PDA

Zobacz pełną wersję : z tylu cosik cwierka i jeczy w mk II Kombi



firefly
26-04-2005, 00:11
Witam,

Prawdopodonie bylo to juz poruszane na forum wiele razy, ale jakos sie dokopac nie moge - mam swierszcza gdzies z tylu w moim mondku. Czy ktos wie gdzie to wystepuje i jak temu zaradzic.

Druga sprawa to tylne prawe kolo - z tych okolic czasami dochodza mnie dziwnego rodzaju jeki, coprawda moj mechanik mowi ze nie widzi tam nic niepokojacego, ale moze ktos z doswiadczonych klubowiczow ma zdanie na temat - czego to obiawy moga byc??

Dzieki z gory za pomoc,
Pozdrawiam,
Wojtek

pingwin
26-04-2005, 00:23
Prawdopodonie bylo to juz poruszane na forum wiele razy, ale jakos sie dokopac nie moge - mam swierszcza gdzies z tylu w moim mondku. Czy ktos wie gdzie to wystepuje i jak temu zaradzic.

Najpierw sprawdz plastikowe mocowania tylnej kanapy do podlogi. U mnie tez swierczalo i to bylo wlasnie to.


Druga sprawa to tylne prawe kolo - z tych okolic czasami dochodza mnie dziwnego rodzaju jeki, coprawda moj mechanik mowi ze nie widzi tam nic niepokojacego, ale moze ktos z doswiadczonych klubowiczow ma zdanie na temat - czego to obiawy moga byc??

Jęki tez juz przerabialem :) . Po uzyciu recznego klocki nie odskakiwaly od razu do konca. Pomogla wymiana klockow. Jesli sa zuzyte, to podczas jazdy tez moga jeczec. Jesli klocki sa w porzadku, to sie nie masz czym przejmowac.

Pozdrawiam,
pInGwIn

ujemny
26-04-2005, 08:27
swierszcz z tylu - klamerki mocowania kanapy w otworach podlogi.

m3hoo
26-04-2005, 10:01
A u mnie świerszczyło mocowanie oparcia tylnej kanapy. Okleiłem taśmą izolacyjną bolec, na którym zatrzaskuje się oparcie i pomogło, ale na krótko, gdyż taśma dosyć szybko się wytarła. Planuję jakiś mocniejszy materiał, choć jeszcze nie wiem jaki. Zauważyłem, że na tym bolcu są już spore braki, spowodowane tarciem.
Co do drugiej sprawy - musisz podać trochę więcej szczegółów. Jakiego rodzaju jęki? Kiedy te jęki się pojawiają (na dziurach, wybojach, na prostej)?

vMZe
26-04-2005, 10:31
A u mnie, czym pewnie zaskoczę, swierszcz schował się w pokrywie bagażnika kombi. Chodzi o tą wyciąganą, skóropodobną. Ona jest rozporowa i ma w środku sprężyny, które jęczą jak najęte. Ale jeszcze nie wpadłem jak się je rozbiera i co można zaradzić.
Pozdro
vMZe

pingwin
26-04-2005, 11:00
A u mnie, czym pewnie zaskoczę, swierszcz schował się w pokrywie bagażnika kombi. Chodzi o tą wyciąganą, skóropodobną. Ona jest rozporowa i ma w środku sprężyny, które jęczą jak najęte. Ale jeszcze nie wpadłem jak się je rozbiera i co można zaradzić.
Pozdro
vMZe

Wywalic rolete w ogole :metal, to na pewno przestanie ćwierkać :))

Pozdrawiam,
pInGwIn

vMZe
26-04-2005, 11:22
Super rada - potem mi za....bią zmieniarkę bo będzie na wierzchu.
vMZe