3V,a bateryjka użyta w kluczyku ma 1,5V a to trochę mało żeby zaświeciła ;widziałem w elektronicznym sklepie małe żaróweczki bez żadnego gwintu z samymi drucikami wychodzącymi z niej(niczym dioda).Da się włożyć w kluczyk ale trzeba się trochę pobawić,kosztują ok 0.50gr .Sam wybierz co Ci bardziej odpowiada.Pozdr.

jarekch
26-04-2005, 19:13
Jeżeli chodzi o wymianę/poprawienie frezów w kluczyku to jest to ciężka sprawa. Możesz spokojnie dorobić sobie nowy kluczyk ale raczej nie bardzo daje się wymienić ten element w już istniejącym, gdzie jest on zatopiony w plastiku.
Jeżeli twój jest już ztarty, to nie da się go poprawić, bo nie ma z czego.

W Mondku jest immobilizer i czerwony kluczyk umożliwi ci odpalenie auta. Dorobienie takiego kluczyka też jest możliwe ale droższe od zwykłego.
Więcej informacji znajdziesz na forum w starszych postach.

rafek
27-04-2005, 09:42
powiem tak co do kluczyka bo mam kolege co ma fachowe dorabianie kluczyków , ja mialem ten czarny wytarty ze prawie juz nie było frezów widać a czerwony oczywiscie nówka , dorobienie kluczyka to koszt jakieś 120-140 zł ale on mi zrobił tak ze odciął tek kołek ponizej plastika dorobił nowy i zgrzał to nakladając taką miedzianą niewielką tulejke na to , koszt jakieś 50 zł bez potrzeby programowania klucza do immobilisera u mnie działa