PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Szarpanie i dławienie na wstecznym



MikiS93
03-03-2012, 22:18
Witam posiadam mondeo mk2 z 1999 roku , skrzynia CD4E. Na zimnym silniku po wrzuceniu na wsteczny auto drży i spadają obroty do ok 900. Zaczynam cofać obroty 500 auto się dławi i staje ale nie gaśnie. Ponowna próba i tak 30 metrów w minutę. Po przejechaniu 10 km , wsteczny lekko gaz - jedzie, mocno gaz - dławi (jakby się zalewał). Po 20 km wszystko w normie, czasem lekko zdławi.

P.S. Dziś rano co zdarzyło się pierwszy raz od początku odpalił dopiero za 3 razem trząsąc się jak diesel przy kręceniu na -20*C. Wszystko co opisałem zdarzyło się dziś, pierwszy raz.\

Proszę o pomoc, bo z tego co wiem jak skrzynia siada to każdy dodatkowy KM to potężne koszty.

pozdrawiam

Netoper
03-03-2012, 22:23
Osobiście to bym zaczął chyba od oczyszczenia bocznikowego, bo to wygląda że on nie działa, albo nie dostaje sygnału że skrzynia jest załączona.

MikiS93
03-03-2012, 22:26
Jak to zrobić ? Jakieś krótki opis poproszę :mo::hmm:

Netoper
03-03-2012, 22:32
Jest gotowy artykuł o czyszczeniu bocznikowego
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/50318-Spis-poradnik%C3%B3w
Co prawda do MKII ale tak samo u siebie czyścisz.

Jeszcze zrób test przez odpięcie czujnika ciśnienia wspomagania, da to pogląd czy bocznikowy żyje, jak nie będzie podbicia obrotów to miernikiem sprawdź czy są zmiany napięcia na wtyczce bocznikowego jak odpinasz kostkę z czujnika ciśnienia, albo jak zapinasz skrzynię.

MikiS93
04-03-2012, 00:53
No ok, a jeżeli bocznikowy wyczyszczę i dalej tak będzie to co to może być ?
Wróciłem nie dawno i ledwo tyłem na ogród wjechałem..
W każdym razie skrzynia (chyba) ok bo O/D nie miga:skromny:

MikiS93
04-03-2012, 23:27
Do tego dochodzi twardy pedał hamulca po cofaniu..znaczy siada wspomaganie. Pewnie przez niskie obroty, po wrzuceniu na N wraca do normy. Dodatkowo po zmianie z R na D przez 5 sek nie reagował na pedał gazu :smash:

MikiS93
11-03-2012, 12:03
Ok. Oddałem do mechanika po sąsiedzku bo miał chwilę. On przekierował mnie do elektryka. Prawdopodobnie skrzynia na przełożeniu R podaje tyle samo paliwa co na biegu jałowym.

MikiS93
13-03-2012, 00:03
No tak. Elektryka, jakieś kable były zużyte i po przechyleniu silnika na wstecznym nie dawały odpowiedniego zapłonu. Koszt naprawy - 50 zł